PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


CHVÁTEJTE: Předprodej lístků na Slavnosti piva v plném proudu. A co je nového?

CHVÁTEJTE: Předprodej lístků na Slavnosti piva v plném proudu. A co je nového?

Pondělí, 16.01.2012 / pozvánka

 

Milovníci zlatavého moku se už dnes, pondělí 16. ledna, mohou poprat celkem o 4065 vstupenek. Za necelý měsíc už totiž startují dvaadvacáté Reprezentační slavnosti piva a minerálních vod. Předprodej v táborském infocentru na Žižkově náměstí je v plném proudu.

Slavnosti vypuknou pro veřejnost ve středu 8. února. Tradičně se dělí na část odbornou, která se startuje už o den dříve v sále Jihočeské univerzity, a část pro veřejnost v prostorách hotelu Palcát. V průběhu pěti dní budou výrobci piva z České republiky i ze zahraničí soutěžit ve 22 kategoriích soutěžit o titul Zlatá pivní pečeť a výrobci minerálních vod ve dvou kategoriích o Zlatý český pramen. A zde přichází po letech změna v harmonogramu slavností. Degustátoři zasednou do lavic už v úterý, veřejnost však může koštovat až od středy 8. února, za to až do soboty místo dřívějšího pátku. Pořadatelé tak vycházejí vstříc všem, kteří si chtějí ochutnávky piva užít ve dnech, po kterých následuje volno. Tento tah má také korigovat přetlak zájmu o páteční vstupenky.
„Chceme dál zlepšovat servis, občerstvení a doprovodný program tak, aby se vyrovnal věcem kolem piva. Slavnosti by měly dosáhnout maximální kvality - úrovně a decentnosti. Pro nekuřáky letos slouží prostory čínské restaurace, prodloužili jsme dobu. Chceme, aby lidé přicházeli a odcházeli spokojení,“ doplnil pořadatel Alois Srb. Pro studenty a veřejnost se budou konat také semináře o kvalitě piva, jídel a falšování nápojů.

GIGANT Z RUSKA

V hotelu Palcát si lidé budou moci vždy od 17 hodin vybírat z nejméně sto druhů piv domácích i zahraničních. Přihlášené jsou pivovary ze Slovenska, Běloruska, Belgie, Německa, Holandska, Rakouska, Slovinska, Kazachstánu i Ruska.

„Chápu, že účast ruského pivovaru na českých slavnostech může na někoho působit tragikomicky, ale tento subjekt vyrábí pětinásobek české produkce. Je to gigant, který má své pivovary v Kazachstánu, Číně a dalších mnoha zemích. Pivo vyváží do 52 států světa. I když si myslíme, že jsme pivní velmocí, proti nám je toto obr. Vážíme si všech pivovarů od malých po tyto velké a je na návštěvnících, aby jejich kvality porovnali,“ vysvětluje Srba dodal, že je pyšný na to, že i když nevyhrají, přesto se vracejí a usilují o ocenění Česká pivní pečeť, které se stalo známkou prestiže.

„Rozšířili jsme výběr také o ochucené sladové nápoje, s nimž zde přišel Bernard. Jejich doba přichází a my se tímto snažíme tuto aktivitu výrobců i prodejců podpořit. Také chceme, aby hosté na sále byli spokojení,“ poznamenal pořadatel.

Degustátoři budou mít oproti veřejnosti práci těžší, přechutnat musejí 20 vzorků minerálních vod a až 460 piva. Nejvíce nabitá bude zřejmě kategorie světlý ležák z minipivovaru, světlý ležák a přihlášených je letos také 50 kvasnicových piv.
Kvůli velkému zájmu o návštěvu slavností padla opět otázka i ohledně rozšíření akce do více prostor.

„Jde asi ledacos, ale mám pocit, že není zájem ze strany ostatních možných hostitelů. Také lidé chtějí být v centru dění, a tím je Palcát. Třeba by jinam nešli. Jednou z variant je budova Střelnice, ta je však atmosférou spíš vhodnější pro odbornou část, než pro veřejnost,“ míní místostarostka Tábora Lenka Horejsková. Rovněž zimní stadion a venkovní prostory nejsou díky odborné části, která ze slavností nedělá pouť, úplně košér.

Změnám dostál také doprovodný kulturní program. Pestrý výběr bude v dechové hudbě, kdy zahraje Keramička. „Pro nemoc však odpadl tradiční Melody Band, nahradí ho Lužničanka. Také zde nebudou žádné hvězdy, kvůli úsporám. Jinak zde návštěvníci najdou osvědčené věci od harmonikářky, rockové muziky, soutěže po moderátory Vláďu Slezáka a Kosťu,“ uvedl dramaturg Richard Dušák.

Předprodej vstupenek začne v městském infocentru na Žižkově náměstí ve pondělí 16. ledna. Cena vstupenek bude od 120 do 150 korun. Vstupenky do prvního patra se budou prodávat bez rezervace místa, ale se slevou.


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023

 

Divadlo B: Vánoční pohádka

Pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
02.12.2023 od 16:00 hod.

 

Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce