PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kultovní kniha Krása nesmírná hýří hlasy, ale část příběhů bohužel chybí

Kultovní kniha Krása nesmírná hýří hlasy, ale část příběhů bohužel chybí

Neděle, 27.04.2014 / recenze

 

Skvost klasické ruské pohádkové literatury si nyní můžete vychutnat nejen v klasické knižní podobě, ale i jako audioknihu, kterou pro vás připravila společnost Audiolibrix. Krása nesmírná je skutečně kultovní kniha, kterou znaly už naše babičky, a kdo nikdy neslyšel o strašlivé Babě Jaze, brázdící oblohu ve svém hmoždíři, jako by nebyl.

Snad každé malé dítě zná alespoň jednu z mnoha pohádek, které v knize najdete. Každý někdy bojoval s dvanáctihlavým drakem po boku careviče Ivana nebo vysvobozoval krásnou Vasilisu. Audiolibrix vám přináší osm nejznámějších pohádek z celé knihy, ve které jich samozřejmě najdete mnohem víc. Každou z pohádek namluvil jiný interpret a můžete mezi nimi poznat například hlas Jiřího Adamíry, Vlasty Fabiánové nebo Eduarda Cupáka.

V namluvené verzi Krásy nesmírné, najdete pohádky jako Krása nesmírná, Krásná Marja zlatovlasá a Váňuška, Sedm Simeonů – sedm pracovníků nebo Mořský car a Jelena Přemoudrá. Všechny pohádky jsou velmi dobře, živě a poutavě namluveny a jednotliví interpreti vás svými přednesy dokonale vtáhnou do děje každé jednotlivé pohádky. Díky tomu se jako mávnutím kouzelného proutku ocitnete na místech plných čar a kouzel, která jsou tolik odlišná od našeho světa.

Zaposlouchejte se tedy v klidu a v pohodlí do krásných příběhů o carevnách, ježibabách o chaloupkách na kuřích nožkách či s ploty z lidských kostí a lebkami se svítícíma očima. Do příběhů o lásce, statečnosti, odhodlání a odvaze.

Jediná věc, kterou bych společnosti Supraphon vytkla, je to, že kniha není namluvená celá, a že si mohu pustit jen osm ze všech těch úžasných pohádek, které knížka obsahuje. Tím, že poskytla jen zlomek z celé sbírky, mi zabránila v tom, abych se mohla zaposlouchat do pohádek, které se mi v knížce vážně moc líbily a které jsem chtěla číst pořád dokola. Pamatuju si hlavně na pohádku O Finistovi, krásném sokolu, která mi v audioverzi vážně moc chybí. Stejně jako O věrném vraníkovi nebo Kuzma Brzobohatý.

Myslím si, že když už se společnost Supraphon rozhodla pro namluvení Krásy nesmírné, měla svým zákazníkům a milovníkům audioknih zpřístupnit celou verzi knihy tak, jak ji všichni známe. Můžeme se jen dohadovat, co Supraphon vedlo k tomu, že Krásu nesmírnou nenechalo namluvit kompletní, ale ať už to bylo cokoli, je to jednoznačně veliké mínus.


Hodnocení 80%


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Audioknihy

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


NEREZ & LUCIA

Hudba / koncert
Jihočeské divadlo
24.03.2019 od 19:00 hod.

 

Domaci@stesti.hned

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.03.2019 od 19:00 hod.