PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Do Budějovic míří na Černou věž desítky filmařů, filmů i exkluzivní premiéra

Do Budějovic míří na Černou věž desítky filmařů, filmů i exkluzivní premiéra

Středa, 08.11.2023 / článek

 

Jedenáctý ročník budějovického Filmového festivalu Černá věž už je za dveřmi a vstupenky na něj už mizí. Vše vypukne ve čtvrtek 9. listopadu a potrvá čtyři dny. Letos poprvé diváci usednou do hlediště Biografu Kotva.

Kromě soutěžních snímků uvidí také českobudějovickou premiéru a jediné uvedení historického dobrodružného filmu Zbojník, poslechnou si vyprávění ze zákulisí natáčení filmu Bod obnovy režiséra Roberta Hloze, mohou vybírat z bohatého doprovodného programu a mnoho dalšího.

Po scénách jako KD Slavie, Český rozhlas České Budějovice, Jihočeská filharmonie či Divadla U Kapličky zve festival Černá věž diváckou veřejnost do českobudějovického Biografu Kotva. Ředitel festivalu Milan Pleva si změnu chválí. „Ačkoliv každé místo mělo své kouzlo i výhody, ani jedno nebylo primárně kino prostor. Teď máme možnost jít konečně do kina!“ raduje se Milan Pleva.

Filmový festival Černá věž je soutěžní přehlídkou krátkých amatérských, studentských a nezávislých snímků. Letos filmaři na festival poslali 128 snímků, z nichž 37 se dostalo do nominací a diváci je uvidí od čtvrtka 9. do soboty 11. listopadu na plátně. Jejich autoři osobní dorazí do Českých Budějovic, aby své snímky uvedli.

Na festival se rádi vrací jako hosté filmaři, kteří na něj posílali v minulosti svá díla. Letos je mezi i Robert Hloz, režisér odvážného sci-fi snímku Bod obnovy, který běží právě v kinech. „Robert Hloz točil výjimečná díla a na festivalu s nimi uspěl,“ vzpomíná ředitel festivalu Milan Pleva. Režisér spolu se scenáristou filmu Tomislavem Čečkou vystoupí v pátek na talk show Moje celovečerní poprvé. „Zajímá vás zákulisí natáčení Bodu obnovy? Přijďte v pátek 10.11. od 19:30 do Biografu Kotva,“ zve Milan Pleva. Po besedě následuje projekce filmu Bod obnovy.

Dalším hostem talk show Moje celovečerní poprvé bude režisér Leoš Kastner. Ten bude vyprávět o tom, jak točil celovečerní dobrodružný historický snímek Zbojník z období Braniborů v Čechách inspirovaným slezskou legendou o zbojníku Ondrášovi ale i založeným také na historické události. „Jestli chcete vidět tento film, bude to jediná šance,“ vysvětluje ředitel festivalu. Snímek, který sám jeho autor přirovnává k českému Robinu Hoodovi, totiž uvede Biograf Kotva jako jediné českobudějovické kino jako budějovickou premiéru, a to pouze jednou. „Cestu si Leoš Kastner vybojoval sám a já se těším na výsledek,“ říká Milan Pleva.

Nejen filmy


Festival každoročně nabízí také doprovodný program. Letos to bude filmový dabing, workshopy herectví, filmové hudby či psaní scénáře, ukázka práce filmového maskéra, přednášky Televizní serialita či Virtuální projekce nebo Chytrý filmový kvíz.

Sobotním galavečerem a vyhlášením vítězů, kam letos zamíří rekordní počet tvůrců a členů odborné poroty, festival nekončí. V neděli 12. listopadu od 20 hodin totiž v hlavním sále Biografu Kotva uslyšíte koncert filmové hudby. Jihočeský symfonický big band zahraje známé melodie ze slavných filmů. Těšit se můžete na hudbu z filmů Snídaně u Tiffaniho, Amélie z Montmartru, Forrest Gump, Zachraňte vojína nebo Krotitelé duchů.

Vstupenky na festival najdete zde

Kompletní program 11. FFČV

ČTVRTEK 9. 11.
15:30 Projekční pásmo #1
17:30 Projekční pásmo #2
18:00 Přednáška: Televizní serialita (Lumír Urban)
19:00 Chytrý kvíz - filmový speciál
19:30 FFČV Talks: Leoš Kastner (Zbojník)
20:00 Projekce: Zbojník
21:30 Welcome párty
22:00 Projekční pásmo #3

PÁTEK 10. 11.

15:30 Projekční pásmo #4
17:00 Herecký workshop
17:30 Projekční pásmo #5
18:00 Přednáška: Jak napsat scénář - Save the Cat (Daniel Habrda)
19:30 FFČV Talks: Robert Hloz, Tomislav Čečka (Bod obnovy)
20:00 Projekce: Bod obnovy
22:30 Projekční pásmo #6

SOBOTA 11. 11.
10:00 Workshop: Filmová hudba prakticky (Michal Habrda)
13:00 Projekční pásmo #7
14:00 Workshop: Dabérem na zkoušku (Fénix ProDabing)
15:00 Projekční pásmo #8
16:00 Ukázka: Filmový maskér (Jan Janout)
16:30 Přednáška: Virtuální produkce (Tomáš Krauz)
17:00 Projekční pásmo #9
20:00 Závěrečný ceremoniál s vyhlášením vítězů
21:30 Afterpárty


Fotografie


Autor: -i-

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Čertovské rejdění

Pro děti
náměstí Tomáše Bati
05.12.2023 od 16:00 hod.

 

všechny báječný věci

Divadlo / monodrama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2023 od 19:00 hod.