PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Volyňské Letopruhy přinesou to nejlepší ze současného cirkusu, divadla i hudby pro děti

Volyňské Letopruhy přinesou to nejlepší ze současného cirkusu, divadla i hudby pro děti

Pátek, 07.07.2023 / článek

 

Druhou prázdninovou sobotu 8. července ovládne volyňské koupaliště multižánrový program pro celou rodinu. Letošní ročník festivalu Letopruhy zve na výběr z české i zahraniční novocirkusové a divadelní tvorby pro malé i větší diváky.

„Těší nás, že můžeme i letos nabídnout kvalitní kulturní program pro celou rodinu. Obzvlášť velkou radost mám ze zahraničních hostů: francouzského akrobatického dua Les quat'fers en l'air, které v rámci představení Gravir předvede napínavou párovou akrobacii, při které budou performerky létat vzduchem,“
vysvětluje Martin Roškaňuk, ředitel pořádající Kultury Volyně.

O výhodách i hrozbách moderních technologií vypráví zábavnou formou příběh o přátelství mezi robotem J.O.E. a Rue. K zamyšlení možná přivede nejen děti chuťovka od souboru Anička a letadýlko s názvem Mia nosí Pradu nebo příběh o Zojce, která pomohla Zemi dýchat v podání Dočasné Company. Nejmenší pobaví jarmareční pohádky Divadla Buřt, které dokáží, že láska a přátelství jsou důležitější než prachy a byznys. Hravou romancí z barevných mobilních toalet zaujme i rozesměje duo Johny & Jenny.

Den plný kultury završí zbrusu nová kapela Aničky Duchaňové a Anežky Kubátové Panpelišky, která roztančí návštěvníky pod širým nebem písničkami o tom, co se děje na nebi, ale i v podzemí dětských duší.

„Jde nám hlavně o to přivést do Volyně současnou výběrovou tvorbu pro děti napříč žánry, dát rodinám možnost užít si společně pohodový den, pobavit se nebo si vyzkoušet něco nového,“ dodává Roškaňuk.

V rámci doprovodného programu dostanou malí i velcí možnost pohrát si s kouzlem animace díky pojízdnému Animáriu na cestách písecké galerie Sladovna nebo zažít výtvarnou dílnu Centra současného umění DOX. Aktivnější si spolu s českobudějovickým souborem BudeCirkus na vlastní kůži vyzkouší akrobacii na zemi i ve vzduchu nebo si zatančí s profesionálními tanečníky a performery. K dispozici bude také po celý den odpočinková zóna s kreativním tvořením pod taktovkou Knihovny Volyně, chybět nebude ani fotokoutek.

Samozřejmostí je pohodlné zázemí s bazénem, občerstvením a dětským hřištěm.
Kompletní program včetně předprodeje vstupenek v hodnotě 290 Kč najdete na www.letopruhy.cz nebo na facebooku Letopruhů, vstupné na místě bude 390 Kč.

Akci pořádá Kultura Volyně ve spolupráci s Rekreačním parkem Volyně. Projekt finančně podpořili Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury, Jihočeský kraj a město Volyně.


Autor: -i-