PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festiválek 3dny/7 nabídne čtyři dny žánrově pestré hudby i divadla

Festiválek 3dny/7 nabídne čtyři dny žánrově pestré hudby i divadla

Úterý, 19.06.2012 / pozvánka

 

Na tři dny plus jeden se za táborskou matrikou uhnízdí druhý ročník zahradní slavnosti 3Dny/7. V klubu a galerii MP7 návštěvníkům podruhé naservírují kromě občerstvení také divadlo, hudbu i výtvarné umění.

„Myšlenka uskutečnit 3dny vznikla v loňském roce a cílem byla podpora Táborské scény, tedy setkání a představení projektů, kapel a Djs, zkrátka přátel, kteří se zapojili do programu Cafe MP7. Jen nikdy nebyla možnost je v pár dnech potkat všechny dohromady,“ shodují se pořadatelé Martin Dřevo, Jindra Szutáková a Libor Mládek na myšlence festiválku.

Během tří dnů přinese do centra Tábora hudbu, výtvarno i divadlo. Tím i slavnost začne. Ve čtvrtek od 20 hodin zahájí program Dj Mushroom, který se žánrově pohybuje od starých funkjazzových pecek, přes latinské rytmy až po electro. O hodinu později se zahrada ponoří do temných magických scén divadla Mýtus.

Pátek bude od 19 hodin patřit Dj Cubasovi. Vystřídá ho ve 20 hodin extravagantní kabaret Le Dernier Dessert. Závěr pátečního večera si na starost vezme písničkář Black Tar Jesus (ex-Mon Insomnie), který se v Táboře blýskl svým programem před dvěma měsíci, a vynikající Dj Aka z americkočeského projektu FunkMoguls.

Sobota začíná už v 18 hodin, kdy program nakousne Dj Tao Maffa. Po něm odehraje poslední koncert před mateřskou dovolenou fusion kapela KlikaVen. Ve 21 hodin se na scéně objeví americkočeská rockovka Bros ´n´ Beasts. Následují ravepunkové trio Lightning Glove, ostravští SchwarzPrior s VJ Aka 47 či Dj TheorEtyg.

Název akce, v němž jsou tři dny, narušuje čtvrtý den, kdy od 16 hodin vystoupí avantgardní duo Loup z Francie, které se pohybujíce na pomezí freejazzu, komorní hudby a electra. V interiérech klubu navíc stále trvá výstava komiksových obrazů Richarda Fischera Pudr&Benzín.

„Původní záměr byla akce většího rozsahu. Festival se měl jmenovat Mult a skládat se měl z hudební, street artové a fashion designové části. Ale kvůli rozdílným nárokům rozsáhlého organizačního teamu, časovým možnostem a nevelkým zkušenostem se program prvního ročníku redukoval na převážně hudební festival s názvem 3Dny/7,“ popisují začátky organizátoři.

Loni vystoupilo na tomto festivalu 24 dýdžejů, dvě táborské kapely (Electric, Sabot!), divadlo Vryt a konala se fashion show českobudějovického butiku Baterka. Letošní ročník se soustředí na multižánrové a vizuálně hudební projekty. „Naším přáním je vytvořit tradici nepodobnou Fredimfestu neomezenou jen na hudbu,“ doplňuje pořadatelský team. A vstupné? Stejně jako loni návštěvníci nezaplatí ani korunu.

PROGRAM:

1/ ČTVRTEK / START 20:00
Dj Mushroom
Divadlo Mýtus / 21:00

2/ PÁTEK / START 19:00
Dj Cubase
Le Dernier Dessert / 20:00
/ táborský extraordinérní extravagantní kabaret
Black Tar Jesus / 22:00
Dj AKA / 23:00

3/ SOBOTA / START 18:00
Dj Tao Maffa
Klika ven / 19:30
Bros 'n' Beats / 21:00
Lightning Glove,
Schwarzprior,
VJ Aka 47 / 22:00
Dj TheorEtyg / 24:00
/ afterparty TABOARD SKATE SESSION 2012

+1/ NEDĚLE/ 16:00
LOUP (FR) 16:00

výstava: Pudr & Benzín - Richard Fischer


Autor: dap -

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce