PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Majáles: Úspěch sklidil Rocky Leon a průvodem šlo 3000 masek!

Budějovický Majáles: Úspěch sklidil Rocky Leon a průvodem šlo 3000 masek!

Čtvrtek, 10.05.2012 / fotoreport

 

V Českých Budějovicích se první květnový týden opět uskutečnil Budějovický Majáles. Celotýdenní multikulturní a multižánrový studentský festival. Jeho program se rozprostíral v centru města a jeho okolí a vrcholil dvoudenní open air akcí na Sokolském ostrově.

Začátkem týdne proběhlo mnoho projekcí, workshopů, výstav, tanečních a adrenalinových vystoupení a prvních klubových koncertů i samozřejmě oficiální zahájení majálesu, kde se konala pořádná audiovizuální show.
Letošní ročník byl navíc obohacen o autokino pod Dlouhým mostem. V polovině týdne už byly kluby plné nejen studentů a kapely hrály, jak nejlíp uměly. V pátek prošel městem průvod, v němž šlo neuvěřitelných 3000 masek! Ten se nakonec zastavil na Sokolském ostrově, kde poběhla volba krále pomocí vodního zorbingu. Pak se všichni přesunuli do zelenější částí Sokolského ostrova k podiu, na kterém se dva dny střídaly jak kapely z ciziny tak i z Čech.

Hlavním tahákem byl zřejmě Rocky Leon, rodák z Kalifornie (USA), protože se před podiem objevilo neskutečné množství převážně fanynek, které jej málem umačkaly při šanci dostat autogram.
Dále zde zahráli třeba Luise Pop (AUS), The Feud (GB), Giantre (AUS), Jazzsteppa (GB, IZ), A Whisper in the Noise (USA), My Dead Cat, MIDI LIDI, TATA Bojs, WWW a mnoho dalších. Během pátku a soboty také probíhaly majálesové svatby, kde jste se mohli nechat oddat se svou drahou polovičkou. Celý majáles provázelo nádherné počasí až na sobotu, kdy návštěvníky trochu zchladil déšť.

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech


Fotografie


Autor: Libor Fousek

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobývání Tábora Švédy

Pro děti
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, 390 01 TÁBOR
18.08.2018

 

Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.

 

Justin Lavash (UK)

Hudba / koncert / folk - rock - soul - blues - jazz
Veselské pískovny
18.08.2018 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce