PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapela Havana street se loučila s fanoušky. Zahráli i hudebníci od Mayalla a Celine Dion

Kapela Havana street se loučila s fanoušky. Zahráli i hudebníci od Mayalla a Celine Dion

Čtvrtek, 06.10.2011 / fotoreport

 

Táborský Recykle music club nabídl v prvním říjnovém víkendu hned dva koncerty. Při pátečním se s publikem a fanoušky loučila táborská kapela Havana street band, která končí ve své současné sestavě. Návštěvníky potěšila žhavou rockovou nocí. V sobotu pak podium patřilo dvěma zahraničním hudebníkům - pianistovi a zpěvákovi Paulu Millnsovi (VB) a kytaristovi Butch Coulterovi (Kan). Muzikanti se mohou pyšnit spoluprací s hvězdami jako John Mayall, Mick Taylor, Jimi Page nebo Celine Dion. Millns dokonce složil píseň, již později zpívala v českém znění Marie Rottrová. A přesto, že publikum čítalo asi padesát hostů, neobjevil se téměř nikdo z početné táborské muzikantské obce - jak si posteskl dramaturg Richard Dušák. Snad příště.

V pátek 7. října v klubu vystoupí anglický fenomenální kytarista a zpěvák Justin Lavash, který svým hlasem připomíná například Toma Waitse. V sobotu vás čeká jízda s Tabor City Rocker´s Dj´s.


Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: David Peltán

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Probouzející se přírodou Milevska a Kovářovska

Sport
Start od DK Milevsko
21.04.2018 od 07:30 hod.

 

Červík Jiřík a světluška Liduška

Pro děti
Dům kultury Milevsko
21.04.2018 od 15:00 hod.

 

O Budulínkovi

Divadlo / pro děti / loutková divadelní pohádka
Kavárna Divadla Oskara Nedbala
21.04.2018 od 14:30 hod.

 

Táborská opona - 4.ročník divadelního festivalu

Divadlo / divadelní festival
Dům armády Tábor
21.04.2018 od 09:00 hod.