PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Životaumění jinak. Čekejte koncerty i slam poetry s pečenou kachnou

Festival Životaumění jinak. Čekejte koncerty i slam poetry s pečenou kachnou

Sobota, 03.11.2012 / pozvánka

 

V sobotu 3. listopadu startuje již 16. ročník kulturně-vzdělávacího festivalu Životaumění. Na různých místech v Táboře se můžete těšit na besedy, přednášky, filmové projekce na téma závislosti či transgender. V klubu Orion uvidíte kapely The Immigrants a The Average. Festival zakončí benefiční akce pro Cheiron T, na které zažijete večer se Slam poetry a tancem v Bardu. Výtěžek této akce bude věnován na vybavení a provoz hudebny centra pro děti a mládež. Letošní ročník nese motto Všechno je jinak.

„Chtěli jsme udělat věci jinak. Ukázat lidem nové názory, možné úhly pohledu na stereotypy, které jsou zažité ve většinové společnosti. Představit subkultury, které jsou důležité. Společnost by měla vědět, že když člověk žije jinak, že to není špatně, že není nijak nemocný a podobně. Žije jen jinak. Homosexuální muž tak nemusí být zženštilý, punkáč není nutně alkoholik. Chceme otevřít téma předsudků,“ říká Tereza Kůsová za pořadatelskou obecně prospěšnou společnost Cheiron T.

Festival začne v sobotu ve 20 hodin vernisáží výstavy Drugart v galerii Uma Uma na Budějovické ulici, vedle tržnice Veles. Návštěvníky čekají polaroidové snímky, na kterých vizuální umělec Thom Unikorn specificky uchopil téma závislostí. Vernisáž hudebně doprovodí DJ Bright a DJ Mushroom.

Na pondělí 5. listopadu od 19 hodin je v kavárně Aux Café připravena beseda s podtitulem Ne/Identita. Cílem je seznámit širší veřejnost s oblastí života transgender a transsexuálních lidí. Projekt je realizován týmem mladých lidí - studentů, umělců, aktivistů.

Buď DJ!

Úterý 6. listopadu, věnované besedě na téma závislosti, bude v režii pracovníků Auritu - centra pro lidi ohrožené drogou. Beseda nazvaná Auritus v Cheironu začne v 17 hodin v prostorách Komunitního centra pro děti a mládež Cheiron T na Starém městě.

Středa 7. listopadu bude ve znamení rychlého beatu a nabídne zážitek všem, kteří mají chuť vyzkoušet si pult, za nímž stojí na party dýdžej. Workshop začne v 17 hodin v Cheironu T.

Čtvrtek a pátek bude zasvěcen klubové scéně a nezávislým hudebníkům, kteří jistě nemají závislost na své nezávislosti. V rockovém klubu Orion zahrají nejprve ve čtvrtek 8. listopadu strakoničtí The Average a pak v pátek 9. listopadu The Immigrants, jejíž členové pochází z Londýna a mnoha dalších míst Evropy. Oba koncerty začínají ve 20 hodin.

Konec týdne vyvrcholí v sobotu 10. listopadu benefiční akcí pro Cheiron T v táborském Bardu. Ve 20 hodin se představí DJ Barlow a následně zažijete exhibiční kolo Slam poetry.
„Slam poetry je soutěž v autorském přednesu poezie, který se podobá víc one man show nebo divadelní improvizaci než klasickému autorskému čtení. Každý vystupující „slamer“ může na jevišti bez rekvizit hovořit pouze tři minuty. Jeho výkon pak hodnotí publikum.Tato specifická forma v prezentaci a vnímání poezie vznikla v 80. letech v Chicagu a postupně se rozšířila do celého světa,“ zve na show Martin Procházka, pracovník Cheironu T.
Vstupné na tuto akci je minimálně 77 Kč a výtěžek ze závěrečné party festivalu půjde na vybavení a provoz hudebny v komunitním centru. Zkušebna je v současnosti stoprocentně vytížena.

Kulturně-vzdělávací festival pořádá Cheiron T v rámci projektu „Drogy a umění“ za podpory města Tábor. Na festivalu letos spolupracují také galerie Uma Uma, Aux Café, Auritus, Bardo, Music club Orion a o.s. Fléda. Kulturne.com je partnerem festivalu a v rámci chystané soutěže budete moci vyhrát pečenou kachnu a levnější vstup na slam poetry!  

Foto: www.kvicalanataliri.cz


Autor: dap -

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Když se zhasne

Divadlo / komedie / komedie
KD Zliv, Dolní náměstí 585, Zliv
23.04.2018 od 19:00 hod.

 

Dodo Gombár – Mezi nebem a ženou

Divadlo
Městské divadlo Český Krumlov
23.04.2018 od 19:30 hod.