PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ambientní večírek: Gwerkova, objev slovenského festivalu Pohoda poprvé v Praze

Ambientní večírek: Gwerkova, objev slovenského festivalu Pohoda poprvé v Praze

Pondělí, 05.12.2011 / pozvánka

 

Děsíte se už teď předvánočních shonů a stresu? Nechte se pozvat na jedinečný dvoj-koncert do pražského klubu Jazz Dock, který se ponese ve znamení jemné, ale silné ambientní hudby. V pátek 9. prosince tam vystoupí objev slovenské scény, kapela Gwerkova, která zazářila na letošním ročníku největšího slovenského festivalu Pohoda a známý domácí hudební projekt Mythematica, tentokrát v doprovodu violoncellistky Lucy Fillery, kterou můžete znát z kapel Colourfactory nebo Ohm Square.

Kapela Gwerkova se v sestavě Zsuzsi-Jani-Gaspi zformovala v létě v roce 2010 a krátce na to vydala debutové EP 6 EARS u slovenského vydavatelství Exitab. V následujícím roce 2011 vydali první album s názvem Nada. Jde sice o poměrně mladou kapelu, což se ale nijak neprojevuje v jejich tvorbě. Jejich hudba je plná emocí, má svébytnou atmosféru nejen na debutech 6 EARS a Nada, ale hlavně na skvělých koncertech, pověstných dokonalým zvukem, silnými vokály a zasněnou náladou.

Mythematica feat. Lucy Fillery

Alter ego osobitého výtvarníka a zároveň talentovaného hudebního producenta Daniela Špačka. Během tří let se mu podařilo nalézt klíč, jak transformovat své fantaskní, surrealistické projekce a vizuální kompozice, dobře známé uvnitř tuzemské psytrance komunity, také do hudebního jazyka. Plodem tohoto hledání je překvapivě vyzrálé, převážně ambientně laděné eponymní debutové album. Po hudební stránce tu lze v pestré mozaice jemných náznaků i přiznaných odkazů lze napříkad tušit hold psychedelickým průkopníkům Pink Floyd, ambientnímu vizionáři Brianu Enovi, ikoně alternativního popu Air, sonickým impresionistům Boards Of Canada, vynoří se ozvěny současné IDM/glitch scény a narazíme i na vlivy soudobé vážné a scénické hudby.

Lucy Filler Murphy je violoncellistska původem z Velké Británie, která v České republice působila a hostovala s kapelami jako Deep Sweeden, Colourfactory nebo Ohm Square. Kromě hry na violoncello působí také jako textařka a hudební skladatelka krátkých filmů a animací, včetně oceněného filmu Julese Pfiefra „Bark George“. Jako violoncellistka a vokalistka se objevila na mnoha domácích nahrávkách.

Vstupenky na místě jsou k dostání za 250 korun. Pořadatelé upozorňují na omezenou kapacitu míst k sezení. 

POSLECH:

Gwerkova
http://www.youtube.com/watch?v=lkFwVdVU1Eo  

Mythematica
http://www.youtube.com/watch?v=2vnSc4NjCkw  


Autor: em -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
29.03.2023 od 19:00 hod.