PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Antistar Fest 2012

Antistar Fest 2012

Neděle, 26.08.2012 / fotoreport + článek

 

Po dvou letech se zase uskutečnila výroční akce Antistar production s jednoduchým a příznačným jménem Antistar Fest. V letošním roce jde již o třetí pokračování hudební přehlídky, která začala v roce 2008. Festival si mohli užít příznivci všech možných (i nemožných) hudebních stylů, neboť se během jednoho odpoledne vystřídaly kapely hrající reggae a grind core nebo pop rock.  

Festival se již tradičně odehrával v prostorách zahrady u pivovaru Eggenberg do deseti v noci. A od této doby, vzhledem k nočnímu klidu, se akce přesunula přímo do prostor pivovaru. Sál vyhrazený koncertům všichni krumlovští příznivci jistě dobře znají, neboť zde hraje každá větší kapela, která se rozhodne v Krumlově zastavit.

Přesně hodinu po otevření zahrady začala hrát místní mladá kapela – Never Hope. Byl to pravděpodobně jeden z posledních koncertů kluků na další dobu, protože o prázdninách přišli o zpěváka a i zde zaskakoval kamarád z Another Fake Heroes. Po třiceti pěti minutách hraní, které měli první tři kapely, se na podium vrhli Dievision. Partička z Českých Budějovic, která hraje ještě o trochu tvrdší druh hudby než jejich předchůdci na stagi. I přestože festival začínal již brzy odpoledne, byly v areálu i před podiem na první kapely relativně velké hloučky lidí. V pořadí na třetí bandu by se dalo mluvit o počtu kolem stovky.
Již zmíněným dalším bodem programu byli opět „budějčáci“ – Ingrowing. Tóny jejich někdy hodně podladěných kytar vyhnaly z prostoru před podiem všechny, kteří nejsou ortodoxními zastánci metalu. Naopak ti největší milovníci tvrdé hudby si přišli na své. Z mnohých libých pohledů se tak dalo soudit. Obrat o 180° stupňů,  tak by se dal označit příchod kapely Kyanid. Věkem, původem i hudbou. Jedna z nejmladších kapel celé akce, pocházející z Českého Krumlova a hrající pop-rock. Ovšem bylo vidět, že kapela má již něco za sebou. Pokud pominu sólo kytaristy při představovačce, které se až podezřele podobalo tomu z Thunderstack od AC/DC, nedalo se vystoupení této jedovatě vyhlížející kapely nic vytknout.

Pomalu ale jistě se přesouváme do druhé části venkovního Antistar Festu 2012! Od 18:45 hrají W. K. M.? hlásí line-up vyvěšený všude po zahradě. A tak s ostražitostí jestřába sleduji své hodinky, abych kapelu, která se celým jménem jmenuje Who Killed Marilyn?, nepropásl. „Dobrý, už hrají.“ oddychl jsem si po prvních dvou kouskách, které nám rození krumlováci naservírovali. A bylo to něco! W.K.M. působí na scéně již přes deset let a při každém tónu je to znát. Jako vždy skvělá práce, kluci. Pořád jede vše na čas, to je až neuvěřitelné na takhle dlouhé akci. Čas se přelévá mezi sedmou a osmou hodinou a obzor pomalu černá. Slunce, které nebylo stejně vidět, již asi pomalu zapadá a celá zahrada se noří do černé tmy. Stejně jako celé odpoledne se na obloze honí tmavé mraky, ze kterých každou chvilku něco padá. Nejčastěji jsou to však kapky vody, což se dá ještě snést. S počasím to již o moc lepší nebude a tato neustálá nejistota nás bude pronásledovat až do konce akce.

19:45 – 20:30 LOCOMOTIVE – co k tomu víc dodat? Kdo nezažil koncert lokotek, nepochopí. Kdo jej zažil, chce další. Show nabitá hutnými tóny kytar, drsným hlasem zpěváka a řádným mlácením hlavy. Nějaké námitky? Poslední kapelou, která zahrála venku, byli Pub Animals. Vystoupení této místní skoro legendy se ovšem maličko zpozdilo (více méně první zpoždění celé akce) a místo plánovaných devíti se začalo hrát pět minu před půl. K velké smůle PA museli skončit na čas, tedy přesně v deset, kapela to ovšem vzala velmi profesionálně a nadšeně odehrála o kus kratší set. Tito držitelé anděla hrající reggae dokázali roztancovat kdejakého metaláka. Komu se tohle povede?

Poslední dvě kapely vystupující na Antistar Festu odehrály své sety uvnitř pivovaru Eggenberg. První byli Debustrol a o půl noci naskočili Gutalax. Obě kapely dokázaly rozpařit již dosti alkoholem povzbuzené publikum. A celý festival skončil chvíli před první hodinou ranní.

Úsměvy na tvářích kapel, návštěvníků, ale i organizátorů nebo pana zvukaře a osvětlovače napovídají, že se celá akce vydařila. Pivo ani klobásy naštěstí nedošly, proud také nevypadl a policajti na večírek nedorazili. Právě teď se zbavují kocoviny ti největší divoši včerejšího večera. Nezbývá než doufat, že se za rok dočkáme Antistar Festu 2013.


Fotografie


Autor: Jakub Axman, Kristýna Padrtová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

listování - rakovinu nevyléčíš - denis leary

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
07.12.2023 od 18:30 hod.

 

Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.