PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bilancuj, ale neztrať balanc!

Bilancuj, ale neztrať balanc!

Sobota, 12.07.2014 / glosa

 

 Nedávno jsem četla zajímavý rozhovor s Johnny Deppem. Mimo to, že v něm přiznal svou nevíru v cokoliv vyššího, také připustil, že začíná bilancovat. Na tom asi není nic divného, představiteli Střihorukého Edwarda je přece jen už lehce přes padesát.

Zamyslela jsem se ale sama nad sebou. I když jsem o polovinu mladší než báječný pirát z Karibiku, bilancuju si co každou chvilku. Zvažuju, co jsem chtěla udělat, ale neudělala nebo co jsem naopak dělat neměla. Kde jsem a kde budu? A proč nejsem jinde? A kdybych dnes už nebyla, co po mě zbyde? Je to bojový sport bez pravidel, kde se utkává mé negativistické JÁ s JÁ měkkosrdcatým. Jedno je soudce, druhé je neschopný ex offo, kterého mi někdo přidělil.

Nevím, jestli si po večerech taky lámete hlavu podobnými otázkami, ale řeknu vám jedno. Bilancujte s mírou! Když se do toho moc ponoříte, možná ztratíte balanc a zamotáte se i do toho, co ve vašem životě dávalo dřív smysl. A nebudete si jisti už ničím.

Jak vyzrát na tenhle stav? Univerzální recept pravděpodobně neexistuje, ale prozradím vám alespoň ten svůj. Budete potřebovat: 100 g čokoládových pralinek, deku, plavky, sluneční brýle a něco dobrého ke čtení. Je pravda, že tenhle recept má jisté teplotní limity, ale u mě zaručeně funguje. Tak hezké léto s balancem!


Autor: Kateřina Komorousová

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.