PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Collegium Musicum a Poetic Filharmony nenechali Lucernu ani vydechnout

Collegium Musicum a Poetic Filharmony nenechali Lucernu ani vydechnout

Sobota, 19.02.2011 / fotoreport

 

Naprosto narvaný pražský Lucerna Music Bar. To způsobily v úterý 15. února dvě kapely. Jazzrockoví Poetic Filharmony, nahlodaní psychadelií a drum&basseovou hudbou, předskočili legendě československého rocku Collegium Musicum s klávesistou Mariánem Vargou v čele. Vyprodaná Lucerna nestačila ani žasnout, natož pak místy dýchat.

První hřebíky precizní rytmiky, psychadelických klapek a ostrých strun do lidí vtloukli roudnickopražští Poetic Filharmony, kteří si na koncert přizvali hosta - zpěvačku Janu Koubkovou. Co dodat, když muzika šlape a má prostě koule? Jen tak dál.

Poetici rockovou mašinu dobře rozhýbali, a tak Collegium Musicum v plné síle mohli pohodlně přisednout. Ale nezůstali v najetém tempu. Naopak. Koncert, který začal nabušenou skladbou Mikrokozmos ( http://www.youtube.com/watch?v=pV07_-d3eQc )  gradoval a gradoval a gradoval....Po téměř dvou hodinách se málokomu chtělo opouštět pohodlí v hudbě s neskutečným řízem a až religonistickou oduševnělostí. Následoval tedy přídavek, nekončící aplaus... A najednou postel. Mise do mikrokosmu splnena...

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.Fotografie


Autor: David Peltán

Zemřela zpěvačka Roxette Marie Fredrikssonová

 Ve věku 61 let v pondělí zemřela zpěvačka, pianistka a skladatelka švédské kapely Roxette Marie Fredrikssonová. Zůstalo po ní nespočet hitů, které prakticky denně znějí z rádií. Podle médií podlehla následkům rakoviny, kterou ji lékaři objevili v roce 2002. Po dlouhém boji se však vrátila na pódia. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Česko zpívá koledy

Hudba / zpívání pro všechny
Spektrum Sezimovo Ústí
11.12.2019 od 18:00 hod.

 

Veřejné zasedání zastupitelstva města Milevska

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
11.12.2019 od 17:30 hod.

 

Česko zpívá koledy

Hudba / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
11.12.2019 od 18:00 hod.

 

Univerzita třetího věku

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
11.12.2019 od 18:00 hod.