PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nebe se nad Downtownem v Táboře smilovalo. Tomáš Slavík kraloval a diváci byli nadšení

Nebe se nad Downtownem v Táboře smilovalo. Tomáš Slavík kraloval a diváci byli nadšení

Pondělí, 28.08.2023 / fotoreport + článek

 

 Downtown Tábor uzavřel v sobotu 26. srpna sjezdovou ligu Czech urban downhill series. Na trať, která začínala na Žižkově náměstí a útlými uličkami se klikatila do Tismenického údolí, se před početným publikem blýsklo přes sto cyklistů - bikerů. Mezi nimi i nejrychlejší jezdec světa Tomáš Slavík, nebo další dva stíhači Michal Prokop a Martin Marty Brza. Všichni tři elitní jezdci potvrdili své kvality a obsadili v tomto pořadí přední příčky v kategorii Elite, a to v dílčím závodu Downtown Tábor i celkovém pořadí celého seriálu závodů. Oblékli tak trika mistrů ČR.FOTOGRAFIE níže v galerii, kompletní reportáž pak na Facebooku ZDE.


„Do Tábora jsem se moc těšil, protože klukům organizátorům moc fandím. Trať byla podobná jako loni, takže sice zábavná, ale fyzicky jedna z nejtěžších, co může člověk jet. Na trati je prakticky nulový prostor dát tělu oddych, takže je to 1,5 minuty totálního nasazení na 100 procent. Na MČR jsem také poprvé závodil na svým novým karbonovým kole GHOST RIOT AM, které váží pouze 13,8 kg v mým setupu a jsem z něj strašně nadšenej. Fakt jsem si to užíval a celej den se mi jezdilo perfektně, trochu jsem laboroval s pneu kvůli počasí, ale nakonec jsem zůstal u toho, co jsem měl v plánu. Ve finálové jízdě jsem udělal pár menších chybiček, ale nic zásadního, co by mě extra zpomalilo a podařilo se mi zajet vítězný čas! Bavil mě souboj s Michalem Prokopem, kdy jsme zavzpomínali na zlatý foucrossový časy a dokázali jsme mladým klukům uletět skoro o čtyři vteřiny. A to je sakra nálož! Závodění v ČR si strašně užívám, protože ho mám fakt málo a jsem rád za každej závod před domacím publikem a fanouškama! Díky všem!" okomentoval vítěz poháru a závodu Tomáš Slavík. 

V ženách se dařilo Amálii Krejčí, domácí Kristý Čapkové a Nikole Trlicové. V kategorii Open, kde mohli závodit borci bez rozdílu věku a zkušeností, se zadařilo Michalu Beckovi, Františku Bartoníčkovi a Dominiku Kuklovi. Pro zlato v kategorii Masters si dojel Ondřej Bartoszuk, nechal za sebou Alexandra Sidora a Kryštofa Kamenského. Krásnou čtvrtou příčkou se mohl pochlubit i pořadatel závodu Matěj Pospíchal, v celkovém Czech urban downhill series pak skončil třetí. V juniorech pak zvítězil Lukáš Kadlec, stříbrný byl Jáchym Vaněk a bronzový Jakub Hlach.

Celou sobotu vydrželo slunečné počasí, a tak o skvělou diváckou atmosféru, zábavu pro malé i velké v doprovodných programech a zejména pak o adrenalinové výkony nebyla nouze.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Gabriela Vermelho sólo

Hudba / koncert / multižánrová hudba
Obrazárna Špejchar
14.07.2024 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víti Marčíka - Bajaja

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
Veselské pískovny
14.07.2024 od 16:30 hod.

 

veselská ozvěna 2024 - z české operní klenotnice

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Navštívení Panny Marie v Zálší
14.07.2024 od 19:00 hod.

 

kinematograf bratří čadíků 2024

Kino / film / projekce letního kina pod širým nebem
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
14.07.2024 - 16.07.2024 od 21:30 hod.
vícedenní akce