PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds 2014: Oslavu navštívilo 15 000 lidí. Zůstane Mighty v Táboře?

Mighty Sounds 2014: Oslavu navštívilo 15 000 lidí. Zůstane Mighty v Táboře?

Sobota, 19.07.2014 / fotoreport

 

Narozeninový ročník festivalu Mighty Sounds byl v neděli 13. července kolem půlnoci zakončen. Na letiště Čápův dvůr v Táboře se v uplynulém víkendu dostavilo kolem patnácti tisíc fanoušků punkrocku, ska, punku, reggae, rockabilly a spřízněných žánrů. My jsme byli u toho a přinášíme závěrečné fotoreporty.

Na festivalu vystoupilo kolem 200 interpretů z celého světa. Strhující koncert předvedli už v pátek folk punkoví Dropkick Murphys, večer se konala energická narozeninová oslava v podání Irie Révoltés. Sobota znamenala punkovou jízdu se ZSK a oi! formací Perkele, příjemné zklidnění přinesla Tanya Stephens se svými dokonale odzpívanými reggae melodiemi. Sobotní noc zakončili stále rostoucí domácí Fast Food Orchestra. V neděli nadchnul Everlast následovaný Vladimirem 518 s živou kapelou. Festival uzavřela trojice kapel: ska matadoři The Slackers, hardcoroví Stick To Your Guns a skapunkoví Talco. Kromě nich však pódia zářila méně profláklými jmény a nechybělo ani divadlo, v "Rucio" stagei - jak ji přejmenoval moderátor Jiří Hvězdoň - se blýskl například kultuvní Teatr Novogo fronta.

"Vše proběhlo skvěle a máme letos veliké množství pozitivních ohlasů od lidí i kapel, což se příliš nestává. Nejvíc s námi narozeniny oslavili Iré Révoltés, kteří přichystali pro lidi dárečky a show s nafukovacími balony. Potěšilo nás také, že tu lidé zůstali celý víkend, k čemuž přispělo i příjemné počasí. Naštěstí se nevyplnily zlé předpovědi," říká za Mighty Sounds Markéta Štechová.

Patnáct tisíc fanoušků slavilo společně s organizátory po celý víkend a vyjádřilo tak festivalu podporu v době, kdy čelí vysokým pokutám za hluk z minulých let. Petici za změnu zákona, která by umožnila výjimku z hlukových norem pro jednorázové kulturní akce, najdete zde.

"Hluk nám zase hygienická stanice měřila. Výsledky však v tuto chvíli nevíme a vyrozumění většinou chodí až v lednu. Festival příští rok bude, jen není jisté, zda právě v Táboře. Počkáme, jak se k tomu postaví zástupci měst, podnikatelé a podobně. Máme toto místo rádi, myslím, že pro města jsme přínosem, takže bychom ho opouštěli neradi. Nebudeme však někde, kde nás nebudou chtít. Teď jsme trochu zatlačení do kouta," podotkla mluvčí festivalu.

FOTKY - PHOTOS:

- pátek/friday 1: www.kulturne.com/clanek/mighty-sounds-2014-tak-zacala-oslava-do-detailu-ji-dotahli-irie-revoltes
- pátek/friday 2: www.kulturne.com/clanek/mighty-sounds-2014-patecni-veseli-podruhe

- sobota / saturday 1: www.kulturne.com/clanek/mighty-sounds-2014-sobotu-zdobily-holky-na-prknech-na-imperial-leisure-tekl-sekt
- sobota / saturday 2: www.kulturne.com/clanek/mighty-sounds-2014-zadna-sobotni-povalovacka-naplno-zil-i-divadelni-stan

Sleduj www.facebook.com/Kulturnecom


Fotografie


Autor: David Peltán, František Ciml


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


Veselské slavnosti 2021

Festival / městské slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
17.09.2021 - 18.09.2021 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Velké lásky v malém hotelu

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Science Café: ZLODĚJI TĚL - Jan Votýpka

Ostatní / setkání / přednáška
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON klub
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Gérard Lauzier – Nalevo od výtahu

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.09.2021 od 19:30 hod.