PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ambientní večírek: Gwerkova, objev slovenského festivalu Pohoda poprvé v Praze

Ambientní večírek: Gwerkova, objev slovenského festivalu Pohoda poprvé v Praze

Pondělí, 05.12.2011 / pozvánka

 

Děsíte se už teď předvánočních shonů a stresu? Nechte se pozvat na jedinečný dvoj-koncert do pražského klubu Jazz Dock, který se ponese ve znamení jemné, ale silné ambientní hudby. V pátek 9. prosince tam vystoupí objev slovenské scény, kapela Gwerkova, která zazářila na letošním ročníku největšího slovenského festivalu Pohoda a známý domácí hudební projekt Mythematica, tentokrát v doprovodu violoncellistky Lucy Fillery, kterou můžete znát z kapel Colourfactory nebo Ohm Square.

Kapela Gwerkova se v sestavě Zsuzsi-Jani-Gaspi zformovala v létě v roce 2010 a krátce na to vydala debutové EP 6 EARS u slovenského vydavatelství Exitab. V následujícím roce 2011 vydali první album s názvem Nada. Jde sice o poměrně mladou kapelu, což se ale nijak neprojevuje v jejich tvorbě. Jejich hudba je plná emocí, má svébytnou atmosféru nejen na debutech 6 EARS a Nada, ale hlavně na skvělých koncertech, pověstných dokonalým zvukem, silnými vokály a zasněnou náladou.

Mythematica feat. Lucy Fillery

Alter ego osobitého výtvarníka a zároveň talentovaného hudebního producenta Daniela Špačka. Během tří let se mu podařilo nalézt klíč, jak transformovat své fantaskní, surrealistické projekce a vizuální kompozice, dobře známé uvnitř tuzemské psytrance komunity, také do hudebního jazyka. Plodem tohoto hledání je překvapivě vyzrálé, převážně ambientně laděné eponymní debutové album. Po hudební stránce tu lze v pestré mozaice jemných náznaků i přiznaných odkazů lze napříkad tušit hold psychedelickým průkopníkům Pink Floyd, ambientnímu vizionáři Brianu Enovi, ikoně alternativního popu Air, sonickým impresionistům Boards Of Canada, vynoří se ozvěny současné IDM/glitch scény a narazíme i na vlivy soudobé vážné a scénické hudby.

Lucy Filler Murphy je violoncellistska původem z Velké Británie, která v České republice působila a hostovala s kapelami jako Deep Sweeden, Colourfactory nebo Ohm Square. Kromě hry na violoncello působí také jako textařka a hudební skladatelka krátkých filmů a animací, včetně oceněného filmu Julese Pfiefra „Bark George“. Jako violoncellistka a vokalistka se objevila na mnoha domácích nahrávkách.

Vstupenky na místě jsou k dostání za 250 korun. Pořadatelé upozorňují na omezenou kapacitu míst k sezení. 

POSLECH:

Gwerkova
http://www.youtube.com/watch?v=lkFwVdVU1Eo  

Mythematica
http://www.youtube.com/watch?v=2vnSc4NjCkw  


Autor: em -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Kinematograf bratří Čadíků

Kino / film / letní kino
náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
19.07.2018 - 22.07.2018 od 21:30 hod.
vícedenní akce

 

Katka Syrná & David Peltán

Hudba
Budvarka U Zlatého lva, Tábor, Žižkovo nám. 16
19.07.2018 od 20:00 hod.

 

Milevské léto 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
19.07.2018 od 18:00 hod.