PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Enter Shikari a The Hacktivist rozžhavili Lucernu do běla

Enter Shikari a The Hacktivist rozžhavili Lucernu do běla

Sobota, 17.01.2015 / reportáž

 

Co je z Anglie a točí se okolo hudebního průmyslu, je podle mých zkušeností vždy něčím výjimečné nebo vymykající se. Nejinak je tomu u The Hacktivist, ale hlavně u Enter Shikari, kteří si svým originálním přístupem k hudbě stavějí vlastní příčky na žebříku slávy. Právě tyto dvě kapely se představily fanouškům v pražském Lucerna Music Baru v rámci „The Mindsweep Tour“. 

The Hacktivist jako předkapela a Enter Shikari jako hlavní bod programu. Dveře Lucerny se otevřely okolo sedmé hodiny večer, kdy už před nimi stála dlouhá fronta. Ta i přesto, že se lidi dovnitř dostávali poměrně rychle, nezmizela minimálně do deváté hodiny večerní. Vnitřek baru byl plný až po strop, podle očekávání bylo vyprodáno.

Okolo čtvrt na devět začali se svým setem The Hacktivist. Odezva lidí přišla téměř okamžitě. Sestava hrající nu-metal očividně udeřila na správnou notu, protože hned po několika minutách se prostor pod pódiem proměnil v jeden velký mosh pit, který se po zbytek jejich vystoupení nezastavil. The Hacktivist odehráli přibližně hodinový set naplněný metalovými riffy, rapem a výbornou komunikací s publikem. Poté sklidili zasloužené ovace a uvolnili stage pro smršť, která měla záhy následovat.

Atmosféra zhoustla, dav se natlačil ještě blíž k pódiu a teplota se přímočaře zvedala. Čas ukazoval tři čtvrtě na devět, když se na pódium vyřítili Enter Shikari, uvedli celý kotel pod sebou do pohybu a rozžhavili Lucernu do běla.

Členové kapely na první pohled vypadají, jako by si na koncert jen odskočili z některé z anglických univerzit, ale zdání klame. Jejich energie je jako z jiného světa a kvalita hudby je více než dostatečná. ,
Hudební styl Shikari se určuje těžko, ale v podstatě se dá shrnout jako electro-hardcore, kdy tvrdé kytary a scream doprovází elektronická hudba z nahraných samplů. Shikary zahráli jak starší, známé pecky tak i songy z nového alba, které měli fanoušci, soudě dle reakcí, už dávno odposlouchané. Obrovská párty pod jejich taktovkou trvala něco přes hodinu a půl a po celou dobu si udržela vysoké tempo. Jako poslední song zazněl Sssnakepit a tak rychle jak vše začalo, to zase skončilo.

Ani jednomu vystoupení opravdu nebylo co vytknout. Skvělý večer, skvělá atmosféra a vynikající hudební zážitek.
 


Fotografie


Autor: Marek Hadrblolec

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


jarní výstava 2023

Výstava / jarní výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2023 - 28.03.2023 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

vynášení morany se soběslavským ráčkem

Ostatní / folklórní pořad
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2023 od 14:00 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
26.03.2023 od 18:00 hod.

 

Pohádka - Vodnické vyprávění

Pro děti
Milevské kino
26.03.2023 od 15:00 hod.