PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborské divadlo zahájilo podzimní sezonu s Epoque quartetem i The Odd gifts

Táborské divadlo zahájilo podzimní sezonu s Epoque quartetem i The Odd gifts

Pondělí, 02.10.2023 / fotoreport + článek

 

Táborské Divadlo Oskara Nedbala odstartovalo sezonu podzim/zima 2023. Na slavnosti došlo k uvedení výstav, které aktuálně zdobí prostory divadla, představení nových kostýmů uvaděček i koncerty Ondřeje Galušky s The Odd gifts a Epoque quartetu, jenž zvedl svými skvělými aranžemi známých filmových melodií diváky ze sedaček. Koncert se konal ve spolupráci s Klasiky v Táboře a byl vlaštovkou letošního programu festivalu. Už v úterý 3. října se tak milovníci nejen klasické hudby mohou těšit na mistrovské duo Radek Baborák a Nikol Bóková, a to v jazzovém programu Prometheus. Více zde.   

FOTOGALERIE POD ČLÁNKEM

Divadlo Oskara Nedbala zahájilo sezonu už v září. Změny a novinky představila ředitelka divadla Linda Rybáková. „Kvůli rostoucím nákladům na představení, jejich realizace a umělce jsme museli zvýšit ceny předplatného, do teď jsme nezdražovali. Jde o 300 až 400 korun na předplatné. Novinkou je kupónové předplatné, které zahrnuje pět vstupů a mohou si ho zájemci poskládat sami dle programu. Životní styl návštěvníků se proměňuje a nechtějí se vázat časově a programově. Takže jsme nabídku obohatili o tento koncept. Připravujeme také studentské předplatné, jeho podobu zveřejníme v rámci Mezinárodního dne studenstva jako dárek. Chceme pracovat s mladým publikem a budovat další diváckou základnu," sdělila Linda Rybáková. Dodala, že počet předplatitelů se letos mírně zvýšil, aktuálně jich je kolem 1300. Avšak divadlo stále není na předcovidových číslech a lidé si vstupenky kupují spíše v doprodejích. Souvisí to s tou změnou životního stylu. Čekají, co bude a rozhodují se v poslední chvíli. Pro nás jako pořadatele je to ale velice nejisté, i tak jsme ale rádi, že lidé na divadlo opět našli cestu a chodí," podotýká ředitelka. 

Kromě pestrého divadelního, koncertního a výstavního programu nepřijdou návštěvníci o besedy k zajímavým představením, letos divadlo tematizuje spisovatele Jaroslava Haška. Z besed pak opět udělá záznam a následné podcasty jsou pro zájemce na webu divadla stále k poslechu. 
„Na prosinec jsme připravili blok o životě a díle Václava Havla. V plánu jsou výstavy, workshopy či dokumentární snímky z rodiny Havlových, které ještě nebyly publikovány," prozradila Linda Rybáková s tím, že připraveno je 30 pořadů včetně workshopů pro děti a mládež. Po novém roce bude divadlo reflektovat Rok české hudby, a to skrz dílo Oskara Nedbala. Připraveno je také 18 výstav. 

Během letní "pauzy" bylo v divadle přečalouněno 250 sedaček v historické části, tedy malém sále. Podzimní program má rovněž novou grafiku, za níž stojí Patrik a Lucie Svobodovi z protější Galerie Okraje. Program divadla najdete ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Karel Vepřek

Hudba / koncert / folk
Městská knihovna
30.11.2023 od 18:00 hod.

 

Pecha Kucha Night - 27.

Ostatní / setkání
F.A. Gerstnera 2, eon
30.11.2023 od 19:30 hod.