PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V budějovickém Highway 61 řádil v kotli při hudebním nářezu i samotný Ozzy

V budějovickém Highway 61 řádil v kotli při hudebním nářezu i samotný Ozzy

Sobota, 08.07.2023 / fotoreport

 

V legendárním klubu Highway 61 v Českých Budějovicích zahráli The BladderStones s hostujícím Honzou Holečkem a nutno objasnit zkraje i toho Ozzyho...

Na vlastní oči jsem viděl několik takto se zvoucích jedinců, jednoho z nich, Ozzy Osbourna, ve Vídni, kde na turné roku 2012 měl jako hosta Slashe, v Praze k zklamání publika absentujícího. Druhý Ozzy byl kamarád a známý organizátor rockových koncertů z Plzně, který v roce 2016 ukončil svůj život a to v čase, kdy vystupovali jím pozvaní Marillion, kytici na hrob mu poslal i klávesista Deep Purple Don Airey. Oproti tomuto rockovému nadšenci s dlouhým světlým vlasem a občasnou mrkví v poklopci, tak třetí Ozzy žije u nás ve vsi, vlasů zcela prost. Takže jsem sám čekal, kdože si přisvojuje jméno ukusovače netopýřích hlav jako další, vida na stolku plnícího se klubu rezervačku s popiskem: Ozzy, 2 osoby.

Skvělou muziku obstaraly dva sety famózní kapely The BladderStones, tvořené kytaristou a zpěvákem Tomášem Frolíkem, baskytaristou a zpěvákem Johnny Judlem a bubeníkem Michaelem Noskem. Jejich hudba je charakteristická živelnými, přesto citlivě vystavěnými sóly a prací s kytarovými zvuky, výtečnou rytmikou a samozřejmě osobitým repertoárem. Není divu, že kapelu si zvou jako „doprovodný band“ mnozí u nás hostující zahraniční muzikanti a její členy je možno slyšet na domácí scéně napříč žánry. A přestože se rozhodně nejedná o jakousi zábavovou show 3 na 3, tak dravosti muziky podlehli i pod pódiem se vlnící příznivci podobné, u nás popravdě ojedinělé, barvité, vyzrálé, harmonicky pestré a přesto sdělné muziky. Ne náhodou jsem si dovolil po koncertě Tomášovi sdělit: „Ty jsi takový český Allan Holdsworth...“, anžto právě tento kytarista mne uchvátil plochami kytary, když jsem měl možnost vychutnat si ho před léty naživo (zemřel 2017).

Krátký sestřih poví víc, než pouhá slova.

I když klub doputoval již na třetí adresu, je milé zjištění, že jeho atmosféra by potěšila i Karla Macharta, který stál u jeho zrodu a na své dítě, kterým Highway 61 je, jistě hledí s radostí z výšin fiktivního bluesového nebe.

PS: Ozzyho jistě každý na videu snadno identifikuje 


Fotografie


Autor: Petr Hejna, foto Milan Kudláček

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.