PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nejlepší ze všech? Mikádo! A z bytu odcházím o dvacet minut dřív

Nejlepší ze všech? Mikádo! A z bytu odcházím o dvacet minut dřív

Neděle, 15.02.2015 / článek

 

Delší dobu přemýšlím, jak změnit účes. Barva? Střih? Krátké vlasy jsou šmrncovní. Dokážou vám zjemnit a zvýraznit tvář. Chce to ale všechno promyslet. Jestli jsou pro vás krátké vlasy to pravé? Já si vždycky myslela, že pro mě nikdy! Jaký střih se k vám hodí? Mikádo je oblíbený a stále vyhledávaný účes. Šla jsem tedy do něj!

VÝHODY?
Jedná se totiž o praktický střih, který se velmi dobře udržuje. S mikádem vám to bude slušet v každé situaci.

Je určeno spíše pro kratší a polodlouhé vlasy, ty končí ve stejné výšce a jsou rovné. Ke klasickému mikádu vznikla řada variací. Takové postupně sestříhané mikádo, je vždycky trefou do černého!

Mikádo je zázrak! Opticky zúží obličej, střih vyvýší lícní kosti i čelist. Jde o účes, který sluší každé hlavě.

Účes nevybírejte podle toho, že se vám líbí v časopise. Co sluší jedné, nemusí slušet druhé. Nejdůležitější pro střih je, jaký tvar obličeje máš.

Oválný obličej, má výběr neomezený. Nebojte se experimentovat. délku vlasů volte podle toho, na jaké partie chcete přitáhnout pozornost - lícní kosti, rty. 

Kulatý obličej - buďte opatrní. Správně zvolený účes ti obličej pticky zúží. Vyvarujte se účesům s pěšinkou uprostřed hlavy!

Hranatý obličej - může působit příliš tvrdým dojmem. Obličej potřebuje zjemnit. Ideální jsou stupňovité sestřihy ale i vlny!

Srdíčkový obličej - pro ten je ideální delší sestřih. Bohatší, natočený a rozevlátý rozcuch opticky rozšíří spodní část obličeje a zakryje jeho nesouměrnosti. 

Tak jsem to zkusila. Delší mikádo mi naprosto vyhovuje. Je to skvělé! Cítím se dobře. Hodně dlouhou dobu jsem neměla krátké vlasy. Teď si říkám proč? Všechno se má vyzkoušet. Kolik jsem jen spotřebovala šampónů. Ty hodiny sušení a narovnávání......ááá! Momentálně si nestěžuji a z bytu odcházím o 20 minut dřív. Experimentujte! 

Fotografie (zdroj):
omlazeni.cz
weheartit.com


Fotografie


Autor: Kamila Kosová


Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Týden tvoření: Kvete nám knihovna

Pro děti / tvořivá dílna
Pobočka knihovny Pražské Sídliště, Zborovská 2696, 390 03 Tábor
21.05.2024 - 24.05.2024 od 08:00 hod.
vícedenní akce

 

The Exploited (UK) + Total Chaos (USA) + N.V.Ú.

Hudba / koncert / punk
MC Fabrika
21.05.2024 od 17:30 hod.