PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Začal jubilejní 20. ročník Třeboňských nocturen. Festival přivítá hvězdy klasiky, opery i swingu

Začal jubilejní 20. ročník Třeboňských nocturen. Festival přivítá hvězdy klasiky, opery i swingu

Středa, 12.07.2023 / článek

 

  Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna zahájil svůj 20. ročník v úterý 11. července koncertem Talichova kvarteta s francouzským klarinetistou Lilianem Lefebrvem. Během pěti dnů se na několika pódiích v historickém centru Třeboně představí hvězdy opery, klasické hudby, swingu i crossoveru.

Vystoupí také sopranistka Eliška Weissová, slovenský barytonista Daniel Čapkovič, Filharmonie Hradec Králové, PhilHarmonia Octet, houslista Daniel Matejča, pianista Jan Schulmeister, klarinetista Karel Dohnal, Jan Smigmator & Tonya Graves v doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a Jiří Stivín.

„Za dvacet let si prošel festivalou řadou změn, přivítal stovky umělců a desítky tisíc návštěvníků, podpořil několik charitativních projektů. Těší nás, že zájem stále roste, dva koncerty jsou letos už zcela vyprodané, ostatní představení k vyprodání směřují. Jsme hrdí, že jsme celých dvacet let stavěli náš festivalový program i na mladých umělcích na počátku kariéry, které dnes můžeme obdivovat na domácích a zahraničních pódiích. Ať už je to Adam Plachetka, Olga Šroubková nebo Ivo Kahánek. Jsme vděční za velkou podporu města Třeboně, které za festivalem od počátku stojí i další dlouhodobá partnerství se společností Renomia, Jihočeským krajem či Slatinnými lázněmi Třeboň,“ ohlíží se za proběhlými ročníky ředitelka festivalu Irma Mrázková.

Třeboňská nocturna tradičně rozehrají prostory empírového Divadla J. K. Tyla, konírnu a nádvoří Státního zámku Třeboň, Tunel Music Club nebo nádvoří barokních tereziánských kasáren, dnes městského úřadu. I když je většina představení plánována pod širým nebem, festival je v případě nepřízně počasí připraven na přesun do krytých prostor.

Diváci se mohou těšit na festivalovou novinku, odpolední představení, které proběhne 15. července. „Dlouho jsme uvažovali o rozšíření nabídky o odpolední program pro nejmladší diváky. V představení Harlekýn klarinetisty Karla Dohnala, laureáta řady významných mezinárodních soutěží a člena PhilHarmonia Octet, jsme našli dokonalé spojení hned několika uměleckých disciplín. Zaručujeme, že se budou bavit nejen děti, ale i dospělí,“ dodává Mrázková.

Kompletní program a vstupenky naleznete na trebonskanocturna.cz


Program Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna 2023

11. 7. 2023, 19:30 Konírna státního zámku Třeboň
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU
Talichovo kvarteto
Lilian Lefebvre (FR) – klarinet // (vítěz MHS Pražské jaro 2022)

12. 7. 2023, 19:30 Divadlo J. K. Tyla, Třeboň
Daniel Matejča – housle
Jan Schulmeister – klavír

13. 7. 2023, 19:30 Malé nádvoří státního zámku Třeboň
PhilHarmonia Octet

13. 7. 2023, 22:00 Tunel music bar, Třeboň

Jiří Stivín – flétny, saxofony a Jaroslav Šindler – kytara

14. 7. 2023, 19:30 Nádvoří Městského úřadu Třeboň
Rozhlasový Big Band Gustava Broma / Vlado Valovič – dirigent
Jan Smigmator & Tonya Graves

15. 7. 2023, 17:00 Divadlo J. K. Tyla, Třeboň PROGRAM PRO MALÉ I VELKÉ
Karel Dohnal – Harlekýn

15. 7. 2023, 19:30 Nádvoří Městského úřadu Třeboň POCTA EMĚ DESTINNOVÉ
Eliška Weissová – soprán
Daniel Čapkovič (SK) – baryton
Filharmonie Hradec Králové / Jan Chalupecký – dirigent

Večery uvádí Martina Kociánová


Fotografie


Autor: -i-