PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


KlikaVen zahrála v divadelním parku pro klid

KlikaVen zahrála v divadelním parku pro klid

Pondělí, 09.08.2010 / fotoreport

 

Vše vypuklo jednoho dne jménem čtvrtek, který nesl datum 5. srpna. Auto nás neslo z Chlumu u Křemže do Tábora na místo konání koncertu kapely KlikaVen. Cesta proběhla bez problému, na místo konání, tedy do Divadelního parku Divadla Oskara Nedbala jsme dorazili chvilku před osmou. Už zde bylo pár lidí a stále přicházeli další. Prostředí bylo příjemné a počasí nám přálo, nic nebránilo tomu, aby se začalo. 

Kapela hraje od března 2008. Na přehlídce nadějí Táborska – 20 minut slávy – získala Cenu poroty za výrazný autorský počin. Styl není nějak konkrétně vyhraněnej, ale něco jako hard pop s jazzem. Dnes se sešli v počtu šesti hudebníků.

Mé první seznámení s kapelou začlo slovy jejich zpěváka a kytaristy Davida, že jim nejde odposlech, tedy se omlouvají za menší zpoždění. Pro aparát byl hned poslán rychlý posel. Čas čekáním nepřišel nazmar, David se hned ujal slova a povídal a povídal a povídal, když tu najednou, nevím zda to bylo prací zvukaře, či se odposlechy umoudřily, ale rozhodly se fungovat.

Mohlo se tedy přistoupit k další fázi, a tím je zvučení. Po zjištění, že zpěvačka a kytaristka Katka - absolvenka ČVUT - umí napočítat do osmi, začala zvukovka celé kapely. Vyladily se poslední nešvary a teď už tedy mohlo vše opravdu začít, se zpožděním asi deseti minut.

Celý koncert trval zhruba hodinu a půl. Byla jsem moc mile překvapena pojetím stylu. Hlavně proto, že jsem si úplně nedovedla představit, na co to vlastně jedu. Pomalé písně střídaly rychlé, stejně tak se střídaly písně instrumentální s vokálními. Vše mělo spád, nenechali nás posluchače usnout a neustále udržovali naši pozornost. To vše bylo umocněno večerním prostředím parku, mimochodem měli koncert moc pěkně osvětlený.
Byla vidět tréma, ale tak kdo by ji neměl, to už k tomu patří. Jsem tam se objevila nějaká chybička, či ujel tón, nebo závěr písně byl takový prazvláštní. Ale to vše jsem přičítala tomu, že dlouho nezkoušeli, jak nám bylo hned v úvodu oznámeno.

Vystoupení se neslo ve velice příjemné atmosféře. Pokud si tedy chcete odpočinout za zvuků líbivé hudby, neváhejte a vyražte na kapelku KlikaVen, určitě nebudete litovat.
Tak zas někdy napřečtenou čao..


Fotografie


Autor: Libor Fousek + Pája

Zemřela režisérská legenda Vojtěch Jasný

Dnes, v sobotu 16. listopadu, ve věku 93 let umřel režisér a scénárista Vojtěch Jasný, jedna z ikon československé kinematografie. Držitel dvou cen z Cannes, Křišťálového glóbu i Českého lva aj. byl kromě jiného autorem snímku Touha, Až přijde kocour nebo trezorového díla Všichni dobří rodáci. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vánoční čas - loutková revue

Divadlo / pro děti / písničky, pohádky a soutěže pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
17.11.2019 od 15:00 hod.

 

2084+5 / S. d. Ch.

Divadlo / drama
Dílna, Pražská 157
17.11.2019 od 18:00 hod.

 

GOTT REVIVAL feat. Karel Kryl

Hudba / koncert
U Lva (Vodní 3175)
17.11.2019 od 20:00 hod.

 

17. listopad Oslavy ve Stružinci Oživená stodola

Divadlo / otevření nového prostoru
Naplaveno, Stružinec 5
17.11.2019 od 18:00 hod.