PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


MUSICFEST PŘEŠTĚNICE LETOS NEBUDE JEN O HUDBĚ

 MUSICFEST PŘEŠTĚNICE LETOS NEBUDE JEN O HUDBĚ

Pondělí, 07.07.2008 / rozhovor

 

Open Air Musicfest Přeštěnice je jedním z nejoblíbenějších festivalů zejména díky své jedinečné atmosféře, kterou dělají zejména menší prostor konání a kvalitní hudba. O programu a vůbec celém festivalu jsme pohovořili s jeho dramaturgem a produkčním Josefem Kašparem.
Nejde se nezaptat hned na začátku, co bude letos na festivalu nového a co zůstalo jako osvědčené?

Novinkou je třetí podium v obrovském stanu. Je to víceméně alternativní scéna, kde budou písničkáři, divadlo a velká afterparty do ranních hodin. Během ní bude hrát domluvený deejay. Naopak, když jsme uvažovali o zrušení čtvrtečního programu, nakonec jsme po loňských zkušenostech zůstali u třídenního festivalu.

Podle čeho jste tentokrát dělal dramaturgii?
Z části podle přání fanoušků, z části podle intuice, že by vybrané kapely mohly být zajímavé.

Proč nebyla letos seznamovací Expedice, tedy šňůry koncertů, při nichž se různé kapely prezentovaly ?dopředu"?
Nechtěli jsme opakovat loňský model, místo toho byla série koncertů v Milevsku.

Jak bude zajištěné ubytování, parkování, bezpečnost a další praktické věci?

Kapacitně může stanové městečko pojmout několik tisíc lidí, velký prostor máme připravený i pro parkování. Parkoviště bude zajišťováno bezpečností agenturou. Ta bude také provádět vstupní kontroly tak, aby se v areálu neobjevily nebezpečné věci jako zbraně či sklo. Je ale opravdu složité, aby se na festival nedostaly například žádné drogy. Hygiena na open air akcích je vždy problémem a návštěvník nemůže očekávat komfort jako má doma. Nicméně v areálu i mimo něj bude dostatek toalet s každodenním servisem, budou zde i umývárny.

S jakými reakcemi se setkáváte od místních obyvatel?

Myslím, že po počátečních obavách přijali za ta léta festival za svůj a ví, že obec dobře zviditelňuje. Navíc jsou Přeštěnice letos poprvé oficiálním partnerem festivalu. Na druhé straně si ale nedělám iluze, že ne všem se rocková muzika líbí a vím, že by si raději přáli klid. Doufám, že i letos vše proběhne v pořádku a Přeštěnice bude ráda vzpomínat na nadcházející víkend.

Bude nějak značená cesta na festival a na co byste čtenáře nalákal?

Do Milevska snad všichni trefí, do Přeštěnice bude cesta značená, navíc přijíždějící mohou využít zdarma autobus, který bude jezdit mezi Milevskem a Přeštěnicí. Rozhodně zvu na jedinečnou atmosféru, pohodu a skvělou porci muziky.

Jaké další vyžití kromě poslechu hudby na festivalu bude?
Letos máme více doprovodného programu, takže například zábavné G-City nebo paintball jsou jednou z dalších možností festivalového pobytu.

Podle čeho jste si původně vybral, že bude open air festival zrovna v Přeštěnici?

Po dvou letech existence festivalu v Milevsku bylo jasné, že na vícedenní festival je třeba vybrat lepší místo. V té době také začala má spolupráce s Václavem Márou, který poskytl své pozemky a začal festival významně finančně podporovat. Od roku 2003 je také firma MAVL hlavním organizátorem, zatímco já mám na starosti produkční záležitosti.


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Wohnout - unplugged

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
31.03.2023 od 19:00 hod.

 

folk mezi řekami . březen 2023

Hudba / koncert / hudební večer
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
31.03.2023 od 18:00 hod.

 

Tanec, zrní a film

Kino / film
Sladovna Písek
31.03.2023 od 16:00 hod.