PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Letošní Videofest bude ve stylu Okresního přeboru. Přijede i Ondřej Vetchý

Letošní Videofest bude ve stylu Okresního přeboru. Přijede i Ondřej Vetchý

Pátek, 04.11.2011 / pozvánka

 

Devět snímků začínajících filmařů se utká o sošku Táborského páska při 17. ročníku Videofestu. Ten se koná v sobotu 5. listopadu od 19 hodin v táborském klubu Milenium. Tématem letošního klání je Okresní přebor. Můžete se tak na festivalu potkat s hercem Ondřejem Vetchým či hercem a režisérem seriálu Janem Prušinovským.

„Téma připravovaného filmu Okresní přebor jsme vybrali při setkání s Ondřejem Vetchým u našich známých. Povídali jsme si a shodli se, že by to bylo fajn. Navíc on se o Tábor zajímal a my se zajímali o to, co dělá, což bylo zajímavé. A tak se stal i hostem festivalu,“ vysvětluje Štěpán Pavlík z pořádajícího sdružení Fest2004.

Festival Videofest je každoročním setkáním začínajících filmařů, zajímavých hostů a příznivců filmu. Je též soutěží o nejlepší krátký film zrozený v České republice za poslední rok. O vítězi, který získá sošku Táborského páska za nejlepší film Videofestu, rozhodují tradičně návštěvníci festivalu. Letos se do soutěže přihlásilo devět snímků různých žánrů. Návštěvníci budou moci zhlédnout filmy dokumentární, hrané i animované.

„Zaujala mě tam jedna filmová báseň, kouzlo hudby a obrazu. Je tam však i spousta dalších rovnoměrných filmů od různých škol i samostatných autorů. Vše bude členěno do fotbalové terminologie,“ říká Pavlík.

Soutěžní filmy tak budou rozděleny dle tématu letošního ročníku do dvou poločasů po 45 minutách, 30 minutového prodloužení a finálního penaltového rozstřelu. První projekční blok startuje v 19.30 hodin, závěrečný blok skončí půlhodiny před půlnocí.
Soška Táborského páska už potřetí vzniká v soběslavské chráněné dílně Rolnička. Každý rok se její podoba i autor mění, takže i letos její podoba tajemstvím.

Film a piano

Mezi mladou autorskou krví nebudou chybět ani filmařští matadoři. Speciálními hosty letošního Videofestu jsou herec Ondřej Vetchý a režisér Jan Prušinovský. Budou se točit nejen okolo právě dokončeného filmu Okresní přebor, ale pohovoří také o hereckých a filmařských začátcích s ukázkami rané tvorby.

Hostem s táborskou stopou je slovenský skladatel a pedagog žijící v Táboře Jakub Kudláč. „Žije v Táboře krátce, ale má k němu vztah. V průběhu večera uvede své pásmo, ve kterém bude na piano doprovázet v reálném čase ukázky filmů na plátně a komentovat je. Bude to zas trochu něco jiného,“ dodal Pavlík.

Vstupenky jsou k dostání pouze na místě, tedy v klubu Milenium na Pražském sídlišti. Za táborský filmový svátek zaplatíte 80 korun, studenti 60 Kč.

Smyslem Videofestu je ukázat tvorbu začínajících autorů – filmařů. Prezentovat jejich dílka vytvořená pod hlavičkou školy, nezávislé produkce nebo jen tak doma na koleně.
Hosté profesionálové pak uvádějí ukázky tvorby z dob, kdy sami začínali, a následně také aktuální práce. Mnohdy dochází také v odhalení věcí nepublikovaných či rozpracovaných.


Autor: dap -

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


O Budulínkovi

Divadlo / pro děti / loutková divadelní pohádka
Kavárna Divadla Oskara Nedbala
21.04.2018 od 14:30 hod.

 

Táborská opona - 4.ročník divadelního festivalu

Divadlo / divadelní festival
Dům armády Tábor
21.04.2018 od 09:00 hod.

 

Siroty-Fylozofy Jam-Krajevish und Reginald Von Ravenhorst

Hudba / Garage rock,underground,dark singer-songwriter
Pivnice u Zlatého Lva,Žižkovo náměstí 16, 39001 Tábor
21.04.2018 od 20:00 hod.

 

Slavné filmové a muzikálové melodie

Hudba / koncert / filmová hudba
KD Metropol České Budějovice
21.04.2018 od 18:30 hod.