Falešné pojišťováky doprovodí živý klavír. První premiéra je od Hrabala
Pátek, 16.01.2015 / pozvánka
Kdyby byl neumřel, loni by se dožil sta let. Řeč je o klasikovi české literatury Bohumilu Hrabalovi. Dramatizace jeho groteskní novely Bambini di Praga je první premiérou roku v Jihočeském divadle.
Děj komedie se odehrává v roce 1947. Trojice podvodníků využívá obav drobných živnostníků, kteří tuší, že se společenská situace pro ně nevyvíjí dobře. I proto jsou ochotni dobře zaplatit za „naději" v podobě pojištění.
Nový herec, staří hosté a taneční kreace
Jestli vám to něco říká, možná jste viděli filmovou adaptaci s názvem Andělské oči, kterou natočil v roce 1993 Dušan Klein.
O dramatizaci předlohy se postaral Václav Nývlt. Režisérem představení je Janusz Klimsza, nositel několika prestižních divadelních cen, jehož domovskou scénou je Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě.
Atmosféru příběhu vyšperkuje živý klavírní doprovod v podání Sergeje Perepeljatnika. Hodit se bude i pro nevídané taneční kreace, které tvůrci inscenace divákům slibují.
V hlavních rolích se představí nováček činohry René Šmotek, dále uvidíte Martina Hrušku a Ondřeje Veselého, kteří naopak budou poprvé v JD jen hostovat. Jejich „byznys" jim pak poněkud zkomplikuje Jiří Suchý z Tábora.
Novinka spatří světlo jeviště v pátek 16. ledna od 19 hodin. Přehled repríz s možností rezervace vstupenek a kompletní obsazení najdete ZDE