PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický majáles 2014: Lidé si zkusili dirigovat orchestr, nepřišli ani o Dark Side

Budějovický majáles 2014: Lidé si zkusili dirigovat orchestr, nepřišli ani o Dark Side

Pondělí, 19.05.2014 / fotoreport

 

Budějovický majáles je za námi. Týdenní nejen studentská slavnost přinesla spousty hudby, divadla, workshopů i literatury a výtvarného umění. Lidé se dobře bavili od pondělí 12. do pátku 16. května v budějovických otevřených prostorech či klubech. Zde jsou fotografie od pondělí do čtvrtka. Páteční report již brzy!

Program festivalu odstartoval v pondělí. Podívali jsme se proto na hlavní budějovické náměstí Přemysla Otakara II i do klubů. Mezi destinacemi fungovala kyvadlová doprava a o zábavu nebyla nouze.

Také středeční program Budějovického Majálesu nabídl návštěvníkům opravdu rozmanitý program. Velký úspěch sklidila ukázka dirigování s orchestrem Jihočeského divadla, kterou provázel dirigent Mario De Rose. Mohli jste si vyzkoušet jaké je to dirigovat předehru Figarovy svatby nebo si společně s orchestrem zazpívat "Měsíčku na nebi hlubokém". Ve středu nechyběl ani klasický Dark Side of Majáles ve stanu na Sokolském ostrově a v klubu K2.

Předposlední majálesový den měl na svém programu, ostatně jako všechny předchozí dny, mnoho zajímavých událostí. Na výběr bylo z několika divadel, workshopů, cestovatelských besed a samozřejmě koncertů. Odpoledne organizátoři oznámili bonusové koncerty kapel Hameln, Kool-Aid a Another Fake Heroes v rámci rozlučky s kavárnou na Sokolském ostrově.

V klubu Highway 61 mezitím proběhl letošní poslední Dark Side of Majáles, na kterém vystoupily například kapely Líný Kvartet, Groovin High nebo Manilla Joe. Samým vrcholem a největším zážitkem večera byla ale určitě pro většinu návštěvníků byla osmičlená partička z Prahy Oranžáda. Ti vydrželi na podiu sotva prvních pár minut a většinu koncertu odehráli dole mezi posluchači. Nutno podotkout, že ani tam nevydrželi moc dlouho, procházeli se svými nástroji klubem a hráli na stolech. A jelikož jich diváci ani po hodině neměli dost, zakončili své vystoupení několika přídavky na schodem před klubem.

Další fotky již brzy na www.kulturne.com, sleduj pro aktuání informace facebook Kulturne.com - www.facebook.com/kulturnecom


Fotografie


Autor: Kristýna Padrtová, František Šíma

Výherci soutěže o volné vstupy na Festival Vína a na koncert Monkey Business v Plané nad Lužnicí

 Výherci soutěže o volný vstup na Zahajovací košt, který se uskuteční v sobotu 24. února v rámci Táborského festivalu vína v Hotelu Palcát se stávají  Václav Pražák, Jan Štědrý, Marie Hořejší, Monika Pražáková, Jan Procházka, Vladimíra Suchanová, Tomáš Hrdina, Karel Macek, Jiří Štecher, Petr Kozojed, Jana Ratajová a Daniel Štecher. V soutěži o volný vstup na koncert Monkey Business, který se uskuteční v pátek 23.2.v Sokolovně v Plané nad Lužnicí, se stávají Markéta Voráčková, Libor Sůva, Martina Pokorná a Václav Kořený. Všem výhercům gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Další soutěže se již připravují.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


xv.holubářský ples

Hudba / taneční zábava
Řepečská hospůdka
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Ples SOŠ a SOU Milevsko

Hudba
Dům kultury Milevsko
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Blues Amplified

Hudba / koncert / blues rock
KAMENAC music art pub
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Monkey business + Gustavo Rojo

Hudba / koncert / funk - indie rock
Sokolovna
23.02.2018 od 20:00 hod.