PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Letošní Videofest bude ve stylu Okresního přeboru. Přijede i Ondřej Vetchý

Letošní Videofest bude ve stylu Okresního přeboru. Přijede i Ondřej Vetchý

Pátek, 04.11.2011 / pozvánka

 

Devět snímků začínajících filmařů se utká o sošku Táborského páska při 17. ročníku Videofestu. Ten se koná v sobotu 5. listopadu od 19 hodin v táborském klubu Milenium. Tématem letošního klání je Okresní přebor. Můžete se tak na festivalu potkat s hercem Ondřejem Vetchým či hercem a režisérem seriálu Janem Prušinovským.

„Téma připravovaného filmu Okresní přebor jsme vybrali při setkání s Ondřejem Vetchým u našich známých. Povídali jsme si a shodli se, že by to bylo fajn. Navíc on se o Tábor zajímal a my se zajímali o to, co dělá, což bylo zajímavé. A tak se stal i hostem festivalu,“ vysvětluje Štěpán Pavlík z pořádajícího sdružení Fest2004.

Festival Videofest je každoročním setkáním začínajících filmařů, zajímavých hostů a příznivců filmu. Je též soutěží o nejlepší krátký film zrozený v České republice za poslední rok. O vítězi, který získá sošku Táborského páska za nejlepší film Videofestu, rozhodují tradičně návštěvníci festivalu. Letos se do soutěže přihlásilo devět snímků různých žánrů. Návštěvníci budou moci zhlédnout filmy dokumentární, hrané i animované.

„Zaujala mě tam jedna filmová báseň, kouzlo hudby a obrazu. Je tam však i spousta dalších rovnoměrných filmů od různých škol i samostatných autorů. Vše bude členěno do fotbalové terminologie,“ říká Pavlík.

Soutěžní filmy tak budou rozděleny dle tématu letošního ročníku do dvou poločasů po 45 minutách, 30 minutového prodloužení a finálního penaltového rozstřelu. První projekční blok startuje v 19.30 hodin, závěrečný blok skončí půlhodiny před půlnocí.
Soška Táborského páska už potřetí vzniká v soběslavské chráněné dílně Rolnička. Každý rok se její podoba i autor mění, takže i letos její podoba tajemstvím.

Film a piano

Mezi mladou autorskou krví nebudou chybět ani filmařští matadoři. Speciálními hosty letošního Videofestu jsou herec Ondřej Vetchý a režisér Jan Prušinovský. Budou se točit nejen okolo právě dokončeného filmu Okresní přebor, ale pohovoří také o hereckých a filmařských začátcích s ukázkami rané tvorby.

Hostem s táborskou stopou je slovenský skladatel a pedagog žijící v Táboře Jakub Kudláč. „Žije v Táboře krátce, ale má k němu vztah. V průběhu večera uvede své pásmo, ve kterém bude na piano doprovázet v reálném čase ukázky filmů na plátně a komentovat je. Bude to zas trochu něco jiného,“ dodal Pavlík.

Vstupenky jsou k dostání pouze na místě, tedy v klubu Milenium na Pražském sídlišti. Za táborský filmový svátek zaplatíte 80 korun, studenti 60 Kč.

Smyslem Videofestu je ukázat tvorbu začínajících autorů – filmařů. Prezentovat jejich dílka vytvořená pod hlavičkou školy, nezávislé produkce nebo jen tak doma na koleně.
Hosté profesionálové pak uvádějí ukázky tvorby z dob, kdy sami začínali, a následně také aktuální práce. Mnohdy dochází také v odhalení věcí nepublikovaných či rozpracovaných.


Autor: dap -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.

 

African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.