PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kliniku na Cestě doprovázelo pohodové odpoledne i pořádný kotel pod pódiem

Kliniku na Cestě doprovázelo pohodové odpoledne i pořádný kotel pod pódiem

Sobota, 16.05.2015 / fotoreport + článek

 

V pátek 8. května to okolo Ctiborova Mlýna v Táboře, který je znám jako Cesta žilo už od odpoledních hodin. Jedním z bodů na programu, po kterém byla celá událost pojmenována, byla i přednáška o tom, jak komunitní centrum Cesta funguje a kam směřuje. Slovo dostala i jedna z členek pléna pražského Autonomního Sociálního Centra Klinika, která přijela za účelem seznámit lidi se současnou situací okolo pražské Kliniky a obecně s tím, jak Klinika vznikla a na jakých principech a ideálech funguje. Další body programu se odehrávaly v prostorách Ctiborova Mlýna a okolí. Patřilo mezi ně například vystoupení několika písničkářů i hudebních těles, nebo odpolední fair trade trh (o němž reportáž přineseme samostatně). Vstup byl dobrovolný a atmosféra nadmíru přátelská.

Na Cestě a přilehlém amfiteátru vše zahájil fair trade trh a folk punkové formace jako pražští Quemar, kladenští Oioipiratoi a místní folk rockoví Mad Trippers. Okolí mlýna se hemžilo lidmi a krásné počasí jen přispívalo dobré náladě, která visela ve vzduchu. Stejně jako vůně grilovaných pochutin.

Na řadu přišla plánovaná přednáška, která byla rozdělena na dvě hlavní části. První část byla věnována prostoru Cesty. Pár desítek posluchačů se dozvědělo, jak a kdy tato komunitní organizace vlastně vznikla, jaké jsou její plány do budoucna a vše okolo její momentální situace a jejího fungování. Přednáška byla doprovázena prezentací, na které bylo shrnuto vše řečené. Druhá část patřila pražské Klinice. Nejdříve byl promítnut krátký dokument shrnující vše, co se doposud na Klinice stalo a proč tomu tak bylo. Následovala diskuze, která trvala ještě asi půl hodiny. Otázky se týkaly nejen toho, co se stalo, ale i jak to bude s Klinikou dále. A jak to vypadá, tak Klinika žije, a bude žít dál..


Bylo po půl osmé, a na programu ještě zbývala jména tří kapely Jako první přišli na řadu strakoničtí Jaywalker se svým post hardcorem. Podmanivé tóny spojené s ještě podmanivějším hlasem byly něco, co obzvláště uchu vyhovovalo. Posluchači odměňovali kapelu potleskem. Další byli na řadě Worldhood. Banda z Prahy, hrající poctivý punkrock v té nejčistější formě. Lidí před pódiem pomalu přibývalo a souměrně s tím rostla i míra zájmu o to, co se právě hraje. A reakce byly pozitivní. Rozjelo se i slušné pogo.

Zbývala poslední kapela a zároveň i zlatý bod programu. Byli to pražští Just For Being hrající opět punkrock. Ten v jejich podání občas přecházel až v hardcore a dokázal publikum uvést do varu. Na několik chvil se otevřel moshpit a potlesk se ozýval za každým songem, hned jak nástroje na chvíli utichly. Just For Being udeřili svojí energií na správnou strunu a všichni přítomní si jejich vystoupení užili naplno.

Koncert skončil někdy po desáté hodině a s ním i oficiální program. Lidí na Cestě ale zůstávalo stále mnoho a kromě popíjení piva a užívání si příjemného nočního počasí několik z nich pokračovalo v diskuzi o Klinice. A já se nabitý energií z energických hudebních vystoupení a plný dobré nálady z příjemné atmosféry celého večer vydal zpět domu.


Fotografie


Autor: David Peltán, Marek Hadrbolec

SMUTÉNKA: Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf.

 Ve věku 74 let ve čtvrtek 20. ledna zemřel americký zpěvák a herec Meat Loaf, Michael Lee Aday. Proslavilo ho zejména epesní, rockoperové album Bat Out Of Hell a následné Bat Out Of Hell II: Back Into Hell z roku 1993, z něhož pochází i I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That), za který byl zpěvák oceněn Grammy v kategorii Nejlepší sólový rockový pěvecký výkon. Známý byl i jako herec, a to z muzikálu Rocky Horror Picture Show, komedie Štvanci nebo Klubu rváčů. Na kontě měl nakonec 13 studiových alb a zahrál si v třicítce filmů.  (dap)

Milan Cais z Tata Bojs vyzdobí táborské divadlo

Dnes od 18 hodin se v Divadle Oskara Nedbala Tábor koná vernisáž instalace vizuálního umělce a hudebníka Milana Caise s názvem Skrytý talent. Po jejím odhalení ve foyer divadla bude následovat doprovodný hudební program v DON klubu. Vystoupí duo Jaromírr 99 (Kavka Band, Priezznitz, Alois Nebel...) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Kavka Band,...). Po nich afterparty s DJ Mardošou (Tata Bojs). Instalace bude ke zhlédnutí do konce června.  

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


LOCOMOTIVE + NBF

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
21.01.2022 od 20:00 hod.

 

Večery S - Tomáš Průša trio, Pavla Marianová & Jan Janda, Blackjack

Hudba / koncert / folk&country
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
21.01.2022 od 19:00 hod.

 

Toxymoron D&B Madness w. OLIVAZ & BASSHEADZ

Hudba / dj / dnb
K2 klub
21.01.2022 od 20:00 hod.

 

Roman Dragoun & HIS ANGELS

Hudba / koncert / rock - funk
Pod Čarou
21.01.2022 od 20:00 hod.