PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival plný naděje nakonec dětem peníze nedá

Festival plný naděje nakonec dětem peníze nedá

Středa, 20.08.2008 / fotoreport

 

Od 8. do 9. srpna se na letišti u Bechyně uskutečnil první ročník hudebního festivalu Duhový most. Mimo zábavy jeho cílem bylo vybrání peněz, které měly jít na vzdělání dětí v Africe. Kvůli nedostatečné návštěvnosti však nepůjdou.

Dvě pódia, na nich rockové kapely, počasí tak akorát a zhruba 150 návštěvníků. Tak vypadal festival, který měl vyšší cíle.

"Na školu v Africe se bohužel nevybralo, ale myšlenka pokračuje. I když je teď akce prodělečná, příští ročník festivalu bude. Mrzí mě, že se Jihočeši nechytli," řekl pořadatel Radek Mičan.

Proč nepřišlo více lidí, lze jen spekulovat. Nepochopitelné chování předvedla bechyňská skupina Vodovod, která na akci přijela, ale podle pořadatele odmítla vystoupit. Na festivalu si nezahrála ani pražská kapela Clou, kterou pořadatel odvolal, aby se dále neprohlubovala finanční ztráta. Ostatní formace se zachovaly velice profesionálně a vystoupily. Závěr festivalu patřil kapele ?123 minut, kterou publikum odměňovalo mocnými aplausy.

Nízká návštěvnost ale festivalu neubrala jedinečnou atmosféru, kterou umocňovalo zejména prostředí letiště u Hodonic a polojasné počasí.

Festival Duhový most má cíl navázat na projekt Live Aid - Pomoc Africe!, který se uskutečnil v roce 1985 na stadionu ve Wembley. Tehdy se tam sešlo více než 70 000 fanoušků rockové muziky, aby podpořili veřejnou sbírku na pomoc chudé Africe. Stejně jako u Live Aid i zde měla jít část výtěžku na konto společnosti Člověk v tísni.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

listování - rakovinu nevyléčíš - denis leary

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
07.12.2023 od 18:30 hod.

 

Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.