PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival RefuFest přinese na statek netradiční zábavu, hudbu, divadlo i tance

Festival RefuFest přinese na statek netradiční zábavu, hudbu, divadlo i tance

Pondělí, 22.08.2011 / pozvánka

 

V sobotu 27. srpna pořádá občanské sdružení InBáze Berkat v komunitním centru na statku v jihočeských Rakovicích třetí ročník multikulturního festivalu RefuFest na statku. Festival přiveze do Rakovic spoustu netradiční zábavy, skvělého jídla z cizokrajných zemí a hlavně cizinců, kteří návštěvníkům představí bohatou kulturu a zvyky svých domovských zemí. Těšit se můžete na reggae, blues, world music, divadlo, filmy, workshopy a jiné.

Pestrý program odstartuje ve 13 hodin a stejně jako v minulých letech bude probíhat na dvou scénách. Venkovní pódium obsadí hudební a taneční soubory v čele s česko-jamajskou reggae legendou Švihadlo, která v Rakovicích představí zbrusu nové album „Času je málo“, charismatickým bluesmanem Paul Battem původem ze Slovinska a energickou orientální kapelou Ekvátor. Na druhé scéně umístěné v bývalé sýpce statku se budou konat představení divadelních souborů, workshopy a promítání dokumentárních filmů.

Pochoutky z Afghánistánu i Gruzie

V rámci doprovodných aktivit se mohou návštěvníci těšit na dětský kreativní program se sítotiskovou dílnou, výrobou odznáčků a další skvělou zábavou. Na labužníky již tradičně čekají oblíbené pochoutky z různých zemí světa, jako je Gruzie, Arménie, Afghánistán a mnoho dalších.

Pro zvídavé budou připraveny stánky neziskových organizací a informační stánky cizokrajných zemí (Palestina, Afghánistán, Sýrie a další), jejichž obyvatelé představí návštěvníkům svou vlast a kulturu skrze veškeré lidské smysly. Nebudou chybět ani Bazarety Berkatu, které prodejem výrobků z afghánských či čečenských dílen pomáhají potřebným lidem přímo v těchto zemích.

Hlavním cílem RefuFestu na statku je seznámit veřejnost s kulturou a zvyky cizinců, kteří vystoupí v řadě účinkujících souborů nebo dají prostřednictvím národních jídel návštěvníkům ochutnat kus svého domova. RefuFest na statku pokračuje v osvědčené koncepci festivalu RefuFest pořádaného v Praze a přenáší tradici mezikulturního porozumění do jižních Čech. Festival je součástí akcí pořádaných v rámci multikulturního komunitního centra v Rakovicích, které má občanské sdružení InBáze Berkat dlouhodobě pronajaté od Karla Schwarzenberga. Realizují se zde jak aktivity dětských programů, tak i oslavy tradičních svátků různých kultur. Veškerý program v Rakovicích je koncipován tak, aby se do něj mohli zapojit také místní obyvatelé, kteří jsou vždy vítanými hosty.
Vstupné na festival je dobrovolné. Možnost přenocování ve vlastních stanech v areálu statku.

PROGRAM

Hudba:
Švihadlo (česko-jamajské reggae), Paul Batto & Ondra Kříž (slovinsko-české blues), Ekvátor (orientální taneční rytmy), Ziriab (tradiční arabská hudba), Boro Balkan Band (balkánská hudba), Patrick Francis (pákistánské písně), Roooombaaaa (živelná world music), Freestyle Mondays (rap & beatbox)

Tanec:
SirinZarb (tance Střední Asie), Bboy Jaoblack Brasil (breakdance), Cetare (taneční show), Infinitos (fireshow), Osama Mimi Farag (egyptské národní tance)

Divadlo a film:
Divadlo Cirkus Žebřík (Svatováclavská aneb plášť a hrubá halena), Teartr Rajdo (Karkulka Červená), Divadlo Půlnebí (Vy tomu věříte? aneb Don Quijote de la Mancha), promítání krátkých filmů natočených dětmi z multikulturního klubu ClubIn InBáze Berkat v rámci projektu Svět mýma očima a dokumentárních filmů z festivalu Jeden svět

Doprovodný program:
Dětská kreativní dílna (sítotisk, malování na textil, výroba vlastnoručně navržených odznáčků a další), Múzy dětem, infostánky cizokrajných zemí, stánky neziskových organizací, Bazarety Berkatu, pochoutky z Ethnocateringu, workshopy, výtvarná dílna, čajovna, Mama Coffee a další.


Autor: i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

listování - rakovinu nevyléčíš - denis leary

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
07.12.2023 od 18:30 hod.

 

Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.