PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Free fashion tetování a piercing. Móda nebo životní styl?

Free fashion tetování a piercing. Móda nebo životní styl?

Úterý, 22.07.2014 / článek

 

Piercing mám už dávno za sebou a tetovat jsem se nechala před třemi měsíci. Nelituji toho. Chtěla jsem ho celý život, ale nemohla jsem najít ten pravý obrázek – symbol, který by měl pro mě takový význam, abych ho nosila celý život.

Nechápu, jak si ale někdo může nechat vytetovat nesmyslný obrázek čínského motivu nebo berušku na listu, hvězdičku, ptáčka, žížalu a nevím, co dalšího. Před týdnem mi moje kamarádka tatérka, od které mám mimochodem za uchem svůj malý výtvor, poslala mmsku: "Podívej, co jsem dneska tetovala." Přišla mi fotka mužské paže a na ní? Sebastian – jo, ten červený krab z Malé mořské víly. Dost mě to pobavilo. Říkala jsem si, třeba nemá žádné kamarády a teď má alespoň jednoho.

Ne teď vážně. Nepotetovaní tvrdí, že mají potřebu se lišit. Potetovaní to vidí jako potřebu být sami sebou. Dřív to byl strašný úlet. Kdo přišel s tetováním, byl nejvíc "cool". Teď je to tak běžné, jako koupit si pár bot nebo nový telefon.

Co si budeme povídat – tetování a piercing patří zkrátka k módě. Přijde mi, že se to vrací ve vlnách. Nikdo o něm nemluví a s něčím novým nepřijde. Pak potkám minimálně tři své kamarády s novým tetováním, piercingem. Nebo ty, kteří si vybírají motivy.

Jestli se vám to ale nelíbí, tak vydržte. Ono to zase časem přejde.

foto: internet
 


Fotografie


Autor: Kamila Kosová


Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce

 

Kolega Mela Gibsona

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
19.03.2019 od 19:30 hod.

 

Tradiční setkání jubilantů - Senior klub ZVVZ

Ostatní
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 15:00 hod.