PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


London Fashion Weekend: byli jsme u toho aneb ikony módy a pohodové ceny

London Fashion Weekend: byli jsme u toho aneb ikony módy a pohodové ceny

Sobota, 05.10.2013 / fotoreport + článek

 

London Fashion Weekend je top módní událost plynule navazující na London Fashion Week. Ten je určený pro odbornou veřejnost, oproti tomu víkend patří veřejnosti. A právě z něj vám přinášíme reportáž.

Historie versus trendy

Místem konání vrcholných eventů britské módní scény je Somerset house, historická budova v samém centru Londýna. Během LF Weekendu se stejně tak jako při Weeku pořádají přehlídky zavedených návrhářů i nadějných talentů britské módní scény, a také přehlídky trendů pro nadcházející sezónu, které komponuje přední britský stylista. Ty podzimní měla pod „taktovkou“ Pandora Lennard, fashion editorka Tank magazine, stylistka módních přehlídek i look books, která obléká mnohé hudební hvězdy. Catwalk byl složen ze čtyř trendů, které Pandora považuje za určující pro nadcházející zimní sezonu.

Pretty in pink – ne zrovna typická barva pro podzimní období se hojně objevuje v kolekcích AW13 u mnoha návrhářů. Po mole se tak prošly modelky v růžových kalhotách, topech a dokonce i zářivě růžovém kožešině, což je momentálně materiál číslo jedna.

Back to nature – protipólem je pak decentní paleta hnědých, zemitých tónů. Nám se moc líbily výrazné klobouky s kohoutími brky.

Geometrical – z dezénů jsou favoritem ty uspořádané do pravidelných obrazců. Vidět jsme mohly i oděvy tvořené sešíváním dílů v jednolitých, kontrastních barvách.

Victoriana –
inspirace dobou dávno minulou v podobě převážně černých šatů utažených až těsně ke krku v kombinaci s bílou, a spousta krajek, to byla poslední část přehlídky trendů.

Setkání s ikonou

Hned po přehlídce se konal „talk“ s osobou v módním průmyslu z nejpovolanějších, Hilary Alexander, jednou z nejlepších fashion žurnalistek na světě. Podtitul setkání zněl „Jak se stát módním redaktorem“, dozvěděli jsme se především, jak se ona sama dostala k tomuto povolání a několik příběhů z její profesní praxe.

Jak to tak bývá, vlastně nikdy nechtěla být redaktorkou, natož pak módní. Jako občasná přispěvatelka začala psát pro lokální noviny ve svém rodném městě na Novém Zélandě. A protože před ní se tímto tématem v oněch novinách nikdo nezabýval, měla volnou ruku. Tak si mohla vyzkoušet nejen psaní ale i tvorbu foto stories. Tehdy objevila svůj sen. Dnes je jednou z nejrespektovanějších osobností módního světa. Pracovala pro nejlepší módní magazíny, natáčela pořady pro televizi, v honbě za perfektními snímky procestovala celý svět. V letošním roce byla za svou vynikající práci vyznamenána cenou OBE, Order of the British Empire u příležitosti Queen´s Birthday Honours .

Jaká je tedy ona rada? „Začněte psát. Rozhlédněte se po svém okolí, najděte si lokální redakci a začněte přispívat. Snažte se najít nový, inovativní přístup a pak samozřejmě zápal a obrovská píle“. To se samozřejmě netýká jen módy a nelze s tím než souhlasit.

Z ostrovního království i pevniny

Krom přehlídkového stanu na nádvoří se rozsáhlý areál proměnil v showroomy britských designerů. Představili se návrháři, šperkaři i tvůrci oděvních doplňků (viz fotoreport). Součástí byly i prodeje kousků světových návrhářů ze starších kolekcí. Domů si tak návštěvníci mohli odnést modely značek Vivienne Westwood, Victor&Rolf, Rick Owens a dalších. Mě nejvíc zaujaly kožené šaty od Sophie Kokosalaki za neuvěřitelných 6000 Kč. Mám tedy jasno, začínám šetřit na příští London Fashion Weekend … BYE!


Fotografie


Autor: Denisa Kajdová


V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Dymytry & Hämatom CZtour 2023

Hudba / koncert
Hotel Palcát
01.04.2023 od 18:00 hod.

 

100 let tradic československé myslivosti

Výstava / 100 let tradic československé myslivosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 30.07.2023
vícedenní akce

 

„České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti

Výstava / „České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 31.10.2023
vícedenní akce

 

Voda? Voda!

Výstava / Voda? Voda!
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 22.06.2023
vícedenní akce