PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bundu jen tak ke kompostu a kozačky na šlapání? Pět věcí, kterých se musíte zbavit!

Bundu jen tak ke kompostu a kozačky na šlapání? Pět věcí, kterých se musíte zbavit!

Neděle, 17.05.2015 / článek

 

Také jsem to dělala, nemyslete si. Ale postavila jsem se tomu. Naprosto jsem s tím skoncovala. Je to jednoduché - zatněte pěsti. Položte si otázku, jak dlouho jste dotyčný kousek neměli na sobě? Rok? Zkrátka se vším takovým PRYČ!

Já měla ve své skříni věci, které jsem na sobě neměla nikdy. A to jsem je kupovala s nadšením. Byly jedinečné a za tu cenu? Znáte to. Kousky pořízené v záchvatu, z euforie, které se nakonec ukázaly jako naprosto nevhodné. Já to s vámi myslím dobře.
Jestli si říkáte: Že se je ještě najde příležitost obléknout si to? Že do toho zhubnete? Vyřadíte to až při dalším úklidu skříně? NE, NE A NE! Nezhubnete (věřím vám), jiná příležitost nebude a při dalším úklidu se toho zase nezbavíte! A bude to pořád dokola. Nebojte se toho a udělejte místo pro nové věci! Někdo by vám poradil vzít pytel a naházet to tam. To ale nikdy. S mými věcmi se takhle zacházet nebude. Takže já beru tu nejdražší tašku, kterou mám (momentálně značky Desigual) a pěkně to tam naskládám. Vyřazené věci prodám na burze, daruji charitě nebo objedu kamarádky.

Stále se učím, ale sleduji pokroky. Než udělám další unáhlený nákup a objednávku z e-shopu, napočítám do pěti. Potřebuji to, nebo ne? Budu to nosit, nebo ne? Kam si to vezmu? Co si k tomu vezmu? Pokud nejste zatím tak silní jako já, nechvátejte. Některých věcí byste se ale zbavit měli!

1. Bundu JEN TAK ke kompostu
Nejoblíbenější věta mojí sestry. Než si něco na sebe koupí, vždycky se mě ptá na názor. Buď mi věc padne do oka a odsouhlasím jí to. Když mám pochyby, zeptám se, kam to bude nosit? Její odpověď zní, že je na tak. Jen tak ven, Jen tak na zahradu, Prostě jen tak. Takže věci JEN TAK raději nechte v obchodě a poohlédněte se po něčem jiném.

2. Džíny do kterých zhubnete
Tak pozor! Takové džíny znám moc dobře. Také jsem totiž do nich hubla. Ptáte se, jestli se mi to povedlo? No samozřejmě že ne! Stále jsem si je prohlížela. Ty kapsy na zadku! Až je obleču, budou mi fakt slušet. Nikdy sem si je na sebe nevzala.

3. Šaty, které se k vám nehodí
Šaty byly vždycky problém. Jednou jsem měla období, že jsem si je kupovala do foroty. Když se pak naskytla akce, na kterou jsem potřebovala šaty, vždycky jsem nějaké měla. Naopak moje kamarádky šílely a sháněly na poslední chvíli. Nevím jak vy, ale takové chvíle, kdy potřebuji šaty, se mi moc nenaskytují (naštěstí). Takže mi většinou visely jen tak na ramínku. Postupně ztrácely barvu, ale hlavně móda byla zase o krok napřed. Takže šaty teď vybírám také na poslední chvíli. Navíc musí být praktické, pohodlné a musím se v nich cítit dobře. Jiné nechci a nemám.

4. Sako, ve kterém nemůžete zvednout ruce nad hlavu
Než sem našla ty moje milované sáčka, také jsem měla pár takových. Ale řekněte sami, jak to na vás působí? Jak to působí na okolí. Sako, které se pne přes prsa a ramena. Sice jste si mohli myslet, že to bude top vašeho šatníku, ale neřekla bych.

5. Kozačky na podpatku
Nejspíš stály hodně peněz. Máte je nějaký ten pátek, A koupila jste si je dokonce v cizině! Modelce, která v nich byla vyfocená, moc slušely. Vyrazila jste v nich ven jen jednou do baru, kde se vás ptali, na jaké silnici šlapete. Pak jste seděla s nohama pod stolem, aby si jich nevšiml někdo další. A vy pořád čekáte, že přijde jejich čas.
 


Fotografie


Autor: Kamila Kosová


Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.