PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Free fashion tetování a piercing. Móda nebo životní styl?

Free fashion tetování a piercing. Móda nebo životní styl?

Úterý, 22.07.2014 / článek

 

Piercing mám už dávno za sebou a tetovat jsem se nechala před třemi měsíci. Nelituji toho. Chtěla jsem ho celý život, ale nemohla jsem najít ten pravý obrázek – symbol, který by měl pro mě takový význam, abych ho nosila celý život.

Nechápu, jak si ale někdo může nechat vytetovat nesmyslný obrázek čínského motivu nebo berušku na listu, hvězdičku, ptáčka, žížalu a nevím, co dalšího. Před týdnem mi moje kamarádka tatérka, od které mám mimochodem za uchem svůj malý výtvor, poslala mmsku: "Podívej, co jsem dneska tetovala." Přišla mi fotka mužské paže a na ní? Sebastian – jo, ten červený krab z Malé mořské víly. Dost mě to pobavilo. Říkala jsem si, třeba nemá žádné kamarády a teď má alespoň jednoho.

Ne teď vážně. Nepotetovaní tvrdí, že mají potřebu se lišit. Potetovaní to vidí jako potřebu být sami sebou. Dřív to byl strašný úlet. Kdo přišel s tetováním, byl nejvíc "cool". Teď je to tak běžné, jako koupit si pár bot nebo nový telefon.

Co si budeme povídat – tetování a piercing patří zkrátka k módě. Přijde mi, že se to vrací ve vlnách. Nikdo o něm nemluví a s něčím novým nepřijde. Pak potkám minimálně tři své kamarády s novým tetováním, piercingem. Nebo ty, kteří si vybírají motivy.

Jestli se vám to ale nelíbí, tak vydržte. Ono to zase časem přejde.

foto: internet
 


Fotografie


Autor: Kamila Kosová


V pražském Arše vystoupí jazzový objev Kamasi Washington

Největší jazzový objev desetiletí, saxofonista a kompozer Kamasi Washington, oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba. Koncert se koná v Divadle Archa ve středu 23. května od 20 hodin. Vstupenky seženete na GoOut od 990 korun. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Byl jsem při tom

Divadlo / jiný / LiStOVáNí
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.05.2018 od 17:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
21.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce