PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


KULT tour: Vypsaná fiXa a Visací zámek zahráli společně v dražickém pekle Traktor

KULT tour: Vypsaná fiXa a Visací zámek zahráli společně v dražickém pekle Traktor

Středa, 27.11.2013 / fotoreport

 

KULT tour 2013 kultovních kapel Visací zámek a Vypsaná fiXa měla o víkendu i dvě zastávky v kulturních domech na jihu Čech. V pátek to byly Strakonice, já vyrazil v sobotu 23. listopadu do Dražic u Tábora. Sál byl tak akorát zaplněný a atmosféra byla výborná. Nejlepším okamžikem bylo zřejmě společné podání písně Traktor. Slovy kapely se jednalo o nejpunkovější verzi, jaká kdy byla zahrána.

Reportáž z vroucího pekla v Dražicich u Tábora popsal Pixie z Visáčů takto: "V sobotu se začátek akce posunul až téměř na 21:30, tak že jsme měli dost času popít s Márdim, Meylou a Pítrsem množství malejch rumíků (ančto jsem tentokrát nemusel řídit svou káru). „Jdem hrát“ zavelel nervózní Márdi. „Nervózní po 20 letech hraní ?“, kroutím hlavou, „on je vždycky nervózní“, vysvětluje Meyla. „A co dáme jako přídavek?“ „Dáme Traktor“ chechtá se Meyla. „No jasně..!!, ale já neznám akordy ty volé, leda bys na pódium naskočil ty, já ti pujčím kytaru a Honny by to textově jistil vedle mě!!“ říká Márdi. Zbytek kapely běduje, že neví jak to zahrát, ale na to kašlem, punk se přece s nějakými detaily nesere!!! Fixa dohrála 2 přídavek, nabíhám s Honym za mohutného halasu na ponk, Márdi na mě pověsí svoji „druhohorní“ kytaru Jolanu a a a a jsem v pr...i!!! Má na ní tak dlouhej řemen, že nejsem sto, kromě cikánskýho Gěčka, zahrát další potřebné akordy níže na hmatníku...

A teď jsem pro změnu nevózní já! Zběžně ukazuju basákovi Mejnovi akordy, kytarák Meyla je naštěstí celkem zná a tak rozjíždím poněkud pekelné tempo Traktoru. Márdyho kytara rachotí, jako když se válcujou plechy (to mě vyděsilo), publikum nadšeně řičí, Mádry s podporou Honnyho strašidelně vřeští a zběsile poskakuje, Mejn se 2 sloky pokouší najít správné tóny a Meyla mě akordově jistí z druhé strany, což kvituji, neboť akordy B a C, níže na hmatníku nejsem schopen pořádně umáčknout a chrčí, jako když prdí slon do vody.. Po prvním refrénu zjišťuji, že nově vzniklé hudební těleso vynechává naprosto všechny mezihry a stoptajmy a přizpůsobuji se narychlo tomuto punkově-chaotickému trendu. Píseň tím neočekávaně získává ještě zběsilejší a punkovější údernost než originál!!! PUNK NENÍ MRTEV!!! Neboť punkovější verzi TRAKTORU jsem nikdy neslyšel. Všichni jsme nadšeni a slibujeme si přátelství, minimálně do konce tohoto koncertu... Po přestávce jsme do parádně rozvášněné atmosféry nastoupili my, Visáči, a energie maximálně stříkala z nás i publika. Toto ještě umocnil Márdy, kterej naběhl během Vlasty na ponk a téměře unizomo jsme vřískali „nánána nánánáná VLASTÓÓ, Óóóóó....“ Koncert v Dražicích byl pro nás nezapomenutelný zážitek, protože to jelo na 150%. Díky Vypsaná Fixo
," Pixiess.


Fotografie


Autor: Ondřej Maňák

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce