PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Majáles: Úspěch sklidil Rocky Leon a průvodem šlo 3000 masek!

Budějovický Majáles: Úspěch sklidil Rocky Leon a průvodem šlo 3000 masek!

Čtvrtek, 10.05.2012 / fotoreport

 

V Českých Budějovicích se první květnový týden opět uskutečnil Budějovický Majáles. Celotýdenní multikulturní a multižánrový studentský festival. Jeho program se rozprostíral v centru města a jeho okolí a vrcholil dvoudenní open air akcí na Sokolském ostrově.

Začátkem týdne proběhlo mnoho projekcí, workshopů, výstav, tanečních a adrenalinových vystoupení a prvních klubových koncertů i samozřejmě oficiální zahájení majálesu, kde se konala pořádná audiovizuální show.
Letošní ročník byl navíc obohacen o autokino pod Dlouhým mostem. V polovině týdne už byly kluby plné nejen studentů a kapely hrály, jak nejlíp uměly. V pátek prošel městem průvod, v němž šlo neuvěřitelných 3000 masek! Ten se nakonec zastavil na Sokolském ostrově, kde poběhla volba krále pomocí vodního zorbingu. Pak se všichni přesunuli do zelenější částí Sokolského ostrova k podiu, na kterém se dva dny střídaly jak kapely z ciziny tak i z Čech.

Hlavním tahákem byl zřejmě Rocky Leon, rodák z Kalifornie (USA), protože se před podiem objevilo neskutečné množství převážně fanynek, které jej málem umačkaly při šanci dostat autogram.
Dále zde zahráli třeba Luise Pop (AUS), The Feud (GB), Giantre (AUS), Jazzsteppa (GB, IZ), A Whisper in the Noise (USA), My Dead Cat, MIDI LIDI, TATA Bojs, WWW a mnoho dalších. Během pátku a soboty také probíhaly majálesové svatby, kde jste se mohli nechat oddat se svou drahou polovičkou. Celý majáles provázelo nádherné počasí až na sobotu, kdy návštěvníky trochu zchladil déšť.

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech


Fotografie


Autor: Libor Fousek