PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na festivaly míří Klus, Sto zvířat, Znouzecnost nebo Ida Kelarová a Terne Čhave

Na festivaly míří Klus, Sto zvířat, Znouzecnost nebo Ida Kelarová a Terne Čhave

Pátek, 20.07.2012 / pozvánka

 

Tomáš Klus, Ida Kelarová, Sto Zvířat, Znouzecnost, Terne Čhave. To jsou jména, která se chystají v sobotu 21. července navštívit Táborsko. Přijedou na dva festivaly – sportovně laděný Footfest a festival romské kultury Kerekate.

Footfest startuje na fotbalovém stadionu v Želči už ráno, kdy vypuknou poosmé amatérské fotbalové souboje. Jako každý rok sportovní program zpestří ten hudební. Letos se v něm blýskají jména jako Tomáš Klus, Sto zvířat, Znouzecnost, Skyline, Škwor, Peshata, Totální nasazení, Zakázaný ovoce či Nebe.

Začátek hudební produkce je v 15 hodin a zahájí ji právě první jmenovaný, Tomáš Klus, který navazuje na českou písničkářskou tradici a v současnosti se drží v hitparádách písní Pánubohu do oken.
„Upozorňujeme návštěvníky a zájemce, ať si dají časový předstih. Tomáš Klus začne skutečně v 15 hodin a vzhledem k vysokému počtu prodaných lístků se dají předpokládat komplikace při příjezdu či vstupu do areálu,“ říká za pořadatele Martin Janoušek.

Festival myslí i na děti, bude pro ně připraven skákací hrad. Dále si návštěvníci budou moci nechat udělat odborným tatérem obrázek na tělo. Vstupné na místě je 350 korun. Na Footfest se můžete dostat i zdarma, stačí soutěžit...
Na akci pojedou od táborského vlakového nádraží autobusové svozy, a to ve 12 a 13 hodin, zpět pak ve dvě a tři hodiny ráno.

Ethno, jazz, dance

Šestý ročník festivalu romské kultury se koná opět v areálu lesoparku Pintovka v Táboře. Od 13.30 hodin ho zahájí táborské kapely Romano Band a Žibut Te Dživel. Na ně naváží písečtí Sama Roma a duo Garcia Stefano z Volyně.

„Jednotlivá hudební vystoupení budou prokládána romskými čardáši v podání pěti tanečních souborů – Amare romane čhave, Romano jiloro, Aver drom, Čiriklore a Čhave devlestar,“ říká za pořadatelské sdružení Slunowrat Pavla Kohelová.
Hlavním hostem Kerekate je letos famózní zpěvačka Ida Kelarová v doprovodu kapely Jazz Famelija, s níž letos vydala nové CD Šunen savore. Písně z desky budou samozřejmě tvořit program vystoupení. Tvorba formace se vyznačuje propojováním romských harmonií a latinsko-amerických rytmů se zvukem jazzové kapely.

Dalším hostem bude skupina Benga Show, hrající ethno dance, a ve které vystupuje například zpěvák a kytarista Vladimír Demeter (dříve skupina Bengas) a také neméně známý houslista Vojtěch Lavička z Gipsy.cz. Dále se návštěvníci festivalu mohou těšit na energickou cimbálovou hudbu Eugena Horvátha nebo populární Terne Čhave z Hradce Králové, kteří sbírali vavříny při společných vystoupeních s Idou Kelarovou či Zuzanou Navarovou. Na závěr festivalu vystoupí také profesionální taneční soubor Čercheňa působící při brněnském Divadle Líšeň.

Tradičně nebude chybět zábavní odpoledne pro děti, ani ochutnávka tradičního romského jídla. Vstupné na festival je 80 korun. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup za 40 Kč a děti zdarma.

Festival nese název „Kerekate – v kruhu“, díky myšlence společného setkání se lidí z majoritní a minoritní společnosti prostřednictvím romské kultury. Kereka – kolo či kruh jako symbol vozu, kterým Romové cestovali po Evropě, je také symbolem romské vlajky. Kruh znamená v přeneseném slova smyslu „společenství“, společenství lidí bez rozdílu rasy, náboženského vyznání a společenského postavení.


Autor: dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.