PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ambientní večírek: Gwerkova, objev slovenského festivalu Pohoda poprvé v Praze

Ambientní večírek: Gwerkova, objev slovenského festivalu Pohoda poprvé v Praze

Pondělí, 05.12.2011 / pozvánka

 

Děsíte se už teď předvánočních shonů a stresu? Nechte se pozvat na jedinečný dvoj-koncert do pražského klubu Jazz Dock, který se ponese ve znamení jemné, ale silné ambientní hudby. V pátek 9. prosince tam vystoupí objev slovenské scény, kapela Gwerkova, která zazářila na letošním ročníku největšího slovenského festivalu Pohoda a známý domácí hudební projekt Mythematica, tentokrát v doprovodu violoncellistky Lucy Fillery, kterou můžete znát z kapel Colourfactory nebo Ohm Square.

Kapela Gwerkova se v sestavě Zsuzsi-Jani-Gaspi zformovala v létě v roce 2010 a krátce na to vydala debutové EP 6 EARS u slovenského vydavatelství Exitab. V následujícím roce 2011 vydali první album s názvem Nada. Jde sice o poměrně mladou kapelu, což se ale nijak neprojevuje v jejich tvorbě. Jejich hudba je plná emocí, má svébytnou atmosféru nejen na debutech 6 EARS a Nada, ale hlavně na skvělých koncertech, pověstných dokonalým zvukem, silnými vokály a zasněnou náladou.

Mythematica feat. Lucy Fillery

Alter ego osobitého výtvarníka a zároveň talentovaného hudebního producenta Daniela Špačka. Během tří let se mu podařilo nalézt klíč, jak transformovat své fantaskní, surrealistické projekce a vizuální kompozice, dobře známé uvnitř tuzemské psytrance komunity, také do hudebního jazyka. Plodem tohoto hledání je překvapivě vyzrálé, převážně ambientně laděné eponymní debutové album. Po hudební stránce tu lze v pestré mozaice jemných náznaků i přiznaných odkazů lze napříkad tušit hold psychedelickým průkopníkům Pink Floyd, ambientnímu vizionáři Brianu Enovi, ikoně alternativního popu Air, sonickým impresionistům Boards Of Canada, vynoří se ozvěny současné IDM/glitch scény a narazíme i na vlivy soudobé vážné a scénické hudby.

Lucy Filler Murphy je violoncellistska původem z Velké Británie, která v České republice působila a hostovala s kapelami jako Deep Sweeden, Colourfactory nebo Ohm Square. Kromě hry na violoncello působí také jako textařka a hudební skladatelka krátkých filmů a animací, včetně oceněného filmu Julese Pfiefra „Bark George“. Jako violoncellistka a vokalistka se objevila na mnoha domácích nahrávkách.

Vstupenky na místě jsou k dostání za 250 korun. Pořadatelé upozorňují na omezenou kapacitu míst k sezení. 

POSLECH:

Gwerkova
http://www.youtube.com/watch?v=lkFwVdVU1Eo  

Mythematica
http://www.youtube.com/watch?v=2vnSc4NjCkw  


Autor: em -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

listování - rakovinu nevyléčíš - denis leary

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
07.12.2023 od 18:30 hod.

 

Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.