PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na DIY festu vystoupí chobotnice Octopoulpe. Těšit se můžete i na poctivé country

Na DIY festu vystoupí chobotnice Octopoulpe. Těšit se můžete i na poctivé country

Čtvrtek, 02.05.2024 / článek

 

V sobotu 4. května se v prostorách Ctiborova mlýna, kde sídlí táborské kulturní centrum Cesta, uskuteční další ročník festivalu DIY festu. Bude se opět hrát ve dvou místech, na „sklep stage" a „stodola stage", a nebude chybět ani „ohýnek stage", kde budou pro zájemce připraveny kytary.

Otevřeno bude od 16 hodin. „Klidně ale přijďte dříve. V okolí jsou veřejná grilovací místa a na místě je pískoviště a hračky pro děti," zve pořadatel Radim Oliva. 

Hudební program odstartují ve sklepě v 17 hodin Decultivate. „Přijďte opravdu včas, protože tohle vystoupení bude krátké, rychlé a velmi intenzivní. Decultivate jsou neuvěřitelně aktivní, odehráli nespočet koncertů v Česku, USA a různých místech v Evropě a konečně se objeví také v Táboře," upozorňuje Radim Oliva.

Následně se program přesune na „stodola stage", kde nejdříve zahraje zástupce rožnovského punku, Innoxia corpora, post hardcore-metaloví Drom z Liberce, kteří aktuálně nahráli novou desku. Na závěr ve stodole stylově zahrají Frankie & The Deadbeats, kteří převedli skvělý koncert loni na festivalu Mighty Sounds. 

„Country kapela na DIY festu? Ano, ale jsem přesvědčený, že si budete podupávat nohou bez ohledu jestli posloucháte punk, hardcore, metal nebo crust. Nečekejte žádné cajdáky z country rádia, ale poctivé americké country s punkovým nádechem," popisuje Radim Oliva a doplnil, že jednotlivé členy můžete znát z punkových kapel Just for Being, Cardio Radio, Unholy preachers, Prague Conspiracy a dalších.

Následně se program vrátí zpět do sklepa, kde vystoupí kazatel a komentátor Adam Nenadál, tentokrát s projektem Aran Satan. Následovat bude divoká karta celého festivalu, Octopoulpe. One man projekt Octopoulpe vznikl v roce 2015 v Seoulu v Jižní Korei. Je to polonahý tvor hrající originální směs hudby od math roku po hardcore punk. Díky svým mnoha chapadlům může hrát na bicí a zároveň ovládat další nástroje a projekci. „Tohle si nenechte ujít, navíc Marlon aka Octopoulpe bude zrovna na dalším z jeho nekonečných turném, tentokrát 60 koncertů v 60 dnech po celé Evropě, a do Tábora přejíždí více než 700 km z Francie," sdělil pořadatel. 

Poslední živé vystoupení bude v režii domácích Katastr, kde se potkal Patrik aka Tygr (ex C, Waave, Blank, Night, Freedim...) a Sváča aka Snack (Please the trees, Slut, Ticho de pre cupé band...). Na úplný závěr roztočí vinyly DJ Želvín a na dvoře u ohýnku budou k dispozici kytary.

Na místě bude veganské občerstvení od Food not bombs a pít se bude pivo z lokálního pivovaru Obora. Vstupné do 17 hodin bude za 350 Kč, následně za 400 Kč (do 18 let vstupné dobrovolné). Událost ZDE.

PROGRAM:

17:00 – 17:30 DECULTIVATE /sklep/
18:15 – 19:00 INNOXIA CORPORA /stodola/
19:30 – 20:15 DROM /stodola/
20:45 – 21:45 FRANKIE & THE DEADBEATS /stodola/
22:15 – 22:45 ARAN SATAN /sklep/
23:00 – 23:40 OCTOPOULPE /sklep/
00:00 – 00:30 KATASTR /sklep/
00:30 + DJ ŽELVÍN /sklep/

22:00 + Ohýnek freestyle DIY stage (kytárky k dispozici)Fotografie


Autor: David Peltán, -i-