PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Café klub Slavie oslaví čtvrtý měsíc. Program nabírá na obrátkách

Café klub Slavie oslaví čtvrtý měsíc. Program nabírá na obrátkách

Neděle, 01.04.2012 / tisková zpráva

 

Už je tomu tak. Café klub Slavie v Českých Budějovicích čeká již čtvrtý měsíc existence, a jak se zdá, je to existence zatím úspěšná. Již jste mohli zhlédnout Toxique, The Ills, Čoko Voko nebo místní Potrubí či After hours. A co si pro nás dramaturgové připravili na duben?

První pátek, tedy 6. dubna, se představí budějovické trio Estuary High Tide. Jako doprovod si vybrali taktéž místní kapelu The Sistrum. 13. dubna je tentokrát také pátek, tak doufejme, že nebude pro kapelu Oni negativně osudový. Ale patrně to byl asi jejich záměr. V únoru jste měli možnost ve Slávii slyšet zimní verzi festivalu Okolo Třeboně, kde se mimo jiné předvedli i Epy de Mye. Nyní by se s vámi chtěli podělit o nově vzniklé album s názvem „MASO!“ Čtveřice muzikantů, kteří podle svých slov hrají „a little beat folk“, si k sobě přizvali brněnskou partičku Model Bazaar, kteří svůj styl označují jako „silnou akustickou kávu.“

Dubnové soboty nebudou příliš koncertní, pouze ta poslední ano. Zase po nějaké době přijedou Playbox. Kapela, která se v současné době pere o vaše hlasy v soutěži Mercedes Benz Live Space. Ve všední dny si nenechte ujít koncert Manila Joe ve středu 18. dubna a čtvrteční vystoupení Swing Trio Avalon – 26. dubna.

A to nejlepší na konec (alespoň koncertů)! Ve středu 10. dubna přijede představit seskupení jménem Jazz Efterrätt své poslední CD – „2011“. Aneb přijďte si poslechnout moderní elektrickou fúzi jazzu, latiny a groove okořeněnou energickými sóly.
O dva týdny později, přesně 25. dubna zažije Café klub Slavie doposud asi největší akci. Neboť přijede nově zrozená kapela Vltava, kterou si mnozí pamatují ještě z dob druhé poloviny osmdesátých let. Jedna z nejoriginálnějších kapel, shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského, byla v českých zemích velmi oblíbená, a také koncertně nesmírně činná. Když v roce 2003 ohlásila kapela Vltava ukončení činnosti, zbylo po kapele mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. V roce 2010 se Vltava vrátila na pódia. Současná Vltava staví především na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy, a proto na koncertech znějí i staré dobré písničky.
 


Autor: axi -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat