PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Písek čeká jedinečné spojení bubeníka Jethro Tull s italským bluesrockerem

Písek čeká jedinečné spojení bubeníka Jethro Tull s italským bluesrockerem

Úterý, 11.06.2024 / zpráva

 

Do písecké Divadelky zavítá 20. června legendární bubeník Clive Bunker (ex Jethro Tull) coby výrazná součást kapely Riki Massini Trio. Start koncertu je ve 20 hodin. 

Milovníkům kvalitního rocku netřeba připomínat, kdo byli a jsou „Džetra", tedy Jethro Tull. Zato jméno Riki Massini asi málokomu co říká. Nejedná se rozhodně o cover band Ricchi a Poveri, nicméně je patrno, že se zřejmě jedná o jakéhosi Itala, a nutno prozradit, že se svým kytarovým power triem.

Brit Clive Bunker (* 1946) coby bubeník Jethro Tull byl v kapele do roku 1971, nahrál tedy její zásadní alba: od bluesem ještě načichlého This Was z roku 1968 přes Stand Up (pamatujete ty postavičky, povstávající po rozevžení obalu alba?) a Benefit po Agualung, jedno ze zásadních alb rockové historie. Je tak podepsán pod největšími hity kapely jako Locomotive Breath, Aqualung, Bourrée, My Sunday Feeling atd.

Co se Massiniho týče, o jeho kvalitě svědčí, že s triem předskakoval muzikantům jako Joe Cocker, Scott Henderson nebo Joe Bonamassa. I když pochází z horkokrevného jihu, v krvi a srdci má drsný irský blues rock Roryho Gallaghera. Takže dozajista dojde jak na něj, tak na známé skladby od Jethro Tull.

Vstupné je 290 korun v předprodeji ZDE

Několik ukázek:

https://www.youtube.com/watch?v=HIUA3zSuXQI

https://www.youtube.com/watch?v=G9bITIarwSU

https://www.youtube.com/watch?v=YCj3o5qMogk


Autor: Petr Hejna