PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival RefuFest přinese na statek netradiční zábavu, hudbu, divadlo i tance

Festival RefuFest přinese na statek netradiční zábavu, hudbu, divadlo i tance

Pondělí, 22.08.2011 / pozvánka

 

V sobotu 27. srpna pořádá občanské sdružení InBáze Berkat v komunitním centru na statku v jihočeských Rakovicích třetí ročník multikulturního festivalu RefuFest na statku. Festival přiveze do Rakovic spoustu netradiční zábavy, skvělého jídla z cizokrajných zemí a hlavně cizinců, kteří návštěvníkům představí bohatou kulturu a zvyky svých domovských zemí. Těšit se můžete na reggae, blues, world music, divadlo, filmy, workshopy a jiné.

Pestrý program odstartuje ve 13 hodin a stejně jako v minulých letech bude probíhat na dvou scénách. Venkovní pódium obsadí hudební a taneční soubory v čele s česko-jamajskou reggae legendou Švihadlo, která v Rakovicích představí zbrusu nové album „Času je málo“, charismatickým bluesmanem Paul Battem původem ze Slovinska a energickou orientální kapelou Ekvátor. Na druhé scéně umístěné v bývalé sýpce statku se budou konat představení divadelních souborů, workshopy a promítání dokumentárních filmů.

Pochoutky z Afghánistánu i Gruzie

V rámci doprovodných aktivit se mohou návštěvníci těšit na dětský kreativní program se sítotiskovou dílnou, výrobou odznáčků a další skvělou zábavou. Na labužníky již tradičně čekají oblíbené pochoutky z různých zemí světa, jako je Gruzie, Arménie, Afghánistán a mnoho dalších.

Pro zvídavé budou připraveny stánky neziskových organizací a informační stánky cizokrajných zemí (Palestina, Afghánistán, Sýrie a další), jejichž obyvatelé představí návštěvníkům svou vlast a kulturu skrze veškeré lidské smysly. Nebudou chybět ani Bazarety Berkatu, které prodejem výrobků z afghánských či čečenských dílen pomáhají potřebným lidem přímo v těchto zemích.

Hlavním cílem RefuFestu na statku je seznámit veřejnost s kulturou a zvyky cizinců, kteří vystoupí v řadě účinkujících souborů nebo dají prostřednictvím národních jídel návštěvníkům ochutnat kus svého domova. RefuFest na statku pokračuje v osvědčené koncepci festivalu RefuFest pořádaného v Praze a přenáší tradici mezikulturního porozumění do jižních Čech. Festival je součástí akcí pořádaných v rámci multikulturního komunitního centra v Rakovicích, které má občanské sdružení InBáze Berkat dlouhodobě pronajaté od Karla Schwarzenberga. Realizují se zde jak aktivity dětských programů, tak i oslavy tradičních svátků různých kultur. Veškerý program v Rakovicích je koncipován tak, aby se do něj mohli zapojit také místní obyvatelé, kteří jsou vždy vítanými hosty.
Vstupné na festival je dobrovolné. Možnost přenocování ve vlastních stanech v areálu statku.

PROGRAM

Hudba:
Švihadlo (česko-jamajské reggae), Paul Batto & Ondra Kříž (slovinsko-české blues), Ekvátor (orientální taneční rytmy), Ziriab (tradiční arabská hudba), Boro Balkan Band (balkánská hudba), Patrick Francis (pákistánské písně), Roooombaaaa (živelná world music), Freestyle Mondays (rap & beatbox)

Tanec:
SirinZarb (tance Střední Asie), Bboy Jaoblack Brasil (breakdance), Cetare (taneční show), Infinitos (fireshow), Osama Mimi Farag (egyptské národní tance)

Divadlo a film:
Divadlo Cirkus Žebřík (Svatováclavská aneb plášť a hrubá halena), Teartr Rajdo (Karkulka Červená), Divadlo Půlnebí (Vy tomu věříte? aneb Don Quijote de la Mancha), promítání krátkých filmů natočených dětmi z multikulturního klubu ClubIn InBáze Berkat v rámci projektu Svět mýma očima a dokumentárních filmů z festivalu Jeden svět

Doprovodný program:
Dětská kreativní dílna (sítotisk, malování na textil, výroba vlastnoručně navržených odznáčků a další), Múzy dětem, infostánky cizokrajných zemí, stánky neziskových organizací, Bazarety Berkatu, pochoutky z Ethnocateringu, workshopy, výtvarná dílna, čajovna, Mama Coffee a další.


Autor: i -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Kinematograf bratří Čadíků

Kino / film / letní kino
náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
19.07.2018 - 22.07.2018 od 21:30 hod.
vícedenní akce

 

Katka Syrná & David Peltán

Hudba
Budvarka U Zlatého lva, Tábor, Žižkovo nám. 16
19.07.2018 od 20:00 hod.

 

Milevské léto 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
19.07.2018 od 18:00 hod.