PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický majáles 2014: Lidé si zkusili dirigovat orchestr, nepřišli ani o Dark Side

Budějovický majáles 2014: Lidé si zkusili dirigovat orchestr, nepřišli ani o Dark Side

Pondělí, 19.05.2014 / fotoreport

 

Budějovický majáles je za námi. Týdenní nejen studentská slavnost přinesla spousty hudby, divadla, workshopů i literatury a výtvarného umění. Lidé se dobře bavili od pondělí 12. do pátku 16. května v budějovických otevřených prostorech či klubech. Zde jsou fotografie od pondělí do čtvrtka. Páteční report již brzy!

Program festivalu odstartoval v pondělí. Podívali jsme se proto na hlavní budějovické náměstí Přemysla Otakara II i do klubů. Mezi destinacemi fungovala kyvadlová doprava a o zábavu nebyla nouze.

Také středeční program Budějovického Majálesu nabídl návštěvníkům opravdu rozmanitý program. Velký úspěch sklidila ukázka dirigování s orchestrem Jihočeského divadla, kterou provázel dirigent Mario De Rose. Mohli jste si vyzkoušet jaké je to dirigovat předehru Figarovy svatby nebo si společně s orchestrem zazpívat "Měsíčku na nebi hlubokém". Ve středu nechyběl ani klasický Dark Side of Majáles ve stanu na Sokolském ostrově a v klubu K2.

Předposlední majálesový den měl na svém programu, ostatně jako všechny předchozí dny, mnoho zajímavých událostí. Na výběr bylo z několika divadel, workshopů, cestovatelských besed a samozřejmě koncertů. Odpoledne organizátoři oznámili bonusové koncerty kapel Hameln, Kool-Aid a Another Fake Heroes v rámci rozlučky s kavárnou na Sokolském ostrově.

V klubu Highway 61 mezitím proběhl letošní poslední Dark Side of Majáles, na kterém vystoupily například kapely Líný Kvartet, Groovin High nebo Manilla Joe. Samým vrcholem a největším zážitkem večera byla ale určitě pro většinu návštěvníků byla osmičlená partička z Prahy Oranžáda. Ti vydrželi na podiu sotva prvních pár minut a většinu koncertu odehráli dole mezi posluchači. Nutno podotkout, že ani tam nevydrželi moc dlouho, procházeli se svými nástroji klubem a hráli na stolech. A jelikož jich diváci ani po hodině neměli dost, zakončili své vystoupení několika přídavky na schodem před klubem.

Další fotky již brzy na www.kulturne.com, sleduj pro aktuání informace facebook Kulturne.com - www.facebook.com/kulturnecom


Fotografie


Autor: Kristýna Padrtová, František Šíma

Legendární Krausberry zahrají v Táboře

Koncert legendární kapely Krausberry s frontmanem Martinem Krausem se po roce koná v Táboře. Na sále bývalé Jihočeské univerzity, v Centru Univerzita, vystoupí celá kapela. Start koncertu je ve 20 hodin. Vstupné v předprodeji je 300, na místě 350 korun. Předprodej běží v restauraci Cadillac Café & Restaurant v objektu Centrum Univerzita Tábor. (dap) 

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Benefiční koncert pro Jarikhandu, Z.S.

Hudba / koncert / punk - hc - metal - r&r
MC Fabrika
22.03.2019 od 20:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
22.03.2019 od 08:00 hod.

 

Hudební sklepy - Milostné vzpomínky na čp. 8

Hudba / koncert
Milevsko - Galerie M
22.03.2019 od 19:30 hod.

 

Krausberry

Hudba / koncert / rock, blues
Univerzita Tábor
22.03.2019 od 20:00 hod.