PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bilancuj, ale neztrať balanc!

Bilancuj, ale neztrať balanc!

Sobota, 12.07.2014 / glosa

 

 Nedávno jsem četla zajímavý rozhovor s Johnny Deppem. Mimo to, že v něm přiznal svou nevíru v cokoliv vyššího, také připustil, že začíná bilancovat. Na tom asi není nic divného, představiteli Střihorukého Edwarda je přece jen už lehce přes padesát.

Zamyslela jsem se ale sama nad sebou. I když jsem o polovinu mladší než báječný pirát z Karibiku, bilancuju si co každou chvilku. Zvažuju, co jsem chtěla udělat, ale neudělala nebo co jsem naopak dělat neměla. Kde jsem a kde budu? A proč nejsem jinde? A kdybych dnes už nebyla, co po mě zbyde? Je to bojový sport bez pravidel, kde se utkává mé negativistické JÁ s JÁ měkkosrdcatým. Jedno je soudce, druhé je neschopný ex offo, kterého mi někdo přidělil.

Nevím, jestli si po večerech taky lámete hlavu podobnými otázkami, ale řeknu vám jedno. Bilancujte s mírou! Když se do toho moc ponoříte, možná ztratíte balanc a zamotáte se i do toho, co ve vašem životě dávalo dřív smysl. A nebudete si jisti už ničím.

Jak vyzrát na tenhle stav? Univerzální recept pravděpodobně neexistuje, ale prozradím vám alespoň ten svůj. Budete potřebovat: 100 g čokoládových pralinek, deku, plavky, sluneční brýle a něco dobrého ke čtení. Je pravda, že tenhle recept má jisté teplotní limity, ale u mě zaručeně funguje. Tak hezké léto s balancem!


Autor: Kateřina Komorousová