PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kvalitní informace jsou důležité, koná se konference Vize Česka. Do Tábora přijedou Václav Cílek, Amar Ibrahim či Michal Žantovský

Kvalitní informace jsou důležité, koná se konference Vize Česka. Do Tábora přijedou  Václav Cílek, Amar Ibrahim či Michal Žantovský

Středa, 18.10.2023 / článek

 

Známý geolog a klimatolog Václav Cílek, sociální geograf profesor Dušan Drbohlav, profesor jaderné a kvantové fyziky Jan Rak, učitel a specialista na přežití Amar Ibrahim, Martin Tichý z Ústavu pro studium totalitních režimů a psychoterapeutka Hana Fifková. To je neúplný výčet osobností, které se zúčastní třetího ročníku konference VIZE Česka. Ta se bude konat 19. a 20. října v Táboře.

„Jsme rádi, že máme třetí ročník, že se lidem akce líbí a že i záznamy diváci na sítích sledují. Některé mají i 19 000 zhlédnutí. Snažíme se do veřejného prostoru dávat relevantní a odborné informace. Letošní koncept bude stejný, přineseme aktuální témata. Věci, co lidi zajímají. Když jsme dělali první ročník Vizí, nebyla energetická ani ukrajinská krize, ale předkládáme vize Česka, tedy náhledy a řešení budoucnosti. Myslím, že jsme předběhli dobu a jsme rádi, že na besedy chodí studenti a mohou informace předávat dál," říká iniciátor vzniku konference bývalý místostarosta Tábora Jiří Návara, který se dlouhodobě zabývá společenskými a environmentálními tématy. Nedávno napsal a vydal knihu Štěpán (Kulturne.com psalo ZDE), která popisuje dobu konce protektorátu, nástup komunistů k moci, jež se v případě studentů táborské Zemské vyšší rolnické školy, nacházející se na nynějším náměstí T. G. Masaryka, odrazila v jejich perzekucích a končí vyhazovem kádrově nespolehlivých studentů před maturitou. 

Také letos se konference VIZE Česka III uskuteční v tradičním formátu: pro veřejnost ve čtvrtek 19. října v městském kině Svět a studentský panel bude v pátek 20. října v Divadle Oskara Nedbala. Studenti z řad středoškoláků se mohou těšit například na sochaře Davida Černého, bývalého velvyslance Michaela Žantovského či mistra letecké akrobacie, pilota Martina Šonku.

Zahájení konference v kině Svět bude na programu 19. října v 8.45 hodin, v 9 hodin přijde na řadu první přednáška. Každá přednáška potrvá 45 minut + 15 minut pořadatelé určili na dotazy. Mezi 13.30 a 14 hodin je v plánu krátká pauza. V 17.45 hodin skončí poslední přednáška. Vstupenky na čtvrteční program za symbolických 50 korun je možné zakoupit v pokladně kina Svět.

„Potřeba kvalitních a přesných informací je důležitá. To musíme řešit a vyzdvihovat. Snažit se vyhnout dezinformacím. Jsem rád, že kino i divadlo dává prostor vědcům, kteří něco vystudovali a o něco se skutečně zasloužili, oproti jednomu z místních klubů, který poslední dobou hostí lidi dezinformačního typu jako Ladislav Vrábel a Jindřich Rajchl, kteří nikdy nic kloudného neudělali. Považuji za podstatné, že se tomu věnujeme a že se k tomu kraj i město takto staví. Neméně důležité jsou pak záznamy z konferencí, kde se může každý zpětně na besedy podívat," dodal starosta Tábora Štěpán Pavlík.  

Studentská část Vizí Česka se koná v pátek 20. října a má ji pod taktovkou další z pořadatelů, Gymnázium Pierra de Coubertina. „Jezdí sem zejména studenti gymnázií,z celého kraje dorazí 18 škol. O přednášky je zájem, studenti poslouchají skutečné příběhy a zkušenosti person, jež jsou motivační. Těším se na dotazy studentů. Bohužel, studentský panel není pro veřejnost, ale jeho záznam bude společně s dalšími besedami na kanálu Youtube, kde se může veřejnost kdykoli na přednášky podívat," říká ředitel táborského gymnázia GPdC Petr Nývlt.  

Pořadateli třetího ročníku konference Vize Česka jsou město Tábor, Jihočeský kraj, Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor, Divadlo Oskara Nedbala v Táboře a Tělovýchovná zařízená města Tábora. 

Vize Česka - záznam loňského ročníku
ZDE.


Fotografie


Autor: dap, i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Karel Vepřek

Hudba / koncert / folk
Městská knihovna
30.11.2023 od 18:00 hod.

 

Pecha Kucha Night - 27.

Ostatní / setkání
F.A. Gerstnera 2, eon
30.11.2023 od 19:30 hod.