PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


London Fashion Weekend: byli jsme u toho aneb ikony módy a pohodové ceny

London Fashion Weekend: byli jsme u toho aneb ikony módy a pohodové ceny

Sobota, 05.10.2013 / fotoreport + článek

 

London Fashion Weekend je top módní událost plynule navazující na London Fashion Week. Ten je určený pro odbornou veřejnost, oproti tomu víkend patří veřejnosti. A právě z něj vám přinášíme reportáž.

Historie versus trendy

Místem konání vrcholných eventů britské módní scény je Somerset house, historická budova v samém centru Londýna. Během LF Weekendu se stejně tak jako při Weeku pořádají přehlídky zavedených návrhářů i nadějných talentů britské módní scény, a také přehlídky trendů pro nadcházející sezónu, které komponuje přední britský stylista. Ty podzimní měla pod „taktovkou“ Pandora Lennard, fashion editorka Tank magazine, stylistka módních přehlídek i look books, která obléká mnohé hudební hvězdy. Catwalk byl složen ze čtyř trendů, které Pandora považuje za určující pro nadcházející zimní sezonu.

Pretty in pink – ne zrovna typická barva pro podzimní období se hojně objevuje v kolekcích AW13 u mnoha návrhářů. Po mole se tak prošly modelky v růžových kalhotách, topech a dokonce i zářivě růžovém kožešině, což je momentálně materiál číslo jedna.

Back to nature – protipólem je pak decentní paleta hnědých, zemitých tónů. Nám se moc líbily výrazné klobouky s kohoutími brky.

Geometrical – z dezénů jsou favoritem ty uspořádané do pravidelných obrazců. Vidět jsme mohly i oděvy tvořené sešíváním dílů v jednolitých, kontrastních barvách.

Victoriana –
inspirace dobou dávno minulou v podobě převážně černých šatů utažených až těsně ke krku v kombinaci s bílou, a spousta krajek, to byla poslední část přehlídky trendů.

Setkání s ikonou

Hned po přehlídce se konal „talk“ s osobou v módním průmyslu z nejpovolanějších, Hilary Alexander, jednou z nejlepších fashion žurnalistek na světě. Podtitul setkání zněl „Jak se stát módním redaktorem“, dozvěděli jsme se především, jak se ona sama dostala k tomuto povolání a několik příběhů z její profesní praxe.

Jak to tak bývá, vlastně nikdy nechtěla být redaktorkou, natož pak módní. Jako občasná přispěvatelka začala psát pro lokální noviny ve svém rodném městě na Novém Zélandě. A protože před ní se tímto tématem v oněch novinách nikdo nezabýval, měla volnou ruku. Tak si mohla vyzkoušet nejen psaní ale i tvorbu foto stories. Tehdy objevila svůj sen. Dnes je jednou z nejrespektovanějších osobností módního světa. Pracovala pro nejlepší módní magazíny, natáčela pořady pro televizi, v honbě za perfektními snímky procestovala celý svět. V letošním roce byla za svou vynikající práci vyznamenána cenou OBE, Order of the British Empire u příležitosti Queen´s Birthday Honours .

Jaká je tedy ona rada? „Začněte psát. Rozhlédněte se po svém okolí, najděte si lokální redakci a začněte přispívat. Snažte se najít nový, inovativní přístup a pak samozřejmě zápal a obrovská píle“. To se samozřejmě netýká jen módy a nelze s tím než souhlasit.

Z ostrovního království i pevniny

Krom přehlídkového stanu na nádvoří se rozsáhlý areál proměnil v showroomy britských designerů. Představili se návrháři, šperkaři i tvůrci oděvních doplňků (viz fotoreport). Součástí byly i prodeje kousků světových návrhářů ze starších kolekcí. Domů si tak návštěvníci mohli odnést modely značek Vivienne Westwood, Victor&Rolf, Rick Owens a dalších. Mě nejvíc zaujaly kožené šaty od Sophie Kokosalaki za neuvěřitelných 6000 Kč. Mám tedy jasno, začínám šetřit na příští London Fashion Weekend … BYE!


Fotografie


Autor: Denisa Kajdová


Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Ondřej Kříž a Jirka Řapek u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 20:00 hod.

 

Láska všemi deseti

Kino / film
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 21:00 hod.