PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Česká televize natáčí v Táboře seriál Ratolesti. Deset příběhů o tom, proč je těžké obstát při výchově dětí

Česká televize natáčí v Táboře seriál Ratolesti. Deset příběhů o tom, proč je těžké obstát při výchově dětí

Středa, 03.04.2024 / fotoreport + článek

 

Maloměsto, kriminální i sociální kauzy a jedna rodina s vlastními problémy. Připravovaný projekt o modelech rodičovství pojmenuje významná společenská témata a nabídne naději. První klapka nové série padla na nádraží v Kralupech nad Vltavou, ale pro většinu ze stovky natáčecích dní si filmaři vybrali jihočeský Tábor. Hlavní roli adiktoložky a psycholožky hraje Anna Geislerová, jejího seriálového manžela a ředitele gymnázia Stanislav Majer. V dalších rolích se divákům představí například Milena Steinmasslová, Matouš Ruml, Saša Rašilov či Linda Rybová. Natáčení potrvá do podzimu.

„Seriál Ratolesti volně navazuje na úspěšný seriál Ochránce. Návaznost je tematická – zabýváme se opět problémy výchovy a vzdělávání dětí a mladých lidí, nicméně půdorys je zcela nový. Děj seriálu jsme situovali do menšího města a sevřeli jsme ho do úzké skupiny postav několika generací, které jsou propojeny jak rodinnými, tak pracovními vztahy a problémy. Celé sérii pak dominuje otázka distribuce a konzumace drog a zejména to, jak je pro dnešní rodiče těžké porozumět, co jejich dítě ve skutečnosti dělá, co ho zajímá, co ho motivuje a jak přemýšlí,“ přibližuje děj seriálu jeho kreativní producent Jan Maxa.

Spoluautory scénáře jsou Tomáš Feřtek a Matěj Podzimek. Pro jednotlivé dějové linky vycházeli z reálných kauz a kriminálních případů a důležitou roli sehraje i lokalita, ve které se příběhy odehrávají.

„Když jsme hledali místo, do kterého naše příběhy situovat, tak zásadní roli sehrála náhoda. V té době mě totiž jiné pracovní závazky zavedly do Tábora. To město je mimořádně sympatické, příjemné pro život a zároveň, když ho člověk poznává déle, tak dojde k závěru, že i takto idylické prostředí má svoje stíny a různé složitosti. A tak jsme s Matějem Podzimkem kauzy soustředili do jednoho dějiště, přestože jsme je posbírali po celé republice. Maloměsto, to je prostředí, ve kterém se všichni dobře znají a kde není úplně jednoduché cokoliv objasnit či vyšetřit. Je téměř stoprocentně jisté, že v nějakém větším či menším průšvihu bude figurovat někdo z vašeho příbuzenstva. Navíc, na maloměstě si lidé mohou pomáhat, ale taky se navzájem pomlouvat, podrážet se. A i s tím si v ději hodně hrajeme,“ naznačuje spoluscenárista Tomáš Feřtek.

Ratolesti budou první samostatnou seriálovou režií Michala Blaška pro Českou televizi, se kterou v minulosti spolupracoval na oceňované minisérii Podezření, koprodukčním celovečerním dramatu Oběť a spoluautorsky také na třetí řadě Případů 1. oddělení.

„Tentokrát mě zaujal příběh o rozpadu jedné rodiny propojený s jednotlivými kauzami a tématy, které mají svůj reálný základ a celospolečenský přesah. Přípravy zabraly víc než rok. Teď na začátku natáčení není mou nejvýraznější emocí nervozita, ale velký respekt před natáčecím plánem rozepsaným na sto dní. To je zatím můj absolutní rekord,“
usmívá se režisér Michal Blaško. A herečka Anna Geislerová k novému seriálu dodává: „Scénáře neříkají divákům, že je něco jednoznačně dobře nebo špatně, ale nechávají prostor pro vlastní úsudek. S nadsázkou se dá říct, že tenhle seriál bude jakousi výukou národa ke kritickému myšlení.“

Natáčení nového hraného projektu České televize s pracovním názvem Ratolesti skončí letos v říjnu, na obrazovkách se objeví nejdříve příští rok. Kromě Geislerové se na obrazovce objeví i Stanislav Majer, Saša Rašilov, Tomas Sean Pšenička, Matouš Ruml, Linda Rybová a další. 

„Hledali jsme do hlavní role muže, který má představu o společnosti a je sympaťákem, co bere žáky jako sobě rovné a nepůsobí ublíženě. To splňoval svou osobností Stanislav Majer. Anna Geislerová si zahraje adiktoložku - u ní jsme chtěli, aby měla punkovou minulost, měla razanci, ale přitom v ní bylo stále kousek holky, ač jí je přes čtyřicet. Tomas Pšenička má dar autenticity, umí mít temnou i pozitivní tvář kluka," doplnil k obsazení Tomáš Feřtek.  

Námět: Tomáš Feřtek // scénář: Tomáš Feřtek, Matěj Podzimek // kameraman: Adam Mach // režie: Michal Blaško // výkonný producent: Matěj Stehlík, Ondřej Lácha // kreativní producent: Jan Maxa // hrají: Anna Geislerová, Stanislav Majer, Tomas Sean Pšenička, Matouš Ruml, Milena Steinmasslová, Peter Bebjak, Saša Rašilov, Matyáš Řezníček, Linda Rybová, Josefína Prachařová a další


Fotografie


Autor: David Peltán,i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Noc na Karlštejně

Divadlo
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
17.04.2024 od 19:00 hod.

 

koncert kristýna šebková a hvězdy, které nehasnou

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.04.2024 od 19:00 hod.

 

Koncert Musica Dolce Vita

Hudba / koncert / Klasická hudba
Zámek Nové Hrady
17.04.2024 od 18:00 hod.

 

Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
17.04.2024 od 19:30 hod.