PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Battle of the Year vyhráli Pentifull crew. V kapse mají čtyřicet tisíc a jedou do světa

Battle of the Year vyhráli Pentifull crew. V kapse mají čtyřicet tisíc a jedou do světa

Středa, 18.05.2011 / fotoreport

 

V sobotu 7. května se konal v pražském klubu Roxy letošní ročník česko-slovenské kvalifikace na nejprestižnější světový break dance crew contest Battle Of The Year. Porota se shodla, že do světa pojede domácí parta Pentifull.

Jak už titulek článku napovídá, porota ve složení InTact (Ruffneck Attack, UKR), Alkolil (Predatorz Clan, RUS) a Speedy (Battle Squad, GER) rozhodla o tom, že titul nejlepší česko-slovenská crew získali Pentifull z Prahy ve složení Honza, Mates, Otys, Mike, Zuba, Cure a Saša. Kromě obrovských diváckých ovací a respektu ostatních tanečníků si Pentifull z pražské Roxy odnesli také šek na 40 000 korun, věcné ceny od hlavního partnera akce v hodnotě 85 000 Kč a pitný režim od výrobce energetických nápojů na celý rok. Stejně jako crews na druhém a třetím místě navíc postoupili na BOTY South East Europe.

Na Battle Of The Year se letos přihlásilo pět crews. Kromě vítězných Pentifull to byly Chilly Boys ze Všeradic, Wegets z Havířova, Rappresent z Karlových Varů a Burak Dogs z Berouna. Všechny crew nejdříve představily své choreografie, po kterých porota vytvořila dvě semifinálové dvojice. Vcelku dlouho se porota dohadovala o tom, která crew získá cenu za nejlepší choreografii, protože dobré známky měli jak pražští Pentifull, tak havířovští Wegets. Podle součtu ale přece jen o něco lépe dopadla domácí crew.

V prvním semifinále se tedy proti sobě postavili Pentifull a Rappresent, v druhém pak Wegets a Burak Dogs. V obou případech zvítězily favorizované crew, takže se s napětím čekalo na battle o třetí místo. V něm zabojovali karlovarští Rappresent a na úkor berounských Burak Dogs si tak vybojovali postup na BOTY SEE. Ve velkolepém finále pak Pentifull nenechali nic náhodě a proti Wegets si došli pro absolutní vítězství.

CELKOVÉ VÝSLEDKY:
1. místo: Pentifull (Praha)
2. místo: Wegets (Havířov)
3. místo: Rappresent (Karlovy Vary)
4. místo: Burak Dogs (Beroun)
5. místo: Chilly Boys (Všeradice)

Akce ale hostila i několik doplňkových kategorií, konkrétně 1x1 battly b-boys, b-girls, popping a locking. A jak dopadly?

B-BOYS BATTLE 1x1:
1. místo: Pajda (NGS)
2. místo: Filip Batman (JKJK Deez Boys)
3.-4. místo: Filipi (XStyle)
3.-4. místo: Tref (Survivals)
5.-8. místo: Mara 808 (Wegets)
5.-8. místo: Jeep (Peklo Sonic Force)
5.-8. místo: Dewil (Survivals)
5.-8. místo: Lix (Survivals)


B-GIRLS BATTLE 1x1:
1. místo: Sweemo (-)
2. místo: Karolína (Alyaschca Crew)
3.-4. místo: Marky (Confusion)
3.-4. místo: Danča (Outclass Rockers)

POPPING BATTLE 1x1:
1. místo: Angelpop (Last Minute, Boogalloosers)
2. místo: Poppin Prt (Funky Dudes)
3.-4. místo: Filos (Alyaschca Crew)
3.-4. místo: Adam (Alyaschca Crew)

LOCKING BATTLE 1x1:
1. místo: Fíla (Last Minute)
2. místo: Bubu (-)
3.-4. místo: Nobru (Xstyle)
3.-4. místo: Duďa (Hollywood Stars)


Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: nl -