PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lus3 v nové sestavě zahráli v novém klubu Café Slávie. Aplaus nebral konce

Lus3 v nové sestavě zahráli v novém klubu Café Slávie. Aplaus nebral konce

Středa, 01.02.2012 / fotoreport + článek

 

Ve zcela novém klubu v Českých Budějovicích zahrála v pátek 27. ledna pražská elektro-rocková kapela Lus3. Dle mých informací zde hráli naposledy už před dva a půl roky, někdy začátkem prázdnin roku 2009. Tedy chviličku poté, co se ke kapele přidala sličná, občas lehce extravagantní zpěvačka a budějovická rodačka Veronika Kratochvílová! Od té doby se toho dost změnilo, kapela prošla dalšími personálními změnami. Poslední takovou byla výměna bubeníka a v pátek to byl první koncert Lus3 s novým hráčem na bicí. A jak podotkla Veronika, tak i se zcela novým playlistem.

Můj první dojem, poté co jsem dorazil do Café klubu Slavie, byl právě z nového kulturního místa v Českých Budějovicích. A byl to vesměs velmi pozitivní dojem. Mnoho lidí si myslí, že je to místo bývalého Marty´su. Tomu tak ovšem není, i když… Velikostí se to Marty´s klubu mohlo rovnat, prostor je vymalován decentní tmavě červenou a prostoru vévodí bar a prostorné, hezké stoly. Na konci sálu je relativně nízké pódium. A jako první…

… se na něm představili Kool-Aid. Kapela, kterou budějovickému publiku nemusím dlouze přestavovat. V čele s Řimim tady působí již nějaký ten pátek. Před půlrokem vydali svůj první počin - „drink the kool - aid EP“. Kdo v pátek přišel, měl možnost si naposledy poslechnout staré fláky od Kool-Aidů, kdo nepřišel, tak již uslyší jen novější materiál. Předkapela začala hrát někdy kolem čtvrt na deset a hrála do celé. Jako vždy předvedli kvalitní výkon!

A po desáté se již na podium vrhli Lus3 v čele s extrovertní Veronikou. První píseň obstarala známá Das ist Disco! Takže na začátek porce němčiny, která by mě normálně moc nenadchla, ovšem tomu tak nebylo v podání této kapely. Po zbytek večera byla slyšet už jen angličtina, tedy kromě českých komentářů mezi písněmi… jak jinak než z úst zpěvačky. 

Vystoupení se neslo hlavně v duchu nových písní, které se objeví na připravované desce. Ta by měla světlo světa spatřit v dubnu, křest by se měl uskutečnit 23. dubna v pražském klubu Roxy. Na konci koncertu zazněla asi nejznámější píseň této kapely – Human Power. Vzápětí Lus3 zmizeli do šatny. Netrvalo dlouho a nechali se davem přivolat zpět… a zahráli ještě jeden kousek. Následný aplaus (ne, nemyslím tu píseň) nebral konce.

Kdo si nechal ujít příležitost slyšet tuto kapelu nyní, udělal velkou chybu. Ovšem můžeme jen doufat, že se v dohledné době dočkáme ještě jednoho vystoupení, a to v rámci plánovaného turné k nové desce. A ten si již ujít nenechejte!

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: Jakub Axman, foto Jan Fau

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.