PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nadějný spisovatel Aleš Prager se pouští Štikou do politiky. Bude to bestseller?

Nadějný spisovatel Aleš Prager se pouští Štikou do politiky. Bude to bestseller?

Středa, 26.09.2012 / článek

 

Aleš Prager z Tábora už jednu knihu vydal. Jmenovala se Mezi tím a měla na prvotinu nebývalý úspěch. Nyní se vydává v šanc nemilosrdnému knihařskému trhu s druhou publikací: Štika v rybníce - Aneb, jak ukrást českou miliardu. Chtěl by ji vydat první týden v říjnu.

Začínající nadějný spisovatel a nakladatel Aleš Prager (*1981) z Tábora se po odpočinkové, a jak říká sladké knize Mezi tím pouští střemhlav do české politiky. Ne fyzicky, jen na papíře. Kniha je o mladém člověku, který se rozhodl loupit. Okrádá ty, co okrádají naší společnost, také o podnikání a kapitálu, o rodině a lásce, o moci a chtění.
„Hlavní hrdina má ambice stát se politikem, a protože se stane po jedné z loupeží finančně nezávislým, už není jeho prvotní myšlenkou mít peníze, ale uznání všech. Hlavní hrdina je tvrdý charakterní nekompromisní člověk, který když se stane finančně nezávislým, vstoupí do politiky, protože on potřebuje tento svět, stejně jako dnešní politika potřebuje takovéto lidi. Hlavní hrdina nepotřebuje politickou moc, aby si vydělal peníze, on chce moc, aby mohl věci změnit k lepšímu a tím uspokojit své ego. Pravda a láska zvítězí! Zvítězí?“ prozrazuje z připravované knihy autor.

Knihu autor v současnosti dopsal. Bude mít zhruba 210 stran. „Přesné počty ještě nevím, právě sazeč dokončuje práce,“ podotýká. Obálku románu graficky zpracovala výtvarnice Hana Hemalová z Písku, návrh si připravil autor sám. Komplet hotovo bude dnes, jenže k vydání potřebuje sponzora. Kontaktoval kvůli tomu už několik firem z Tábora.

„Je tu pár firem, které to zaujalo. Moc spisovatelů na Táborsku není, tak je možné, že nějakému úspěšnému podnikateli to nedá a podpoří vydání knihy. Příběh druhé knihy se odehrává v Táboře, respektive v celých jižních Čechách,“ říká Aleš Prager. K vydání potřebuje 100 000 korun, z nich zaplatí první náklad o 1500 kusech a propagaci publikace.

Bestseller, nebo ne?

Napsat knihu je pro něj práce, kterou mám rád, a není to prý dřina. „Není to těžké, i když mnoho lidí z knižní odborné veřejnosti je jiného názoru a čekají, s čím tentokrát jako začínající nadějný překvapí. Jinak vydat knihu je primitivní, to by zvládl každý, stačí mít peníze. Vybral jsem si nelehký úkol, ale pevně věřím, že to vyjde. Pro sponzory: Kniha je krásný dar!“ dodává.

Štiku v rybníce začal psát už v únoru, kdy postupně poskládal prvních padesát stránek. „Pak jsem si dal na dva měsíce oddech a věnoval se prodeji své první knížky, protože ze zkušeností z první knihy jsem si vzal, že je lepší jak pro mě, tak pro knihu, když nepíšu v kuse. Pak jsem si dal pauzu ještě v červnu a už mě čeká finále. Nebo také ne,“ nastínil Prager a jak říká: Prvotina měla šanci být bestseller, tak proč by se jím druhá kniha nestala!


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Čert a Káča

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
Housův mlýn v Táboře
05.07.2020 od 15:00 hod.

 

Fotbálek na pískovně

Sport / fotbal / turnájek
Veselské pískovny
05.07.2020 od 09:00 hod.

 

Spodní proudy Jordánu

Hudba / koncert / rock - alternative - electro - crossover
Sokolská plovárna
05.07.2020 od 17:00 hod.

 

Vypsaná Fixa, Volant a Nixon Lads

Hudba / koncert
Koupaliště Volyně
05.07.2020 od 19:00 hod.