PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Malý princ v podání Cupáka mě dojal

Malý princ v podání Cupáka mě dojal

Neděle, 30.11.2014 / recenze

 

Malý princ. Jedno z nejznámějších a nejkrásnějších děl francouzské literatury, které se vám může dostat do rukou. Kouzelný, dojemný, poučný a lehce filozofický příběh opuštěného muže a malého chlapce, kteří jsou ochotni jeden pro druhého obětovat naprosto cokoli. Kniha o ztraceném dětství o obyčejných snech a přáních, které nám, dospělých mohou připadat hloupá a nepodstatná, ale mají mnohem větší význam a hloubku než jsme si kdy mohli jen představit.

Každý ten příběh známe, každý jsme ho aspoň jednou četli. A díky společnosti vydavatelství Audiostory a úžasnému hlasu Eduarda Cupáka si tuto krásku mezi knihami můžeme vychutnat i v dokonalé audiovizi, kterou všem milovníkům tohoto příběhu zprostředkovává společnost Audiolibrix. A my se teď společně podíváme do pouště, kde právě ztroskotalo letadlo s jedním jediným pasažérem na palubě.

„Prosím, pěkně…nakresli mi beránka…”
„Cože?”
„Nakresli mi beránka…”

Snad jedna z nejznámějších replik z celé knihy, která celý příběh otvírá je jistě známá každému z nás. Nejskromnější a nejobyčejnější přání jaké jen může malý chlap – Malý princ – chtít. Co jiného by také mohl chtít než malého, krásného a přívětivého beránka, který by mu byl jediným přítelem na jeho neuvěřitelně malinkaté planetce. Jak víme, Růže, o kterou se s láskou a největší péčí stará mu tím pravým a oddaným přítelem není ani v nejmenším a i když je pro prince důležitá přeci jen v její společnosti cosi postrádá. A tak uskuteční cestu po mnoha planetkách, aby poznal svět.

Na ní samozřejmě potká mnoho lidí, všichni však myslí jen na svou vlastní věc a všetečné otázky malého chlapce jim připadají hloupé a nelogické. Jen je zdržuje od jejich veledůležité práce. Tito lidé, jsou typickým příkladem dospělých, kteří mnohdy neposlouchají to, co jim jejich drahé ratolesti povídají a zároveň perfektně odrážejí povrchní a sobecké vlastnosti těch, kteří zapomněli, jaké to je, být malým dítětem.

To však není případ našeho letce, který se v tuto chvíli nachází zcela sám a téměř bez jídla a vody na jedné z pouští naší planety. Právě on se stane Malému princi přítelem, ochráncem a v jistém smyslu také otcem. Právě na Zemi pozná Malý princ opravdovou sílu dokonalého a neposkvrněného přátelství, lásky a touhy, která je pro nás pro všechny tolik důležitá. Pozná co je, mít rád. Pozná co je milovat a zakusí i stesk po domově a po své Růži, která, ač se k němu nechová právě nejlépe, je pro jeho malé srdíčko mnohem větším pokladem, než si kdy vůbec myslel.

Musím se přiznat, že Malý princ mi učaroval už v docela útlém věku a od té doby se mě drží jako klíště. Velmi ráda, se k tomuto příběhu vracím, a proto jsem velice ocenila i jeho audiovizi, která mi poskytla zcela jiný pohled na to, jak celý příběh uchopit. Přiznám se bez mučení, že hlas Eduarda Cupáka se k celému tónu a podmanivosti příběhu perfektně hodil a myslím si, že nikdo jiný by ho nepodal s takovou grácií, elegancí a vypravěčským umem jako se to podařilo právě panu Cupákovi, jehož přednes mne v mnoha pasážích dohnal k slzám.

Proto všem, kteří se do tohoto příběhu zamilovali stejně, jako já, vřele doporučuji právě tuto jeho novou a naprosto dokonalou verzi, která vás ještě více přiblíží příběh osamělého muže s dětskou duší a malého chlapce, kteří se pro sebe stali během krátké doby něčím víc, než jen dobrými kamarády.

Hodnocení - 100%
 


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Audioknihy

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Související články

 

 
Kultura dnes


Milenky starého kriminálníka

Kino / film / komedie / + živá hudba
Divadelní park
17.07.2018 od 21:00 hod.

 

Do vesmíru!

Pro děti / prázdninový program pro děti
Jednota
17.07.2018 od 08:00 hod.

 

Letní kino 2018 - Hurvínek a kouzelné muzeum

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
17.07.2018 od 21:00 hod.