PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Misantrop 21. století poprvé v Budějovicích

Misantrop 21. století poprvé v Budějovicích

Sobota, 10.03.2012 / pozvánka

 

Slavná Molièrova komedie o zásadovém muži, který opovrhuje povrchní, bezduchou, pokryteckou společností, holdující lacinému pozlátku, ale zároveň vášnivě miluje ženu, která je přímo ztělesněním všeho, co nenávidí. V přebásnění Martina Crimpa se odehrává v současném Londýně a českou premiéru si odbude 10. března od 19 hodin v Jihočeském divadle.

Komedie Misantrop je považována za Molièrovo nejvýznamnější dílo. Molière hře věnoval na své poměry neobvykle mnoho času, psal ji téměř dva roky. Premiéra měla v Théâtre du Palais-Royal 4. června 1666 a roli Alcesta hrál sám tvůrce. Činohra Jihočeského divadla ji představí v aktualizované verzi britského dramatika Martina Crimpa v režii Martina Glasera.
Martin Crimp ve svém zpracování domyslel, kým by mohly být Molièrovy postavy dnes. Řada dobových detailů a společenských zvyklostí a zákonitostí, které se staly konkrétním východiskem pro jednání postav a dobové publikum na ně mohlo živě reagovat, protože se jich bezprostředně týkaly, by dnes ztěžovaly pochopení a hlavně by odváděly pozornost od toho podstatného, o čem Misantrop vypráví. Hlavní postava Alcest se tak v roce 2012 stává úspěšným mladým dramatikem a místo šlechtických salónů se pohybuje v prostředí filmových hvězdiček a hvězd, agentů a bulvárních novinářů.

V titulní roli se představí nový člen činohry Jihočeského divadla Jan Hušek. Dále hrají Tomáš Drápela, Teresa Branna, Daniela Bambasová, Lenka Krčková, Jan Dvořák, Pavel Oubram, Václav Liška, Jan Konrád a Jan Saska. Výtvarné řešení scény a kostýmů je z dílny jednoho z nejzajímavějších mladých scénografů Marka Cpina, který s Jihočeským divadlem spolupracuje poprvé a který byl loni i letos za své práce nominován na Cenu Alfréda Radoka.

Nejbližší reprízy hru čekají v úterý 13. a v sobotu 17. března. Dále pak 12. a 24. dubna vždy od 19 hodin v Jihočeském divadle. Základní vstupné stojí od 90 do 200 korun. Lístky si můžete rezervovat on-line na www.cbsystem.cz.

Foto: Petr Neubert


Autor: i -

Výherci soutěže o volné vstupy na Festival Vína a na koncert Monkey Business v Plané nad Lužnicí

 Výherci soutěže o volný vstup na Zahajovací košt, který se uskuteční v sobotu 24. února v rámci Táborského festivalu vína v Hotelu Palcát se stávají  Václav Pražák, Jan Štědrý, Marie Hořejší, Monika Pražáková, Jan Procházka, Vladimíra Suchanová, Tomáš Hrdina, Karel Macek, Jiří Štecher, Petr Kozojed, Jana Ratajová a Daniel Štecher. V soutěži o volný vstup na koncert Monkey Business, který se uskuteční v pátek 23.2.v Sokolovně v Plané nad Lužnicí, se stávají Markéta Voráčková, Libor Sůva, Martina Pokorná a Václav Kořený. Všem výhercům gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Další soutěže se již připravují.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


xv.holubářský ples

Hudba / taneční zábava
Řepečská hospůdka
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Ples SOŠ a SOU Milevsko

Hudba
Dům kultury Milevsko
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Monkey business + Gustavo Rojo

Hudba / koncert / funk - indie rock
Sokolovna
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Sodoma Gomora ZNK - 3.narozeniny Divadelky

Hudba / koncert / rap - grime - horrorcore
Music club Divadelka
23.02.2018 od 20:00 hod.