PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lus3 v nové sestavě zahráli v novém klubu Café Slávie. Aplaus nebral konce

Lus3 v nové sestavě zahráli v novém klubu Café Slávie. Aplaus nebral konce

Středa, 01.02.2012 / fotoreport + článek

 

Ve zcela novém klubu v Českých Budějovicích zahrála v pátek 27. ledna pražská elektro-rocková kapela Lus3. Dle mých informací zde hráli naposledy už před dva a půl roky, někdy začátkem prázdnin roku 2009. Tedy chviličku poté, co se ke kapele přidala sličná, občas lehce extravagantní zpěvačka a budějovická rodačka Veronika Kratochvílová! Od té doby se toho dost změnilo, kapela prošla dalšími personálními změnami. Poslední takovou byla výměna bubeníka a v pátek to byl první koncert Lus3 s novým hráčem na bicí. A jak podotkla Veronika, tak i se zcela novým playlistem.

Můj první dojem, poté co jsem dorazil do Café klubu Slavie, byl právě z nového kulturního místa v Českých Budějovicích. A byl to vesměs velmi pozitivní dojem. Mnoho lidí si myslí, že je to místo bývalého Marty´su. Tomu tak ovšem není, i když… Velikostí se to Marty´s klubu mohlo rovnat, prostor je vymalován decentní tmavě červenou a prostoru vévodí bar a prostorné, hezké stoly. Na konci sálu je relativně nízké pódium. A jako první…

… se na něm představili Kool-Aid. Kapela, kterou budějovickému publiku nemusím dlouze přestavovat. V čele s Řimim tady působí již nějaký ten pátek. Před půlrokem vydali svůj první počin - „drink the kool - aid EP“. Kdo v pátek přišel, měl možnost si naposledy poslechnout staré fláky od Kool-Aidů, kdo nepřišel, tak již uslyší jen novější materiál. Předkapela začala hrát někdy kolem čtvrt na deset a hrála do celé. Jako vždy předvedli kvalitní výkon!

A po desáté se již na podium vrhli Lus3 v čele s extrovertní Veronikou. První píseň obstarala známá Das ist Disco! Takže na začátek porce němčiny, která by mě normálně moc nenadchla, ovšem tomu tak nebylo v podání této kapely. Po zbytek večera byla slyšet už jen angličtina, tedy kromě českých komentářů mezi písněmi… jak jinak než z úst zpěvačky. 

Vystoupení se neslo hlavně v duchu nových písní, které se objeví na připravované desce. Ta by měla světlo světa spatřit v dubnu, křest by se měl uskutečnit 23. dubna v pražském klubu Roxy. Na konci koncertu zazněla asi nejznámější píseň této kapely – Human Power. Vzápětí Lus3 zmizeli do šatny. Netrvalo dlouho a nechali se davem přivolat zpět… a zahráli ještě jeden kousek. Následný aplaus (ne, nemyslím tu píseň) nebral konce.

Kdo si nechal ujít příležitost slyšet tuto kapelu nyní, udělal velkou chybu. Ovšem můžeme jen doufat, že se v dohledné době dočkáme ještě jednoho vystoupení, a to v rámci plánovaného turné k nové desce. A ten si již ujít nenechejte!

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: Jakub Axman, foto Jan Fau

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hořické pašijové hry v Kláštěrních zahradě v Českém Krumlově

Divadlo
Klášterní zahrada v Českém Krumlově
02.04.2023 od 15:00 hod.

 

Staročeská kuchyně & domácí limonády

Ostatní / setkání / degustace pro děti a rodiče - abstinenti
Kavárna Obývák
02.04.2023 od 13:00 hod.