PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Expediční kamera přijíždí do Budějovic aneb Jaké je to jet půl roku sám na kajaku?

Expediční kamera přijíždí do Budějovic aneb Jaké je to jet půl roku sám na kajaku?

Neděle, 16.03.2014 / článek

 

Festival outdoorových filmů Expediční kamera se popáté vrací do Českých Budějovic. Po několika letech přesídlil z tradiční Horké vany do Kredance. Ve středu 19. března se můžete těšit na sedm zajímavých filmů a jednoho ještě zajímavějšího hosta.


Canyoning nebo přechod pouště

Cestovatel, spisovatel a organizátor kulturních akcí Jan Cempírek již po páte přáváží Expediční kameru do Českých Budějovic. A jako vždy to vypadá velmi slibně. Kromě filmů o canyoning, přechodu pouště Rub-al-Chalí nebo civilizaci Pygmejů se připravte i na netradičního hosta.

Do Českých Budějovic přijal pozvání Petr Major, který se věnuje jízdě na sea kajaku. Jeho výlet k polárnímu kruhu a průjezd děsivého Malmströmu dokazují, že se jedná o světovou špičku. Ovšem vrchol všeho byla cesta, kdy jel sám půl roku na kajaku.

Nejlepší lezecký film

Pokud jste si nenašli v programu ještě to svoje, vězte, že druhým vrcholem večra bude film Hannold 3.0, který pojednává o extrémním lezení v podání Alexe Hannolda. Tento film byl vyhlášen nejlepším lezeckým filmem roku 2013. Stále váháte, zda ve středu přijít?

Lístky můžete sehnat na místě za 120kč nebo při včasné rezervaci (na jcempirek@seznam.cz) pouze za 90kč.

Cave unicycling
Režie: Michael Gerrett, Katie Garrett, Velká Británie, 2013, 7 minut
Dělají bláznivé kousky na jednokolce … v jeskyních. Nebojí se úzkých prostorů, bahna ani tmy. Tak takhle si jeskyňáře opravdu asi nepředstavujete !!! Ocenění: filmový festival Kendal


The Empty Quarter
Režie: Alastair Humphreys, Leon McCarron, Velká Británie, 2013, 21 minut
Dobrodruzi Alastair a Leon se s ručně sestrojeným vozíkem vydávají na 1.600 km dlouhou cestu do nitra jedné z největších pouští na světě, do pusté končiny Rub al-Chálí (The Empty Quarter) na Arabském poloostrově. Vedro, hlad, žízeň , duny a pláně, ticho a … noci plné hvězd, místní pohostinnost.

Down the line
Režie: Francois-Xavier“Fix” De Ruydts, Kanada, 2012, 23 minut
Láska k objevování kaňonů a divokých vodopádů je nebezpečná a neuvěřitelně zavazující. Poté, co jste v kaňonu, je jediná cesta ven – cesta dolů. Snímek kanadských adrenalinových sportovců.


SPECIÁLNÍ HOST VEČERA: Petr Major


Honnold 3.0
Režie: Peter Mortimer, Josh Lowell, USA, 2012, 34 minut
Nejlepší horolezecký film roku 2013! Alexe Honnolda považuje mnoho lidí za šílence, který riskuje se svým životem. Ale tento snímek vás přesvědčí, že Alex zvládá extrémní lezení s chladnou hlavou a moc dobře ví, co dělá.
Ocenění: Nejlepší lezecký film, Banff mountain film festival 2013, Nejlepší horolezecký film, Mezinárodní horolezecký festival Teplice nad Metují 2013

Pygmejové – děti džungle
Režie: Pavol Barabáš, Slovensko, 2011, 53 minut
Život a zvyky nejmenších lidí planety – civilizací neposkvrněných Pygmejů. Ještě před deseti lety byli loveni pro kanibalské obřady a dnes …
Ocenění: Nejlepší film sezony MFOF 2012 – Grand Prix

Tatry bez limitov
Režie: Josef Pálenik, Slovensko, 2012, 25 minut
Parta slovenských vrcholových sportovců přijímá výzvu aby přepsali dějiny extrémních sportovních výkonů ve Vysokých Tatrách. V drsném počasí se snaží uspět ve své disciplíně. Snow kayak exhibice ale dramaticky končí v nemocnici …

Ti z Labského údolí
Režie: Petr Kubík, tvůrčí tým: Jan Pleticha, Simona Ulmonová, Zbyněk Homola, Česká Republika, 2013, 20 minut
Provýstupy na pískovci jsou jen pro odvážné a odhodlané chlapy … Skvělé záběry na lezce i na pískovcové skály z ptačí perspektivy.


Autor: axi -

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.