PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický reggae král Colectiv skončil na vozíku! Tak si to zkuste i vy

Budějovický reggae král Colectiv skončil na vozíku! Tak si to zkuste i vy

Úterý, 09.10.2012 / pozvánka

 

Vozíčkář nemůže sjet schody, nikdo mu nepomáhá! O to horší je situace v tom, že oním hendikepovaným je známý jihočeský zástupce reggae scény Colectiv. Naštěstí jde jen o promo video festivalu a projektu Nohama na zemi, který má na překážky lidí na invalidním vozíku upozornit. Na festivalu ve středu 10. října najdete nejen různé akce, na nichž si můžete takový život vyzkoušet, ale také divadlo a hudbu. Zahrají tak například Fast Food orchestra, Bezpatyboty nebo Tlustá Berta. 

Nohama na zemi je kulturní akce zaměřená na pomoc hendikepovaným lidem. „V podstatě mi jde o to, aby si návštěvníci mohli zažít takový hudební festival naruby. Tedy bariérový tak, jak jej běžně zažije vozíčkář. Hendikepovaní návštěvníci festivalu tak budou mít bary a toalety dostupné na rozdíl od ostatních návštěvníků, kteří je budou mít speciálně upravené, vyvýšené," vysvětluje organizátor festivalu Lukáš Pöchmann. Kromě této překážky se setkají i s překážkami jiných druhů, tak, aby jim připomínaly perspektivu vozíčkáře. 
"O kreativitu při vymýšlení bariér nebyla nouze – moje sestra totiž vozík používá,“ dodal Lukáš Pöchmann.

Celý den se dobrovolníci s kasičkami v rámci Veřejné sbírky budou pohybovat mezi návštěvníky a za příspěvek pro  sdružení Kaňka (www.kanka.info) obdrží pásku, která jim zajistí zajmavou slevu na nápoje a jídlo.

Na festivalu, který je zdarma,  vystoupí od 13 hodin kapely The Duffs, Colectiv, Fast food Orchestra, Bezpatyboty a Tlustá Berta. Moderátorem festivalu se stane Miroslav Louženský (přezdívaný Kalous), který již hrdě odmoderoval čtyři ročníky Odpadfestu a první ročník budějovického Majálesu.

Dětský púlden
nejen pro děti bez rodin

Dětský půlden (9:00-13:00) je součástí tohoto festivalu. Je určen pro děti z dětského domova v Horní Plané, mateřských i základních škol a všechny co za námi přijdou, aby se i jim více zpřístupnila kultura. Dětský púlden budou zpestřovat Tvor o.s, (který s dětmi bude vytvářet předměty na památku), canesterapeutické sdružení Hafík (toto sduržení by mělo ukázat, že i němá stvoření nám mohou efektivně pomoci), Téměř Divadelní Společnost (bude hrát divadla pro děti a obohacovat celý dětský púlden) a jiné různé hry. Zkrátka nepřijdou ani učitelky ze základních škol a školek, pro než je připravené občerstvení.

PROGRAM:

Denní akce:

9:00 přivítání děti na dětském dni
9:30 začátek soutěží
10:00 divadlo
10:15 ukázka Judo České Budějovice
10:30 Hafík ukázka canesterapie
11:00 divadlo
11:15 ukázka Judo České Budějovice
11:30 Hafík ukázka canesterapie
12:00 divadlo

Hudba:
14:00 - The Duffs
15:15 – Bezpatyboty
17:00 – Colectiv
18:45 - Tlustá Berta
20:30 - Fast food orchestra
21:45 vyhlášení vybrané částky

VIDEO Colectiv na vozíku:
http://www.youtube.com/watch?v=gQCM6avQxYs

facebook:
https://www.facebook.com/events/357840047630436/

oficiál page:
www.nohamanazemi.cz

Kulturne.com je hrdým partnerem této akce.


Autor: i -