PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Collegium Musicum a Poetic Filharmony nenechali Lucernu ani vydechnout

Collegium Musicum a Poetic Filharmony nenechali Lucernu ani vydechnout

Sobota, 19.02.2011 / fotoreport

 

Naprosto narvaný pražský Lucerna Music Bar. To způsobily v úterý 15. února dvě kapely. Jazzrockoví Poetic Filharmony, nahlodaní psychadelií a drum&basseovou hudbou, předskočili legendě československého rocku Collegium Musicum s klávesistou Mariánem Vargou v čele. Vyprodaná Lucerna nestačila ani žasnout, natož pak místy dýchat.

První hřebíky precizní rytmiky, psychadelických klapek a ostrých strun do lidí vtloukli roudnickopražští Poetic Filharmony, kteří si na koncert přizvali hosta - zpěvačku Janu Koubkovou. Co dodat, když muzika šlape a má prostě koule? Jen tak dál.

Poetici rockovou mašinu dobře rozhýbali, a tak Collegium Musicum v plné síle mohli pohodlně přisednout. Ale nezůstali v najetém tempu. Naopak. Koncert, který začal nabušenou skladbou Mikrokozmos ( http://www.youtube.com/watch?v=pV07_-d3eQc )  gradoval a gradoval a gradoval....Po téměř dvou hodinách se málokomu chtělo opouštět pohodlí v hudbě s neskutečným řízem a až religonistickou oduševnělostí. Následoval tedy přídavek, nekončící aplaus... A najednou postel. Mise do mikrokosmu splnena...

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.Fotografie


Autor: David Peltán

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


O Budulínkovi

Divadlo / pro děti / loutková divadelní pohádka
Kavárna Divadla Oskara Nedbala
21.04.2018 od 14:30 hod.

 

Táborská opona - 4.ročník divadelního festivalu

Divadlo / divadelní festival
Dům armády Tábor
21.04.2018 od 09:00 hod.

 

Siroty-Fylozofy Jam-Krajevish und Reginald Von Ravenhorst

Hudba / Garage rock,underground,dark singer-songwriter
Pivnice u Zlatého Lva,Žižkovo náměstí 16, 39001 Tábor
21.04.2018 od 20:00 hod.

 

Slavné filmové a muzikálové melodie

Hudba / koncert / filmová hudba
KD Metropol České Budějovice
21.04.2018 od 18:30 hod.