PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival plný naděje nakonec dětem peníze nedá

Festival plný naděje nakonec dětem peníze nedá

Středa, 20.08.2008 / fotoreport

 

Od 8. do 9. srpna se na letišti u Bechyně uskutečnil první ročník hudebního festivalu Duhový most. Mimo zábavy jeho cílem bylo vybrání peněz, které měly jít na vzdělání dětí v Africe. Kvůli nedostatečné návštěvnosti však nepůjdou.

Dvě pódia, na nich rockové kapely, počasí tak akorát a zhruba 150 návštěvníků. Tak vypadal festival, který měl vyšší cíle.

"Na školu v Africe se bohužel nevybralo, ale myšlenka pokračuje. I když je teď akce prodělečná, příští ročník festivalu bude. Mrzí mě, že se Jihočeši nechytli," řekl pořadatel Radek Mičan.

Proč nepřišlo více lidí, lze jen spekulovat. Nepochopitelné chování předvedla bechyňská skupina Vodovod, která na akci přijela, ale podle pořadatele odmítla vystoupit. Na festivalu si nezahrála ani pražská kapela Clou, kterou pořadatel odvolal, aby se dále neprohlubovala finanční ztráta. Ostatní formace se zachovaly velice profesionálně a vystoupily. Závěr festivalu patřil kapele ?123 minut, kterou publikum odměňovalo mocnými aplausy.

Nízká návštěvnost ale festivalu neubrala jedinečnou atmosféru, kterou umocňovalo zejména prostředí letiště u Hodonic a polojasné počasí.

Festival Duhový most má cíl navázat na projekt Live Aid - Pomoc Africe!, který se uskutečnil v roce 1985 na stadionu ve Wembley. Tehdy se tam sešlo více než 70 000 fanoušků rockové muziky, aby podpořili veřejnou sbírku na pomoc chudé Africe. Stejně jako u Live Aid i zde měla jít část výtěžku na konto společnosti Člověk v tísni.


Fotografie


Autor: David Peltán

V pražské Arše vystoupí jazzový objev Kamasi Washington

Největší jazzový objev desetiletí, saxofonista a kompozer Kamasi Washington, oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba. Koncert se koná v Divadle Archa ve středu 23. května od 20 hodin. Vstupenky seženete na GoOut od 990 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ZUŠ Veselí nad Lužnicí

Hudba / koncert / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
22.05.2018 od 18:00 hod.

 

Varieté Freda A. aneb Chytání větru

Divadlo / jevištní parafráze
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
22.05.2018 od 19:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
22.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce

 

Miláček Anna

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
22.05.2018 od 19:30 hod.