PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický majáles 2014: Lidé si zkusili dirigovat orchestr, nepřišli ani o Dark Side

Budějovický majáles 2014: Lidé si zkusili dirigovat orchestr, nepřišli ani o Dark Side

Pondělí, 19.05.2014 / fotoreport

 

Budějovický majáles je za námi. Týdenní nejen studentská slavnost přinesla spousty hudby, divadla, workshopů i literatury a výtvarného umění. Lidé se dobře bavili od pondělí 12. do pátku 16. května v budějovických otevřených prostorech či klubech. Zde jsou fotografie od pondělí do čtvrtka. Páteční report již brzy!

Program festivalu odstartoval v pondělí. Podívali jsme se proto na hlavní budějovické náměstí Přemysla Otakara II i do klubů. Mezi destinacemi fungovala kyvadlová doprava a o zábavu nebyla nouze.

Také středeční program Budějovického Majálesu nabídl návštěvníkům opravdu rozmanitý program. Velký úspěch sklidila ukázka dirigování s orchestrem Jihočeského divadla, kterou provázel dirigent Mario De Rose. Mohli jste si vyzkoušet jaké je to dirigovat předehru Figarovy svatby nebo si společně s orchestrem zazpívat "Měsíčku na nebi hlubokém". Ve středu nechyběl ani klasický Dark Side of Majáles ve stanu na Sokolském ostrově a v klubu K2.

Předposlední majálesový den měl na svém programu, ostatně jako všechny předchozí dny, mnoho zajímavých událostí. Na výběr bylo z několika divadel, workshopů, cestovatelských besed a samozřejmě koncertů. Odpoledne organizátoři oznámili bonusové koncerty kapel Hameln, Kool-Aid a Another Fake Heroes v rámci rozlučky s kavárnou na Sokolském ostrově.

V klubu Highway 61 mezitím proběhl letošní poslední Dark Side of Majáles, na kterém vystoupily například kapely Líný Kvartet, Groovin High nebo Manilla Joe. Samým vrcholem a největším zážitkem večera byla ale určitě pro většinu návštěvníků byla osmičlená partička z Prahy Oranžáda. Ti vydrželi na podiu sotva prvních pár minut a většinu koncertu odehráli dole mezi posluchači. Nutno podotkout, že ani tam nevydrželi moc dlouho, procházeli se svými nástroji klubem a hráli na stolech. A jelikož jich diváci ani po hodině neměli dost, zakončili své vystoupení několika přídavky na schodem před klubem.

Další fotky již brzy na www.kulturne.com, sleduj pro aktuání informace facebook Kulturne.com - www.facebook.com/kulturnecom


Fotografie


Autor: Kristýna Padrtová, František Šíma