PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na festivaly míří Klus, Sto zvířat, Znouzecnost nebo Ida Kelarová a Terne Čhave

Na festivaly míří Klus, Sto zvířat, Znouzecnost nebo Ida Kelarová a Terne Čhave

Pátek, 20.07.2012 / pozvánka

 

Tomáš Klus, Ida Kelarová, Sto Zvířat, Znouzecnost, Terne Čhave. To jsou jména, která se chystají v sobotu 21. července navštívit Táborsko. Přijedou na dva festivaly – sportovně laděný Footfest a festival romské kultury Kerekate.

Footfest startuje na fotbalovém stadionu v Želči už ráno, kdy vypuknou poosmé amatérské fotbalové souboje. Jako každý rok sportovní program zpestří ten hudební. Letos se v něm blýskají jména jako Tomáš Klus, Sto zvířat, Znouzecnost, Skyline, Škwor, Peshata, Totální nasazení, Zakázaný ovoce či Nebe.

Začátek hudební produkce je v 15 hodin a zahájí ji právě první jmenovaný, Tomáš Klus, který navazuje na českou písničkářskou tradici a v současnosti se drží v hitparádách písní Pánubohu do oken.
„Upozorňujeme návštěvníky a zájemce, ať si dají časový předstih. Tomáš Klus začne skutečně v 15 hodin a vzhledem k vysokému počtu prodaných lístků se dají předpokládat komplikace při příjezdu či vstupu do areálu,“ říká za pořadatele Martin Janoušek.

Festival myslí i na děti, bude pro ně připraven skákací hrad. Dále si návštěvníci budou moci nechat udělat odborným tatérem obrázek na tělo. Vstupné na místě je 350 korun. Na Footfest se můžete dostat i zdarma, stačí soutěžit...
Na akci pojedou od táborského vlakového nádraží autobusové svozy, a to ve 12 a 13 hodin, zpět pak ve dvě a tři hodiny ráno.

Ethno, jazz, dance

Šestý ročník festivalu romské kultury se koná opět v areálu lesoparku Pintovka v Táboře. Od 13.30 hodin ho zahájí táborské kapely Romano Band a Žibut Te Dživel. Na ně naváží písečtí Sama Roma a duo Garcia Stefano z Volyně.

„Jednotlivá hudební vystoupení budou prokládána romskými čardáši v podání pěti tanečních souborů – Amare romane čhave, Romano jiloro, Aver drom, Čiriklore a Čhave devlestar,“ říká za pořadatelské sdružení Slunowrat Pavla Kohelová.
Hlavním hostem Kerekate je letos famózní zpěvačka Ida Kelarová v doprovodu kapely Jazz Famelija, s níž letos vydala nové CD Šunen savore. Písně z desky budou samozřejmě tvořit program vystoupení. Tvorba formace se vyznačuje propojováním romských harmonií a latinsko-amerických rytmů se zvukem jazzové kapely.

Dalším hostem bude skupina Benga Show, hrající ethno dance, a ve které vystupuje například zpěvák a kytarista Vladimír Demeter (dříve skupina Bengas) a také neméně známý houslista Vojtěch Lavička z Gipsy.cz. Dále se návštěvníci festivalu mohou těšit na energickou cimbálovou hudbu Eugena Horvátha nebo populární Terne Čhave z Hradce Králové, kteří sbírali vavříny při společných vystoupeních s Idou Kelarovou či Zuzanou Navarovou. Na závěr festivalu vystoupí také profesionální taneční soubor Čercheňa působící při brněnském Divadle Líšeň.

Tradičně nebude chybět zábavní odpoledne pro děti, ani ochutnávka tradičního romského jídla. Vstupné na festival je 80 korun. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup za 40 Kč a děti zdarma.

Festival nese název „Kerekate – v kruhu“, díky myšlence společného setkání se lidí z majoritní a minoritní společnosti prostřednictvím romské kultury. Kereka – kolo či kruh jako symbol vozu, kterým Romové cestovali po Evropě, je také symbolem romské vlajky. Kruh znamená v přeneseném slova smyslu „společenství“, společenství lidí bez rozdílu rasy, náboženského vyznání a společenského postavení.


Autor: dap -

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce