PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihlavská kapela Straight ovládla festival CrossFest. První ročník za námi

Jihlavská kapela Straight ovládla festival CrossFest. První ročník za námi

Středa, 22.06.2011 / fotoreport

 

Dva dny, 26 kapel, pivo, limo, slunce, přeháňky, bolest za krkem, přátelé, zábava, skvělá atmosféra, toť CrossFest. Festival. Ten se konal na Cihelně, asi 17 kilometrů od Českých Budějovic ve vesničce Chlum u Křemže.

Místní starší obyvatelé se zabarikádovali doma, utěsnili okna, aby i nadále zůstali nepolíbení metalovou smrští, která propukla v pátek 17. června o půl šesté a dozněla v neděli brzy k ránu.

Kdo jiný mohl takovouto akci začít než kapela Křemežský výběr, klukům se koncert povedl, lidi se začali pomalu navozovat do atmosféry nadcházejících hodin. Vše šlo přesně na čas, a tak další, kdo přispěl svým umem byla kapelka Noostrak, hned po nich následovali kluci z Halalí, kteří nepohladili jen sluchové buňky, ale i zrakové. První část uzavírala Macheta, která opět nezklamala a podala výborný výkon.

Lidé se pomalu začali scházet, Cihelna se naplňovala, pivo a jiný lahodný mok začal téct proudem. Organizátoři nám dali chvilku na vzpamatování z první části a po krátkém oddechu následovala druhá půle pátečního dne, kterou zahájila kapela Kiling Option. Kluci rozhejbali celou Cihelnu, atmosféra začala gradovat. Tomu všemu přispěla i následující zkušená kapela Locomotive, ovšem to už se neotřásala jen Cihelna, ale i přilehlé okolí. Takovou třešničkou na tom všem byli kluci se Spasm, kteří spíše než sluchově zaujali co se týká zraku. Nešlo přehlédnout zpěváka a jeho slušivé Boratovy plavky. Páteční den zakončili Hazydecay, na které vydrželo sice méně lidí, ale i přesto to stálo za to.

Sobota byla deštivá. Neva

Vyspalí, plni síly jsme vkročili do dalšího festivalového dne. Ten zahájila kapela Katarakta, hned po nich následovali Hackdown a The Old Four. Lidi se začali pomalu scházet i přes nepřízeň počasí. Cihelna se pozvolna naplňovala. V tento moment jsme všichni začali děkovat pořadatelům, že se vše odehrávalo uvnitř zastřešené budovy.
Dopoledne završili kluci z Invein a Pisstolero.

Den se přehoupl do podvečeru. Přibylo pár lidí a všichni jsme se začali dostávat do nálady předcházejícího dne. Diphteria, Memories of Peril, Sin-Dick-8 a ani Gutalax opět nezklamal, předvedl skvělou show, i když podávají kluci i lepší výkony. Tyto kapely nás pozvolna přivedly do večera. Nabrali jsme druhý dech a jelo se dál. Před námi je poslední část.

Colp zahráli luxusně, ostatně co jiného by se dalo čekat od takové ostříleně kapely. Na ně navázali Distates a hned poté následovalo velké překvapení v podobě Jihlavské kapely Straight. Myslím, že při nich se hejbalo vše, co mělo nohy, kluci předvedli víc než výborný koncert a jednoznačně se stali favority celého CrossFestu. Nezaostávali ani Action, ale pro tento den nasadila kapela Straight vysokou laťku, jež se nepovedla překonat ani kapelám Ingrowing a Nihil. Celý festival završila budějovická kapela Erased.

Díky patří organizátorům, především proto, že měli odvahu něco takového uspořádat, a ostatním, kteří se podíleli na chodu celé události - od lidí u vstupu, u baru, až po výborného pana zvukaře. Nelze než říct (napsat), že CrossFest byl výborně investovaný čas a peníze. Doufám, že se dočkáme druhého ročníku, a že se zde sejdeme v co nejhojnějším počtu.

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: Pavla Stifterová

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


PRECEDENS

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.