PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ambientní večírek: Gwerkova, objev slovenského festivalu Pohoda poprvé v Praze

Ambientní večírek: Gwerkova, objev slovenského festivalu Pohoda poprvé v Praze

Pondělí, 05.12.2011 / pozvánka

 

Děsíte se už teď předvánočních shonů a stresu? Nechte se pozvat na jedinečný dvoj-koncert do pražského klubu Jazz Dock, který se ponese ve znamení jemné, ale silné ambientní hudby. V pátek 9. prosince tam vystoupí objev slovenské scény, kapela Gwerkova, která zazářila na letošním ročníku největšího slovenského festivalu Pohoda a známý domácí hudební projekt Mythematica, tentokrát v doprovodu violoncellistky Lucy Fillery, kterou můžete znát z kapel Colourfactory nebo Ohm Square.

Kapela Gwerkova se v sestavě Zsuzsi-Jani-Gaspi zformovala v létě v roce 2010 a krátce na to vydala debutové EP 6 EARS u slovenského vydavatelství Exitab. V následujícím roce 2011 vydali první album s názvem Nada. Jde sice o poměrně mladou kapelu, což se ale nijak neprojevuje v jejich tvorbě. Jejich hudba je plná emocí, má svébytnou atmosféru nejen na debutech 6 EARS a Nada, ale hlavně na skvělých koncertech, pověstných dokonalým zvukem, silnými vokály a zasněnou náladou.

Mythematica feat. Lucy Fillery

Alter ego osobitého výtvarníka a zároveň talentovaného hudebního producenta Daniela Špačka. Během tří let se mu podařilo nalézt klíč, jak transformovat své fantaskní, surrealistické projekce a vizuální kompozice, dobře známé uvnitř tuzemské psytrance komunity, také do hudebního jazyka. Plodem tohoto hledání je překvapivě vyzrálé, převážně ambientně laděné eponymní debutové album. Po hudební stránce tu lze v pestré mozaice jemných náznaků i přiznaných odkazů lze napříkad tušit hold psychedelickým průkopníkům Pink Floyd, ambientnímu vizionáři Brianu Enovi, ikoně alternativního popu Air, sonickým impresionistům Boards Of Canada, vynoří se ozvěny současné IDM/glitch scény a narazíme i na vlivy soudobé vážné a scénické hudby.

Lucy Filler Murphy je violoncellistska původem z Velké Británie, která v České republice působila a hostovala s kapelami jako Deep Sweeden, Colourfactory nebo Ohm Square. Kromě hry na violoncello působí také jako textařka a hudební skladatelka krátkých filmů a animací, včetně oceněného filmu Julese Pfiefra „Bark George“. Jako violoncellistka a vokalistka se objevila na mnoha domácích nahrávkách.

Vstupenky na místě jsou k dostání za 250 korun. Pořadatelé upozorňují na omezenou kapacitu míst k sezení. 

POSLECH:

Gwerkova
http://www.youtube.com/watch?v=lkFwVdVU1Eo  

Mythematica
http://www.youtube.com/watch?v=2vnSc4NjCkw  


Autor: em -

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Probouzející se přírodou Milevska a Kovářovska

Sport
Start od DK Milevsko
21.04.2018 od 07:30 hod.

 

Červík Jiřík a světluška Liduška

Pro děti
Dům kultury Milevsko
21.04.2018 od 15:00 hod.

 

O Budulínkovi

Divadlo / pro děti / loutková divadelní pohádka
Kavárna Divadla Oskara Nedbala
21.04.2018 od 14:30 hod.

 

Táborská opona - 4.ročník divadelního festivalu

Divadlo / divadelní festival
Dům armády Tábor
21.04.2018 od 09:00 hod.