PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Do konce května je v Mirovicích k vidění výstava sakrálních památek ze světa i z jihu Čech

Do konce května je v Mirovicích k vidění výstava sakrálních památek ze světa i z jihu Čech

Sobota, 23.05.2026 / fotoreport + článek

 

Už v dubnu se v mirovickém kostele CČSH uskutečnila vernisáž fotografií Petra Hejny. Kdo netuší, co znamená zkratka CČSH, jedná se o Církev československou husitskou a kostel nese jméno po mučednících z kostnického procesu Jana Husa a Jeronýma Pražského.

Po slavnostní bohoslužbě, uctívající nejvýznamnější křesťanský svátek Nanebevzetí Páně, zahájil autor výstavu fotografií z cest, které podnikl se svojí manželkou. Přečetl několik svých hudebních textů ze své knihy Rocková poezie a poté odpovídal na dotazy k jednotlivým lokacím a objektům.

Přítomní věřící dorazili i z Příbrami, Rožmitálu pod Třemšínem a nedalekých Bud na Písecku. Byl mezi nimi i historik a spisovatel Martin Jindra. Před zahájením obřadu donesl jeden z obyvatel Mirotic archivní fotografie kostela z 30. let.

Na pátek 29. května, kdy se koná celorepubliková akce Noc kostelů, je připraven další program s výstavou související a doplněný projekcí. Výstavu si lze prohlédnout každou neděli před bohoslužbou i po ní (tedy v čase 10 - 11 hod. a 12 - 13. hod)


Fotografie


Autor: -i-





Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


dášeňka - divadlo malé čarodějnice

Divadlo / divadelní představení pro děti
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
14.06.2026 od 10:30 hod.

 

dvorkování - portrét undergroundu

Výstava / Portréty undergroundu
Ateliér Ve dvorku (FotoStudio Tábor)
14.06.2026 od 14:00 hod.

 

Portrét undegroundu - Bohumír Mike Lanmajer

Výstava / Fotografie
Ateliér Ve dvorku
14.06.2026 od 14:00 hod.

 

Bez předsudků

Divadlo / komedie / komedie
Hostinec U Jandů, Nadějkov náměstí
14.06.2026 od 19:00 hod.