PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival plný naděje nakonec dětem peníze nedá

Festival plný naděje nakonec dětem peníze nedá

Středa, 20.08.2008 / fotoreport

 

Od 8. do 9. srpna se na letišti u Bechyně uskutečnil první ročník hudebního festivalu Duhový most. Mimo zábavy jeho cílem bylo vybrání peněz, které měly jít na vzdělání dětí v Africe. Kvůli nedostatečné návštěvnosti však nepůjdou.

Dvě pódia, na nich rockové kapely, počasí tak akorát a zhruba 150 návštěvníků. Tak vypadal festival, který měl vyšší cíle.

"Na školu v Africe se bohužel nevybralo, ale myšlenka pokračuje. I když je teď akce prodělečná, příští ročník festivalu bude. Mrzí mě, že se Jihočeši nechytli," řekl pořadatel Radek Mičan.

Proč nepřišlo více lidí, lze jen spekulovat. Nepochopitelné chování předvedla bechyňská skupina Vodovod, která na akci přijela, ale podle pořadatele odmítla vystoupit. Na festivalu si nezahrála ani pražská kapela Clou, kterou pořadatel odvolal, aby se dále neprohlubovala finanční ztráta. Ostatní formace se zachovaly velice profesionálně a vystoupily. Závěr festivalu patřil kapele ?123 minut, kterou publikum odměňovalo mocnými aplausy.

Nízká návštěvnost ale festivalu neubrala jedinečnou atmosféru, kterou umocňovalo zejména prostředí letiště u Hodonic a polojasné počasí.

Festival Duhový most má cíl navázat na projekt Live Aid - Pomoc Africe!, který se uskutečnil v roce 1985 na stadionu ve Wembley. Tehdy se tam sešlo více než 70 000 fanoušků rockové muziky, aby podpořili veřejnou sbírku na pomoc chudé Africe. Stejně jako u Live Aid i zde měla jít část výtěžku na konto společnosti Člověk v tísni.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Univerzita třetího věku

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
13.11.2019 od 18:00 hod.

 

Jarret

Hudba / koncert / folk
DK Metropol
13.11.2019 od 19:00 hod.

 

Gwenifer Raymond (GB)

Hudba / koncert / folk - blues - rock - lidová hudba
Hyacinth – basement room, Široká 19
13.11.2019 od 19:30 hod.

 

Mufík - oslava 8 let mateřské školy (akce pro veřejnost)

Ostatní / setkání / divadlo - bazárek - dort - hry - dilničky
MŠ Mufík (Špitálská ul.)
13.11.2019 od 15:30 hod.