PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Akrobaté a divadelníci zaplní centrum Tábora na festu Komedianti v ulicích. Festival Mirotické setkání loutek a hudby oslaví 20 let

Akrobaté a divadelníci zaplní centrum Tábora na festu Komedianti v ulicích. Festival Mirotické setkání loutek a hudby oslaví 20 let

Pátek, 04.08.2023 / článek

 

Festival pouličního divadla Komedianti v ulicích  se uskuteční od pátku 4. do neděle 6. srpna na Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích historického centra Tábora. Letos se na dvanáctém ročníku diváci mohou těšit třeba na vystoupení Cirku La Putyka, extrémní žongléry a fakíry nebo jedinečné divadlo pro batolata. Tři dny zábavy zpestří také několik koncertů a divadelní dílny. Ve stejný čas se v Miroticích na Písecku koná jubilejní 20. ročník multižánrového festivalu Mirotické setkání loutek a hudby. Program, který ve čtvrtek 3. července zahájil zpěvák Vojtěch Dyk, nabídne desítky divadelních a hudebních vystoupení.  

Po dvou letech se na festival Komedianti v ulicích vrací prvotřídní novocirkusové divadlo Cirk La Putyka. V představení s názvem Boom vypoví o hodnotách a snech generace Z. Vrcholné cirkusové umění nahlédne do života mladých lidí, které vídáme s mobilními telefony v rukou a sluchátky na uších. V tomto projektu se Cirk La Putyka spojil s umělci z kyjevské cirkusové a divadelní akademie. Uvidíte strhující párovou akrobacii, cyr wheel a také break dance nebo street dance. To vše za doprovodu živé elektronické hudby.
Klaunskou show v rytmu tanga ozvláštněnou obřími bublinami přiváží z Argentiny Espuma Bruma. Další zahraniční umělci předvedou až extrémní žonglérské kousky. Soubor Kukliar ze Slovenska představí Show Drňošov, ve které balancuje na velmi tenké hranici nezi něčím prudce stupidním a vysoce sofistikovaným. Ze Španělska přijíždí pořádně střelené duo Estupida Compañia s programem plným humoru, ale i chůze po skle, házení nožů, uléhání na hřebíkové lůžko i manipulace s ohněm. V pátek večer si pak návštěvníci festivalu mohou užít ohňovou a světelnou show Influx Vojty Stolbenka.

Festival Komedianti v ulicích nabídne i speciální představení pro batolata. Jmenuje se Hmyzí hotel bzzzz a přiváží ho zkušená Hana Strejčková, která se tvorbě pro úplně nejmenší děti věnuje přes deset let a je režisérkou aktuálního hitu Laterny magiky BatoLaterna. O zábavu pro větší děti se postará hned několik loutkových divadel. Pro ty, kteří se chtějí i aktivně zapojit, jsou připraveny dílny nového cirkusu a divadelního líčení. Nebudou chybět ani oblíbení animátoři, tedy mimové, klauni, žongléři či chůdaři.

Festival Komedianti v ulicích pořádaný ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti nebo hudba. Více z programu ZDE.

Hlavním pořadatelem je město Tábor ve spolupráci s divadelní společností Mime Prague. Uměleckým šéfem festivalu a dramaturgem programu je Radim Vizváry, uznávaný odborník a současný umělecký šéf Laterny Magiky.

Kulatou dvacítku oslaví Mirotické setkání loutek a hudby

Multižánrový festival Mirotické setkání loutek a hudby oslaví dvacáté narozeniny od 4. do 5. července.

„V areálu u sokolovny postavíme divadelní šapitó, velké pódium, tři občerstvovací paluby, mini jarmark, výtvarné a hudební dílny, horolezeckou stěnu pro malé, stany pro diváky a další zázemí pro bohatý doprovodný program. V případě nepřízně počasí máme k dispozici prvorepublikovou sokolovnu. V loňském roce jsme si mokrou variantu zdárně vyzkoušeli," řekl Tomeš a pokračoval: „Chtěl bych i nadále propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. Vymýšlíme pestrou dramaturgii, aby zaujala všechny generace. I vybíravý mlsoun si z programového menu vybere dle chuti."

Těšit se můžete například na Báru Hrzánovou & Condurango, Luboše Pospíšila, slovenskou skupinu Sám sebou, Simple Muffin, Znouzecnost, Hakelband, Escape 2 The Jungle, Divadlo Víti Marčíka, Divadlo KVELB, Divadlo Buřt, Loutky bez hranic, Divadlo Harmonika, Divadlo Rudy Hancvencla, Divadlo Pruhované panenky, Divadlo Navětvi a na další účinkující. Přijede i Arnošt Frauenberg se svým Stand Upem 50 na 50.

Nová artistická čísla předvede spolek Koťátko zkázy a originální choreografie zatančí baletky z Flash Dance Labuť. Mirotický divadelní spolek I TOTO zahraje legendární Dívčí válku. "Archou světla" vás provede geniální Víťa Marčík. Hrát bude celou sobotu ve svém miniaturním divadle v maringotce. Návštěvníci se letos mohou těšit na nové občerstvení. Z Českých Budějovic přijedou "Hrancle s Tebou" a "Donut s Tebou". Alternativní návštěvníky opět potěší občerstvení Paczamama. Až teprve na místě diváci zjistí, co je čeká v Loutkomatu Kristiána Kašpara a čím nás letos překvapí jedinečný a neúnavný moderátor a herec Radek D. Pokorný. V sobotu pobaví herecká a moderátorská hvězda Aleš Háma, který přijede na festival s kytarou.

"Opět jsme pozvali malíře Jaroslava Mikoláše Vojnu /80/, pravnuka Mikoláše Alše, který v Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého připomene význam svého pradědy. Na tomto místě zazní hymna Mirotického setkání „Kapitán Kašpárek" a vzpomeneme na další významné osobnosti Mirotic,"
doplnil Tomeš.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.