PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jak nosit klobouky? Úplně normálně!

Jak nosit klobouky? Úplně normálně!

Sobota, 11.04.2015 / článek

 

Že na ně musíte mít sebevědomí? Že vám nesluší? Že jsou jen pro extravagantnější tipy? BLBOST! Neřekla bych, že jednomu sluší a druhému ne. Každý si jednou najde ten svůj, který mu padne, a už ho nesundá. Věřte mi!

Kdyby se klobouky v poslední době nestaly nepostradatelným doplňkem, asi bych si ho za normálních okolností nekoupila. Určitě jste si už všimli, že poslední dobou jsou outfity celebrit rozšířené právě o klobouky. V módních časopisech narážíte jenom na klobouky. Klobouk byl vždycky znakem elegance. Dnes tomu tak není. Módní pravidla neexistují. Klobouk neklobouk, zkrátka vám chci říct, ať se jich nebojíte a alespoň jeden, dva vyzkoušíte.

Historie klobouků sahá až do starověkého Egypta, to se vyráběly ještě ze zvířecí kůže. Ve 14. století muži a ženy začali nosit barety a kapuce. Z klobouku se začal stávat neodmyslitelný doplněk.Ve Francii v polovině 16. století se objevil trend velkých klobouků. Zdobených a honosných. V 17. století se stává Francie kloboukovou mocností. Nosí se dvoucípé a třicípé klobouky. Později se objevují cylindry. Cylindr se stal důležitým pánským doplňkem. Dále se nosily buřinky. Ve třicátých letech zase frčely klobouky panama s širokou krempou.

V 60. letech 20. století došlo k největšímu útlumu nošení klobouků. Móda se vrací a klobouky s ní!

Dneska jsou zase IN a seženete je na každém rohu. V různých tvarech, barvách, z různých materiálů. Ceny se pohybují od pěti stovek nahoru. Neinvestujte do svého prvního klobouku tolik, pokud si nejste jistí. Jsem přesvědčená, že na zkušenou seženete klobouk i v second handu.

Nejideálnější doba, kdy klobouky vytáhnout, je na jaře a na podzim. Z obyčejného outfitu udělá nepřehlédnutelný. Každý se za vámi otočí a bude si vás pamatovat. Klobouk se hodí skvěle k teniskám, lodičkám, kozačkám i holínkám. Takže se nebojte a dejte si ho prostě jen tak na hlavu!

5 důvodů proč si pořídit klobouk:

1. Budete nepřehlédnutelná
2. Vyšší sebevědomí
3. Jděte s dobou - chcete být trendy a fashion ne?
4. Ochrana před deštěm :)
5. Návrat k ženskosti

,,Jsou dvě věci, které muž nikdy nepochopí: tajemství stvoření a dámský klobouk.´´ - Coco Chanel
 

Foto: pinterest.com, weheartit.com


Fotografie


Autor: Kamila Kosová


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023

 

Divadlo B: Vánoční pohádka

Pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
02.12.2023 od 16:00 hod.

 

Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.