PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický majáles 2014: Lidé si zkusili dirigovat orchestr, nepřišli ani o Dark Side

Budějovický majáles 2014: Lidé si zkusili dirigovat orchestr, nepřišli ani o Dark Side

Pondělí, 19.05.2014 / fotoreport

 

Budějovický majáles je za námi. Týdenní nejen studentská slavnost přinesla spousty hudby, divadla, workshopů i literatury a výtvarného umění. Lidé se dobře bavili od pondělí 12. do pátku 16. května v budějovických otevřených prostorech či klubech. Zde jsou fotografie od pondělí do čtvrtka. Páteční report již brzy!

Program festivalu odstartoval v pondělí. Podívali jsme se proto na hlavní budějovické náměstí Přemysla Otakara II i do klubů. Mezi destinacemi fungovala kyvadlová doprava a o zábavu nebyla nouze.

Také středeční program Budějovického Majálesu nabídl návštěvníkům opravdu rozmanitý program. Velký úspěch sklidila ukázka dirigování s orchestrem Jihočeského divadla, kterou provázel dirigent Mario De Rose. Mohli jste si vyzkoušet jaké je to dirigovat předehru Figarovy svatby nebo si společně s orchestrem zazpívat "Měsíčku na nebi hlubokém". Ve středu nechyběl ani klasický Dark Side of Majáles ve stanu na Sokolském ostrově a v klubu K2.

Předposlední majálesový den měl na svém programu, ostatně jako všechny předchozí dny, mnoho zajímavých událostí. Na výběr bylo z několika divadel, workshopů, cestovatelských besed a samozřejmě koncertů. Odpoledne organizátoři oznámili bonusové koncerty kapel Hameln, Kool-Aid a Another Fake Heroes v rámci rozlučky s kavárnou na Sokolském ostrově.

V klubu Highway 61 mezitím proběhl letošní poslední Dark Side of Majáles, na kterém vystoupily například kapely Líný Kvartet, Groovin High nebo Manilla Joe. Samým vrcholem a největším zážitkem večera byla ale určitě pro většinu návštěvníků byla osmičlená partička z Prahy Oranžáda. Ti vydrželi na podiu sotva prvních pár minut a většinu koncertu odehráli dole mezi posluchači. Nutno podotkout, že ani tam nevydrželi moc dlouho, procházeli se svými nástroji klubem a hráli na stolech. A jelikož jich diváci ani po hodině neměli dost, zakončili své vystoupení několika přídavky na schodem před klubem.

Další fotky již brzy na www.kulturne.com, sleduj pro aktuání informace facebook Kulturne.com - www.facebook.com/kulturnecom


Fotografie


Autor: Kristýna Padrtová, František Šíma

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.