PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lus3 v nové sestavě zahráli v novém klubu Café Slávie. Aplaus nebral konce

Lus3 v nové sestavě zahráli v novém klubu Café Slávie. Aplaus nebral konce

Středa, 01.02.2012 / fotoreport + článek

 

Ve zcela novém klubu v Českých Budějovicích zahrála v pátek 27. ledna pražská elektro-rocková kapela Lus3. Dle mých informací zde hráli naposledy už před dva a půl roky, někdy začátkem prázdnin roku 2009. Tedy chviličku poté, co se ke kapele přidala sličná, občas lehce extravagantní zpěvačka a budějovická rodačka Veronika Kratochvílová! Od té doby se toho dost změnilo, kapela prošla dalšími personálními změnami. Poslední takovou byla výměna bubeníka a v pátek to byl první koncert Lus3 s novým hráčem na bicí. A jak podotkla Veronika, tak i se zcela novým playlistem.

Můj první dojem, poté co jsem dorazil do Café klubu Slavie, byl právě z nového kulturního místa v Českých Budějovicích. A byl to vesměs velmi pozitivní dojem. Mnoho lidí si myslí, že je to místo bývalého Marty´su. Tomu tak ovšem není, i když… Velikostí se to Marty´s klubu mohlo rovnat, prostor je vymalován decentní tmavě červenou a prostoru vévodí bar a prostorné, hezké stoly. Na konci sálu je relativně nízké pódium. A jako první…

… se na něm představili Kool-Aid. Kapela, kterou budějovickému publiku nemusím dlouze přestavovat. V čele s Řimim tady působí již nějaký ten pátek. Před půlrokem vydali svůj první počin - „drink the kool - aid EP“. Kdo v pátek přišel, měl možnost si naposledy poslechnout staré fláky od Kool-Aidů, kdo nepřišel, tak již uslyší jen novější materiál. Předkapela začala hrát někdy kolem čtvrt na deset a hrála do celé. Jako vždy předvedli kvalitní výkon!

A po desáté se již na podium vrhli Lus3 v čele s extrovertní Veronikou. První píseň obstarala známá Das ist Disco! Takže na začátek porce němčiny, která by mě normálně moc nenadchla, ovšem tomu tak nebylo v podání této kapely. Po zbytek večera byla slyšet už jen angličtina, tedy kromě českých komentářů mezi písněmi… jak jinak než z úst zpěvačky. 

Vystoupení se neslo hlavně v duchu nových písní, které se objeví na připravované desce. Ta by měla světlo světa spatřit v dubnu, křest by se měl uskutečnit 23. dubna v pražském klubu Roxy. Na konci koncertu zazněla asi nejznámější píseň této kapely – Human Power. Vzápětí Lus3 zmizeli do šatny. Netrvalo dlouho a nechali se davem přivolat zpět… a zahráli ještě jeden kousek. Následný aplaus (ne, nemyslím tu píseň) nebral konce.

Kdo si nechal ujít příležitost slyšet tuto kapelu nyní, udělal velkou chybu. Ovšem můžeme jen doufat, že se v dohledné době dočkáme ještě jednoho vystoupení, a to v rámci plánovaného turné k nové desce. A ten si již ujít nenechejte!

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: Jakub Axman, foto Jan Fau

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce