PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Malá inventura bude letos nářez

Malá inventura bude letos nářez

Pátek, 19.02.2010 / pozvánka

 

Od 24. února do 2. března se na šesti pražských scénách uskuteční osmý ročník festivalu MALÁ INVENTURA - Divadelní nářez, přehlídka současné scénické tvorby v oblastech tanec, pohybové, autorské či experimentální divadlo, pantomima atd. Podle pořadatelů, se letos jde na kost - nabídne výživný divadelní nářez nového divadla.

Letošní ročník bude hostovat v šesti pražských divadelních domech: ALFRED VE DVOŘE, ALT@ - HALA 30, ARCHA, MEETFACTORY, PONEC a ROXY/NOD.
Festival se koná v sedmi dnech a přinese sedmnáct českých a nově i sedm zahraničních představení. Představí se výběr toho nejlepšího za rok 2009 v oblasti nového divadla - jednak z dramaturgie Nové sítě na rok 2010, jednak z produkčních počinů spolupracujících divadel. V sekci Bílá vrána bude uvedeno tanečně-pohybové představení choreografky Mirky Eliášové Until I Find It.
V letošním roce se představí například Anna Polívková a skupina VerTeDance s tanečně-pantomimickým představením Případy doktora Toureta či multimediální projekt Jany Svobodové z divadla Archa Šance 1989 zkoumající nejnovější české dějiny. Z dramaturgie Nové sítě bude uvedeno mimo jiné autorské fyzické představení Wait Wait Wait Heleny Arenbergerové, Thomase Steyaerta a Anny Synkové.

Malá inventura je letos součástí mezinárodního divadelního projektu DNA - ||))||||//, který podporuje nezávislé scénické umění a nové divadlo ve střední Evropě. Mezinárodní část přinese tři taneční představení uměleckého tělesa L1 z Budapešti či dvě slovinská představení Co mi řekl Joseph Beuys, když jsem ležel mrtvý v jeho klíně a Hra s párátky, na kterých se podílel i renomovaný slovinský režisér Bojan Jablanovec. Jablanovec byl vybrán, aby režíroval i původní divadelní projekt, který vzniká v rámci |))||||// a bude mít premiéru v Budapešti v květnu 2010. Svá představení přivezou i dánská skupina Entre scénen a slovenská A4.

Pestrý bude letos i festivalový off-program Inventury. Krom tradičního festivalového večírku, který se uskuteční ve studiu Alt@-Hala 30, a ponese se v duchu masivní, masové a masné zábavy pro příznivce alternativní kultury. Zopakuje se loni úspěšná burza projektu SBAL HO/JI/TO!, jež dává českým umělcům představit své projekty českým či zahraničním promotérům a producentům. Nově Nová síť uspořádá prezentaci čtyř projektů zaměřených na podporu nezávislého umění či kreativní kultury v ČR a SR - jeho účastníci se seznámí např. s programem města Plzně, které kandiduje na Evropské město kultury a slovenským kulturním networkem Anténa či s tanečním projektem KoresponDance Europe.
Na Malou inventuru navazuje již tradičně putovní festival Velká inventura, který se letos rozjede do Olomouce, Plzně, Hradce Králové, Liberce a Brna.
Více informací o festivalu naleznete na: www.malainventura.cz


Autor: David Peltán

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.

 

African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.