PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fotograf Jindřich Štreit: Poslední věci člověka patří k životu

Fotograf Jindřich Štreit: Poslední věci člověka patří k životu

Úterý, 25.11.2014 / zpráva

 

V českobudějovické galerii U Beránka bude od konce listopadu k vidění výstava fotografií Jindřicha Štreita s názvem „O posledních věcech člověka“. Renomovaný fotograf svým souborem zachycuje závěrečné dějství lidského života a připomíná nám, že umírání a smrt k našemu osudu neodmyslitelně patří. Vernisáž se koná ve čtvrtek 27. listopadu v 18 hodin za účasti autora.

V souboru „O posledních věcech člověka“ dává Jindřich Štreit nahlédnout do intimních světů lidí na konci jejich životní cesty a do prostředí jejich rodin. Ani u tématu tak pietního mu nechybí laskavý humor, kterým nám připomíná, že život jde dál. „Chtěl jsem ukázat, jak tutéž smutnou událost prožívají dospělí, a jak ji vnímají děti,“ říká autor o jedné z fotografií, „dospělí jsou ponořeni do smutku, a ty děti nevnímají tu bolest tak jako dospělí, takže si na pohřbu hrají a běhají.“

Dílo mezinárodně uznávaného fotografa Jindřicha Štreita je známo především působivým vyprávěním o životech na pohled obyčejných lidí. Autor těží z každodenních situací a zdůrazňuje jedinečnost každé chvíle.

Profesor Jindřich Štreit (*1946) je pedagogem Slezské univerzity a od října 2014 také historicky prvním fotografem v Česku a na Slovensku, jemuž byl udělen titul Doctor honoris causa. Jindřich Štreit převzal čestný doktorát z rukou rektora bratislavské Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.

Výstava potrvá do 27. února 2015. Přístupna bude každý týden od úterý do soboty od 9 do 18 hodin.

Dům U Beránka je místem uměleckého a kulturního setkávání. V prostoru galerie se konají kurzy a besedy s tématy řemeslnými i duchovními.


Autor: i, dap -

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.

 

Justin Lavash (UK)

Hudba / koncert / folk - rock - soul - blues - jazz
Veselské pískovny
18.08.2018 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

Ortel v písku

Hudba / Rock
Hradišťská 326, Písek(Areál bývalého pivovaru)
18.08.2018 od 18:00 hod.